MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

"Scholes odchodzi jako jeden z najlepszych"


Sir Alex Ferguson po raz kolejny pochlebnie wyraził się o Paulu Scholesie, który dziś uroczyście pożegna się z kibicami podczas swojego memoriału.

Po kilkunastu latach spędzonych na Old Trafford rudowłosy pomocnik zdecydował się zawiesić buty na kołku i odejść w blasku dziewiętnastego tytułu mistrzowskiego, który Czerwone Diabły zdobyły w zeszłym sezonie. Z tej okazji zorganizowano mecz pożegnalny, w którym Manchester United zmierzy się z New York Cosmos, a Paul Scholes po raz ostatni założy czerwoną koszulkę.

Przed piątkowym spotkaniem głos zabrał sir Alex Ferguson, który jak zwykle wypowiedział się o swoim wychowanku w samych superlatywach.

? Moim zdaniem Paul odchodzi jako jeden z najlepszych piłkarzy Manchesteru United w historii. Myślę, że nikt nie może temu zaprzeczyć ? powiedział menadżer.

? W środę rozmawiałem z Barthezem, który poprosił mnie, abym przekazał Scholesowi najlepsze życzenia. Fabien powiedział mi też, że Paul to najlepszy piłkarz, przeciw któremu przyszło mu grać, ale nie tylko on tak uważa. To samo mówił na przykład Xavi, a to wystarcza za rekomendację.

Szkot zażartował także z nieśmiałości Scholesa wobec prasy.

? Jeżeli Paul dowie się, że będzie dużo mikrofonów i blasku fleszy, to może nie pojawić się dzisiaj na Old Trafford. A tak na poważnie to myślę, że choć nigdy za tym nie przepadał, to da sobie radę. Jeżeli będzie musiał, to na końcu udzieli jakiegoś wywiadu albo powie kilka słów do fanów, ale z pewnością nie wyczekuje tego z niecierpliwością ? zakończył Boss.