MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Wayne Rooney: Najlepsza decyzja w mojej karierze


Wayne Rooney od początku sezonu 2011/2012 jest w wybornej formie. W trzech ligowych meczach napastnik Manchesteru United pięciokrotnie trafiał do siatki rywali. Niespełna rok temu sprawy Rooneya nie układały się jednak tak dobrze.

W październiku 2010 roku Rooney publicznie zadeklarował chęć odejścia z Manchesteru United. W ciągu 48 godzin działaczom Czerwonych Diabłów udało się ugasić pożar, a z perspektywy czasu Anglik stwierdza, że decyzja o pozostaniu na Old Trafford była strzałem w dziesiątkę.

? Cieszę się, że ostatecznie zostałem w Manchesterze United i podpisałem nowy kontrakt. Mówiłem to już po podpisaniu umowy, że popełniłem błąd i byłem kibicom winny dobre występy i bramki ? mówi Rooney.

? To najlepsza decyzja jaką podjąłem w całej mojej piłkarskiej karierze. Bycie nadal w Manchesterze United, czerpanie radości z gry i wygrywanie trofeów to fantastyczna sprawa. Średnia wieku w naszej drużynie w ostatnich dwóch spotkaniach wyniosła 23 lata. To świetna wiadomość i mam nadzieję, że razem przywieziemy na Old Trafford jeszcze dużo trofeów.

? Przyznałem już, że to, co mówiłem w październiku, było złe. Teraz do drużyny weszli nowi piłkarze. Cieszę się, że mogę grać z tymi młodymi zawodnikami.

? Jestem zadowolony na boisku oraz poza nim. Nasza gra wygląda obecnie inaczej, stosujemy wysoki pressing na rywalach i gramy szybciej, co na pewno nam pomaga ? przyznaje Wazza.

De Gea coraz lepszy

Rooney jest również pod wrażeniem umiejętności Davida de Gei, choć Hiszpan w Manchesterze United nie miał łatwego startu.

? Oczywiście, że to dobry bramkarz. Nie widziałem go zbyt wiele w akcji, zanim go kupiliśmy, ale potrafi świetnie blokować strzały, a jego podania są równie dobre, co Edwina van der Sara. Bardzo rzadko decyduje się na dalekie wykopy w kierunku napastnika. Zawsze stara się kogoś wybrać ? twierdzi Rooney.

? De Gea wciąż jest młody i jeszcze musi dużo się uczyć. Na treningach pracuje jednak bardzo ciężko i spisuje się bardzo dobrze. Ma silny charakter. Po meczach z Manchesterem City i West Bromwich Albion nie był zmartwiony faktem, że nie wszystko poszło po jego myśli. Następnego dnia był na treningu i ciężko pracował. W dwóch ostatnich meczach spisał się dobrze. Myślę, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepszy ? dodaje Wayne.