MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Dobra gra na wyjazdach kluczem do sukcesu


Rio Ferdinand obawia się, że jeżeli Manchester United nie poprawi swojej gry na wyjazdach, to może stracić mistrzowski tytuł.

W zeszłym sezonie Czerwone Diabły prezentowały się znakomicie na Old Trafford, zaś na boiskach rywali wprawiały kibiców w osłupienie. Grając u siebie ekipa sir Alexa Fergusona zgubiła jedynie dwa punkty, wygrywając przy tym zaledwie pięć spotkań wyjazdowych.

Ferdinand nie chciałby, aby ta sytuacja powtórzyła się w przyszłym sezonie, gdyż znacznie utrudniłoby to Manchesterowi United obronę mistrzostwa Anglii.

? Gdybym odnalazł przyczynę naszej mizernej postawy na wyjazdach, zostałbym trenerem! Wiem jednak, że od początku przyszłego sezonu będziemy musieli gryźć trawę, aby nie dopuścić do słabej gry na boiskach rywali ? powiedział Rio.

? W zeszłym roku mieliśmy niewiarygodną passę na Old Trafford, jednakże wyniki osiągane przez nas poza domem były szokujące. Często zdarzało się, że mając pewne prowadzenie traciliśmy kilka goli, remisując lub nawet przegrywając mecz. Ta sinusoida o mało co nie pozbawiła nas tytułu.

? Patrząc na terminarz, stwierdzam, że nasi przeciwnicy nie mogli trafić lepiej. Przyszły sezon będzie nico inny. Z najlepszymi graliśmy zazwyczaj na przełomie października i listopada, jednak w tym roku prawdziwa walka zacznie się dopiero w okolicach Bożego Narodzenia.

? Jeżeli zaczniemy prezentować wysoki poziom we wszystkich meczach, to szanse na obronę tytułu będą większe. Słabej formie w spotkaniach wyjazdowych będziemy musieli już podziękować, bo jeśli nie, to sami skomplikujemy sobie sprawy ? zakończył Ferdinand.