WueRZet
WueRZet
  22 listopada 2009 (pierwszy post)

Mimo, że w kalendarzu jeszcze jesień to sezon zimowych sportów ruszył już na dobre. Sezon szczególny gdyż przypada on w czasie rozgrywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kanadyjskim mieście Vancouver. Temat założony w celu dyskusji na temat wszelkich sportów zimowych (skoki narciarskie, biathlon, biegi narciarskie etc.)

egze
egze
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to chyba jakaś nowa dyscyplina w programie igrzysk ?


wydaje mi się, że w Turynie już takie coś było, ale głowy bym nie dał uciąć :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: w tych zimowych igrzyskach to jedynie hokej ciekawy jest :P


i curling :zakochany:
krzychu7818
krzychu7818
  28 stycznia 2010
egze
egze: i curling


no też ciekawa dyscyplina , ale pewno w TV nie uświadczysz :and:
egze
egze
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no też ciekawa dyscyplina , ale pewno w TV nie uświadczysz


liczę na Eurosport :)
thomas893
thomas893
  29 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja mam inne pytanie. Czym się różni w snowboardzie SBX do halfpipe ? (halfpipe to wiem co to, ale tego SBX nie kojarzę)

zjeżdżają w kilku po tej samej trasie i kto pierwszy na dole, ten wygrywa ;]
egze
egze
  29 stycznia 2010

Bachleda nie przeszedł kwalifikacji. Za to Małysz błysnął formą, 211 m z niskiego rozbiegu nawet przy dobrym wietrze zrobiło wrażenie.

W sumie ciekawe jak sprawdzą się te nowe przeliczniki, które po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata będą zastosowane właśnie w Oberstdorfie.

krzychu7818
krzychu7818
  30 stycznia 2010

totalna porażka ten nowy system punktacji

egze
egze
  30 stycznia 2010

Mnie się ten nowy system podoba, byle ten Szczęsny ciągle nie mówił o tym co widać na ekranie. Ogólnie są pewne niedociągnięcia (jak np. przy skoku Schlierenzauera, gdzie za bardzo obniżono mu belkę), ale po paru konkursach myślę, że wszystko by się unormowało...

Dzisiaj Polacy bardzo przeciętnie. Adam widać, że jest w formie i spokojnie może jutro powalczyć o podium. Z Rutkowskiego coś ostatnio zeszło powietrze. Kot jest jeszcze za mało oskakany na mamutach, a Bachledę stać na góra jeden przyzwoity skok.

Angelaaa
Angelaaa
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: totalna porażka ten nowy system punktacji

totalna klapa, porażka. nie podoba mi się wgl. już chyba wolałam jak wiatr mieszał... ;/
krzychu7818
krzychu7818
  31 stycznia 2010

przecież tych skoków z ta nowa punktacja nie da sie oglądać , koleś skoczył 210m i jest niżej od tego co skoczył 193m :lol:

egze
egze
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież tych skoków z ta nowa punktacja nie da sie oglądać , koleś skoczył 210m i jest niżej od tego co skoczył 193m


no trudno żeby, skoro skakał 5 belek wyżej... przy o wiele lepszym wietrze...
mi wydają się te skoki o wiele sprawiedliwsze, tyle, że trzeba pilnie śledzić wiatr i belkę z której skaczą zawodnicy.

Adam bardzo dobrze :) Widać forma rośnie :)
mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  31 stycznia 2010

Niszczy trochę dobro tego sportu ten nowy system. Całe szczęście na igrzyskach będą skakać według starego systemu...

krzychu7818
krzychu7818
  31 stycznia 2010

Sklett trzecia odległość 1 serii i .... 17 miejsce , paranoja

egze
egze
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sklett trzecia odległość 1 serii i .... 17 miejsce , paranoja


ale gdyby Małysz skakał w takich warunkach jak Sklett to pewnie przeskoczyłby skocznię :ninja:
dzięki temu nowemu systemowi gorsi zawodnicy mogą skakać dalej, nikt nie boi się ich puszczać z wyższej belki...
gdyby od razu zaczynali z 15 czy tam 16 belki (tak jak kończyli) to Sklett skoczyłby jakieś 185 metrów pewnie.
thomas893
thomas893
  31 stycznia 2010

dajcie spokój z tą punktacją...

jedyny plus tego, że przy zmianie długości rozbiegu nie trzeba powtarzać całej serii

egze
egze
  31 stycznia 2010

6 miejsce Małysza :brawo:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.