MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

"Jesteśmy coraz bliżej wygrania LM"

Pomimo tego, że wygranie Ligi Mistrzów z sezonu na sezon jest coraz trudniejszym zadaniem, sir Alex Ferguson jest przekonany, iż jego drużynę stać na sukces w tych rozgrywkach.

Manchester United już dziś wieczorem rozpocznie swoją przygodę z europejskimi pucharami, a pierwszym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Benfica Lizbona.

Wprawdzie Szkot spodziewa się ciężkiego pojedynku to przyznaje, że jeśli jego podopieczni będą dalej tak konsekwentni w swoich działaniach to są w stanie nie tylko pokonać drużynę z Portugalii, ale i zajść bardzo daleko w rozgrywkach.

- Moje doświadczenia ze spotkań z Benficą mówią mi, że nie wolno ich pod żadnym pozorem zlekceważyć. Ten klub posiada fantastyczną historię i zdajemy sobie sprawę, iż będzie to ciężka przeprawa - wyznał sir Alex.

- W przeszłości mierzyliśmy się już z nimi, a za każdym razem było niezwykle trudno. Obecnie mają w zespole wielu wspaniałych piłkarzy, lecz nasza forma w ostatnim czasie jest rewelacyjna, tak więc spodziewam się fantastycznego spotkania.

- Wygrywanie jest dla nas zawsze celem numer jeden. Krok po kroku zbliżamy się do wygrania kolejnego trofeum i jeśli tylko dalej będziemy tak postępować to osiągniemy końcowy sukces.

- Obecnie triumf w Lidze Mistrzów jest znacznie trudniejszym zadaniem niż 30 lat temu, gdyż występuje w niej wiele wybitnych drużyn jak choćby Real Madryt, FC Barcelona czy też wszystkie angielskie kluby.

- Europejskie rozgrywki stały się bardzo wymagające, więc jestem tym bardziej zadowolony z naszej postawy w tym turnieju i konsekwencji, która jest tutaj bardzo ważna.

- Wydaje mi się, że w ciągu ostatnich trzech lat, za wyjątkiem finałów, nie przegraliśmy żadnego spotkania na wyjeździe. Oczywiście możemy być jeszcze lepsi, chcemy wygrać również finał, gdyż to marzenie każdego trenera i piłkarza. Patrząc na nasze postępy jestem przekonany, iż jesteśmy w stanie to osiągnąć - zakończył Szkot.