MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Ferguson: Ich gra cieszy moje oko


Sir Alex Ferguson w meczu z Tottenhamem znów zamierza dać szansę młodym piłkarzom Manchesteru United.

Szkot w ostatnim spotkaniu przeciwko West Bromwich Albion (2:1) wystawił do gry bardzo odmłodzoną jedenastkę. Młodzi gracze udźwignęli presję i wywieźli z The Hawthorns komplet punktów.

? W poniedziałek nasza defensywa będzie bardzo młoda. Na środku zagrają Phil Jones i Jonny Evans, a na prawej stronie wystąpi Chris Smalling. Wraca jednak Patrice Evra, co powinno dać nam trochę doświadczenia ? mówi sir Alex Ferguson.

? David de Gea na pewno wyciągnie wnioski z dotychczasowych spotkań. Mamy jeszcze Toma Cleverleya i Danny'ego Welbecka. Na chwilę obecną to młody zespół, który ma jednak wielkie umiejętności i jest pełen energii. Ich gra cieszy moje oko.

? Nie obawiam się o młodych piłkarzy w defensywie. Evans ma spore doświadczenie, bo jest w tym klubie od dwunastu lat. Rozegrał sporo meczów w pierwszym składzie. Phil Jones ma doświadczenie z ubiegłego sezonu, kiedy grał w Blackburn. Uważam, że on i Chris Smalling byli najlepszymi piłkarzami Anglii U-21 tego lata. Chris miał fantastyczny pierwszy sezon i w tym roku nadal będzie się rozwijał.

? Nie mam więc żadnych obaw, aby wystawić do gry młodych piłkarzy. Tego lata kupiliśmy 19-letniego Phila Jonesa, 20-letniego Davida de Geę i 25-letniego Ashleya Younga. Jesteśmy zadowoleni ze średniej wieku naszego składu ? dodaje Ferguson.