MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Trójka nieobecnych na meczu o Tarczę Wspólnoty

Michael Carrick, Javier Hernandez i Rafael nie zagrają w niedzielnym meczu o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City. Taką informację na piątkowej konferencji prasowej podał sir Alex Ferguson.

Carrick narzeka na drobny uraz mięśnia Achillesa po benefisowym spotkaniu Edwina van der Sara, w którym wziął udział w ostatnią środę. Rafael dochodzi do siebie po stłuczeniu, którego doznał w spotkaniu z Barceloną, a Hernandez z powodu lekkiego wstrząśnienia mózgu do gry wróci dopiero pod koniec sierpnia.

? Biorąc pod uwagę, że Javier Hernandez miał drobne wstrząśnienie kilka dni temu, chcemy zachować wszelkie środki ostrożności ? mówi sir Alex Ferguson.

Szkocki menadżer Manchesteru United w piątek miał dla kibiców również dobre wieści. Do treningów wróciła dwójka pomocników ? Darren Fletcher i Antonio Valencia.

Manchester United dopiero po raz drugi w historii zmierzy się z Manchesterem City w meczu o Tarczę Wspólnoty. W październiku 1956 roku Czerwone Diabły pokonały lokalnego rywala. Co ciekawe były to pierwsze derby Manchesteru rozegrane przy sztucznym świetle.

? Przy takich spotkaniach bardzo łatwo jest dać się ponieść emocjom. Nie sądzę, abyśmy zmienili naszą politykę. Zawsze postrzegaliśmy mecze o Tarczę Wspólnoty jako pomost pomiędzy przedsezonowymi przygotowaniami, a nowym sezonem. Wciąż mamy dwóch czy trzech piłkarzy, którzy muszą zagrać w tym meczu, aby poprawić swoją formę przed nadchodzącymi rozgrywkami ? stwierdza sir Alex.