MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Wenger: United może zwyciężyć w lidze

Menedżer Arsenalu, Ars?ne Wenger przyznaje, że Manchester United jest głównym faworytem do tytułu Premier League w tym sezonie. Francuz jest jednak przekonany, że jego podopieczni mogą uzyskać korzystny wynik w niedzielnym spotkaniu na Old Trafford.

Sir Alex Ferguson w celu wzmocnienia drużyny sprowadził latem na Old Trafford Ashleya Younga, Phila Jonesa oraz Davida De Geę, którzy chcą spróbować swoich sił w Lidze Mistrzów. Zwycięstwo nad West Brom oraz Tottenhamem stawiają obecnego Mistrza Anglii w komfortowej sytuacji, jednak Wenger twierdzi, że United jest nadal do pokonania.

- Oni są faworytami, bo wygrali ligę w zeszłym sezonie, a teraz wcale nie są słabsi. To do nas należy upewnienie się, że ponownie tego nie wygrają. Oczywiście wierzymy, że możemy zdobyć 3 punkty. Byliśmy bardzo blisko wiele razy począwszy od 2006 roku i zwyciężyliśmy ostatecznie w zeszłym sezonie, więc mam nadzieję, że również teraz nam się to uda.

- Świetnie weszli w sezon w porównaniu z poprzednim i nadal mają dobrych, doświadczonych zawodników na ławce. Wystarczy spojrzeć na ostatnią niedzielę, gdy się zmieniali mieli na ławce Berbatowa, wszedł Giggs, był też Park i Carrick. Nie zdziwiłbym się, gdyby ci piłkarze zagrali z nami od początku spotkania.

- Zagrali świetne spotkanie przeciwko Tottenhamowi i zaczęli od mocnego uderzenia, inaczej niż zawsze. Patrząc na ich ostatnie poczynania widać, że są gotowi. To będzie ciekawa konfrontacja, ponieważ czujemy się silni, jak rywal. Ogólnie rzecz biorąc mam nadzieję, że nie będę rozczarowany jakością gry. Jedziemy tam, aby dać z siebie absolutnie wszystko.