WueRZet
WueRZet
  22 listopada 2009 (pierwszy post)

Mimo, że w kalendarzu jeszcze jesień to sezon zimowych sportów ruszył już na dobre. Sezon szczególny gdyż przypada on w czasie rozgrywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kanadyjskim mieście Vancouver. Temat założony w celu dyskusji na temat wszelkich sportów zimowych (skoki narciarskie, biathlon, biegi narciarskie etc.)

egze
egze
  24 stycznia 2010

Tomek Sikora bardzo przyzwoicie -> 6 miejsce :)
Również nasze panie nie najgorzej...

Polska drużyna w kombinacji po skokach była przed Austrią :O

Freddie2007
Freddie2007
  24 stycznia 2010
egze
egze: Tomek Sikora bardzo przyzwoicie -> 6 miejsce :)

Ale znów w sumie nie najszybszy bieg:and:
Strzelanie kapitalne, na 30 strzałów przez cały weekend tylko jedno pudło to na pewno nastraja optymizmem:)
egze
egze
  24 stycznia 2010

W sumie ostatnie zawody zimowego Pucharu Świata przed Vancouver dobiegły końca, więc temat ten niedługo stanie się nieaktualny :)

thomas893
thomas893
  24 stycznia 2010
egze
egze: W sumie ostatnie zawody zimowego Pucharu Świata przed Vancouver dobiegły końca, więc temat ten niedługo stanie się nieaktualny :)

A Justyna czasem nie będzie jeszcze startowała w jakiś zawodach? Czy mi się przyśniło :woot:
Freddie2007
Freddie2007
  24 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A Justyna czasem nie będzie jeszcze startowała w jakiś zawodach? Czy mi się przyśniło

Będzie w Kanadzie na tydzień przed ZIO:tak:
Angelaaa
Angelaaa
  25 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że nie ma Bachledy :(

moim zdaniem to bardzo dobrze, że nie jedzie. on tak właściwie nigdy nic nie osiągnął! i wątpię, żeby jeszcze mógł coś zdziałać. a Kamil, Łukasz i Stefan potrenują, popracują nad odbiciem-bo to ich główny problem- i powinno być dobrze...
WueRZet
WueRZet
  28 stycznia 2010

Polski Komitet Olimpijski ogłosił zatwierdzony skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Vancouver.

BiTHLON - Paulina Bobak, Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Krystyna Pałka, Tomasz Sikora, Łukasz Szczurek

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE - Anna Jurkiewicz (solistka), Joanna Sulej (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Mateusz Chruściński (para sportowa – kryteria międzynarodowe), Przemysław Domański (solista)

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE - Zawodnicy (tor krótki) - Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Jakub Jaworski.
Zawodnicy (tor długi) - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Maciej Biega (kryteria międzynarodowe), Zbigniew Bródka (kryteria międzynarodowe), Sławomir Chmura, Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz.

NARCIARSTWO KLASYCZNE - Skicross - Karolina Riemen (kryteria międzynarodowe).
Narciarstwo alpejskie - Agnieszka Gąsienica-Daniel (kryteria międzynarodowe).
Skoki narciarskie - Stefan Hula, Adam Małysz, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch.
Biegi narciarskie - Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok.

SNOWBOARD - Maciej Jodko (SBX), Paulina Ligocka (halfpipe), Michał Ligocki (halfpipe).

SANECZKARSTWO - Maciej Kurowski (saneczkarstwo lodowe – kryteria międzynarodowe), Ewelina Staszulonek (saneczkarstwo lodowe), Dawid Kupczyk (bobsleje*), Paweł Mróz (bobsleje*), Marcin Niewiara (bobsleje*), Marcin Płacheta (bobsleje*), Michał Zblewski (bobsleje*)
*Prawo startu ma czterech zawodników. PZOl. czeka na decyzję PZ Sportów Saneczkowych

Nie ma Ligockiego :and:

egze
egze
  28 stycznia 2010

Za to na zawody do Oberstdorfu wybiera się czterech naszych skoczków -> Adam Małysz, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski i Jakub Kot. Szczególnie dyspozycji tego ostatniego jestem bardzo ciekaw.

Gutek909
Gutek909
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma Ligockiego

prawdopodobnie jednak pojedzie...
krzychu7818
krzychu7818
  28 stycznia 2010

co to jest skicross ? bo widze , że w tej konkurencji bedziemy reprezentowani na igrzyskach przez jedną zawodniczkę

smencik
smencik
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co to jest skicross ?

Wyścigi narciarskie :mrgreen:

Generalnie to na połowę naszych reprezentantów szkoda by mi było kasy :and: Jechać na wycieczkę to za swoje mogą :ziew:
krzychu7818
krzychu7818
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wyścigi narciarskie


ale na czym to polega ? bo szczerze to pierwsze słysze o takiej konkurencji , wiem mógłbym w guglach poszukać :D

smencik
smencik
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale na czym to polega ? bo szczerze to pierwsze słysze o takiej konkurencji , wiem mógłbym w guglach poszukać :D

Taka narciarska odmiana wyścigów motocrossowych. Rusza bodajże 6 zawodników i jadą po wyznaczonej trasie. Generalnie nuda raczej, bo start praktycznie ustawia cały wyścig.
WueRZet
WueRZet
  28 stycznia 2010

Ogólnie to w tym skicrossie widzę, że była alpejka Krzyżańska nieźle sobie radziła :tak:

A ja mam inne pytanie. Czym się różni w snowboardzie SBX do halfpipe ? (halfpipe to wiem co to, ale tego SBX nie kojarzę:woot:)

krzychu7818
krzychu7818
  28 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Taka narciarska odmiana wyścigów motocrossowych. Rusza bodajże 6 zawodników i jadą po wyznaczonej trasie. Generalnie nuda raczej, bo start praktycznie ustawia cały wyścig.


a to takie buty , to chyba jakaś nowa dyscyplina w programie igrzysk ?

w tych zimowych igrzyskach to jedynie hokej ciekawy jest :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.