Ślub z Ukrainką: Związki międzynarodowe

ślub z Ukrainką

Ślub, a nawet związek z osobą innej narodowości nie jest łatwy. Nie chodzi tu tylko o formalności ale także o różnice językowe oraz kulturowe. Mimo to ilość mężczyzn szukających żony za naszą wschodnią granicą rośnie z roku na rok. Zatem, co sprawia, że mężczyźni chcą wziąć ślub z Ukrainką?

Tradycyjne wartości

„Kobiety z Ukrainy i mniejszych miast rosyjskich uznają tradycyjny model rodziny, nie mają potrzeby pogoni za karierą i chcą rodzić dzieci. Nie to co dzisiejsze Polki.” – podsumował 32 letni Artur. Jego poprzednia żona wymagała od niego pomocy w obowiązkach domowych, zdarzyło się też, że (jego zdaniem) za mocno poświęcała się pracy. Natomiast dla kobiet z Ukrainy rodzina jest największą wartością, a po niej jest godziwy byt. We wschodnich domach kobiety wychowuje się na idealne żony – muszą być dobre, dbać o dom i nie sprzeciwiać się mężowi. To brzmi bardzo podobnie do modelu wychowania kobiet sprzed parunastu lat w Polsce, prawda?

Uroda i charakter

Według Polaków, kobiety ze wschodu są piękne i ubierają się seksowniej od swoich zachodnich koleżanek. To zdanie bardzo kłóci się z kolejną cechą, z którą są utożsamiane, a mianowicie ze skromnością. Padały również określania takie jak „słodka”, „kochana” czy „prostolinijna”. Wielu mężczyzn, szczególnie zranionych przez kobietę, często wspominało o wierności. Pytanie tylko czy wierność nie wynika przypadkiem z faktu, że często te dziewczyny nie mają nikogo poza mężczyzną, z którym się związały.

Co one widzą w Polakach?

Według Anji Polacy są bardzo szarmanccy, dbają o kobietę i są dla niej dobrzy. Anja mówiła mi, że na Ukrainie często szczytem marzeń jest mąż który nie pije i nie bije. Kiedy zakładała konto na portalu randkowym nie sądziła, że pozna tylu ciekawych mężczyzn. Jednym z nich był Kamil, który opłacił jej podróż do Polski oraz wizę. Podczas jej pierwszej wizyty w Polsce spędzili ze sobą wiele miłych chwil. Dużo zwiedzali i postanowili nie spieszyć się i dać sobie czas na rozwój znajomości. Kiedy Ania wsiadała w samolot powrotny do domu Kamil miał już wykupiony bilet do niej. Po kilku dniach zadzwonił do niej i oświadczył, że chce poznać jej rodzinę. Pobrali się miesiąc temu.
Jak się okazuje, wiele dziewczyn wyjeżdża na studia do Polski nie tylko po to, aby zdobyć edukację ale także po to, aby poznać przyszłego męża. Co trzecia kobieta po studiach tworzy stały związek i osiedla się w Polsce.

Czy Twoim zdaniem ślub z Ukrainką albo z kobietą o innej narodowości to coś złego? Znasz kogoś, kto ma żonę zza granicy? A może chcielibyście przeczytać o innych związkach Polek i Polaków z osobami z innych krajów?

Może ci się spodobać również

4 Replies to “Ślub z Ukrainką: Związki międzynarodowe”

  1. Ja już od dawna praktykuje spotkania głównie z panami zza granicy. Takie artykuły to prowokacja by polki były zazdrosne by rodzily dzieci. I smażyły kotlety. Lepiej to zostawić. Z Włochem będziesz mieć seks o jakim marzylas, Duńczyk ma kulturę i jest sensowny. A Niemcy lubią się bawić. Ruscy się nie nadają. A jeśli Polak to pilnuj by nie był po ukraince bo to wyciąganie wszystkiego.

  2. Nie wszystkie 😉 hehe niektóre są jak półki 😁😁 też trzeba mieć szczęście jak w totka traf na szczęśliwy numerek

  3. tak …pomysł dobry ale z własnego doświadczenia wiem jak zawsze kończy się taka znajomość żądaniem o wsparcie finansowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *