MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Rooney: Nigdy nie chciałem opuścić Anglii


Wayne Rooney oczekuje zaciętej rywalizacji o tytuł mistrza Anglii.

Kilka dni temu, były piłkarz Manchesteru United - David Beckham - powiedział, że City nigdy nie dorówna swoją wielkością Czerwonym Diabłom.

Ze swoim kolegą po fachu nie zgadza się Wazza, który upatruje The Citizens, jako jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrza Anglii.

- O końcowy triumf w Premier League powalczy sześć drużyn, między innymi będzie to nasz lokalny rywal - powiedział Rooney.

- Należy pamiętać, że każdy z przeciwników będzie wymagający. Liga angielska jest bardzo wyrównana.

25-letni napastnik rok temu wyraził chęć opuszczenia United, jednak teraz czuje się szczęśliwy w swojej ojczyźnie. Co ciekawe, wychowanek Evertonu zaprzecza, że kiedykolwiek miał to w planach...

- Nigdy o tym nie myślałem. Bardzo dobrze żyje mi się w Manchesterze. Tutaj mam swoją rodzinę, więc po co miałbym się stąd gdzieś indziej ruszać.

Wazza przyznał, iż jeśli nie byłby Anglikiem to najchętniej grałby w reprezentacji Brazylii. Rooney powiedział także, że bardzo lubi włoską piłkę.

- Lubię Serie A, grają tam bardzo ładny futbol.

Mimo swojej słabości do Italii, gracz United dostrzega kryzys w tamtejszej lidze.

- Oczywiście to nie jest to samo co jeszcze kilka lat temu, ale popatrzmy na przykład na AC Milan, wciąż grają znakomicie.

- Do dzisiaj pamiętam, gdy dwukrotnie wyeliminowali nas w Champions Leage - zakończył Rooney.