MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Carrick: Atmosfera w szatni jest świetna


Michael Carrick stwierdził, że po wcieleniu młodych talentów do pierwszej kadry Manchesteru United, nastroje w drużynie są lepsze niż kiedykolwiek. 30-latek uważa się już za seniora w zespole i cieszy się, że utalentowani zawodnicy przychodzą do klubu.

- W szatni jest tak naprawdę wiele tych samych twarzy. To nadal ta sama atmosfera i wspólne przekomarzanie się. Jest jednak trochę lepiej - chyba najlepiej jak było do tej pory. Młodzi zawodnicy weszli do składu i spisują się rewelacyjnie. To ich energia i entuzjazm, który wnoszą do zespołu, jak również świetna jakość gry w piłkę. To dało każdemu dodatkową energię i chcemy to kontynuować.

- Wychodzi na to, że teraz muszę być zakwalifikowany jako senior w drużynie. Średnia wieku dramatycznie spadła podczas ubiegłego lata. Nie chcę się starzeć, ale nic na to nie poradzę. Uczyłem się od Giggsa, Scholesa czy Neville'a. Prawdopodobnie młodsi zawodnicy brali również przykład ze mnie, Ferdinanda, Vidica czy Evry. Tak to już działa.

- Trzeba grać bardzo dobrze, żeby móc występować w tym zespole. Tutaj zawsze trwa walka o miejsce w składzie, ale w zdrowym znaczeniu, co zawsze zapewniało nam sukces w rozwoju.

Co sądzie Michael na temat weekendowego starcia z The Blues? - W zeszłym sezonie to Chelsea pięknie rozpoczęła sezon i wszyscy mówili, że to The Blues wygrają ligę, ale to nie w tym rzecz. Tak więc nie wybiegamy zbytnio w przyszłość. Gramy dobrze i trzymamy się fotela lidera. Nadal oczywiście szanujemy inne zespoły i zagrożenie, jakim dla nas są. To będzie ciężki mecz.

- Każde spotkanie to inne wyzwanie. Po ogłoszeniu terminarza, początek sezonu wyglądał na bardzo trudny, ale sytuacja, w której teraz się znajdujemy bardzo nam odpowiada. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chcemy odbierać punkty zespołom, które będą stanowiły dla nas bezpośrednie zagrożenie, szczególnie na własnym boisku.

- Trochę kombinowali ze swoim składem, zrobili trochę zmian. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę. Jesteśmy w pełni świadomi ich siły, wiemy również dostatecznie dużo o ich nowych nabytkach. Oni również znają nas na wylot. Wszystko będzie zależeć od tego, kto będzie tego dnia grał dobrze - zakończył Michael Carrick.