BetonowyDzieciak
Posty: 40 (po ~348 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 208
BetonowyDzieciak
  10 września 2015 (pierwszy post)

Dzieńdobry mam kolegę który miał w dzieciństwie góza mózgu i padaczkę ma znaczny stopień niepełnosprawnośći do tego tak zwane złóte papiery, posiada prawo jazdy kategorii B oraz C+E starał sie u mojego znajomego do pracy na kierowce busa z orzeczeniem a później na ciężarówkę i okazało się że w orzeczeniu o niepełnosprawnośći ma napisane że nie może prowadzić samochodu,,,, ponieważ na kursach prawajazdy nie pokazywał orzeczenie o niepełnosprawności bo to zataił na czole nie ma napisane że ma ma taka chorobę próbowałem jemu wytłumaczyć by odpuścił tą chorobę a on uważa że skoro ma wycięty góż mózgu to jest osobą zdrową a złóte papiery jemu sie przydadzą bo pracodawca ma wtedy większe dofinansowanie czy za posiadanie prawojazdy z jego orzeczeniem i papierami coś jemu grozi.. jak to wyglada proszę o pomoc.. pozdrawiam i proszę o pomoc nie wiem czy powiniem zostawić tą sprawę czy powiadomić jakiś organ dla dobra kolegi

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: No niby nie, ale wskazówką jaką decyzje należy podjąć i to jest pierwszy kamień do lawiny. Bierz to pod uwagę, że ktoś Twoją/ moją "radą" może się zasugerować i zrobić komuś krzywdę

:ziew:

Nie wiesz co zrobić i tyle.

Radę zapodałam, starczy nabijania.
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
esquilo
esquilo: Radę zapodałam, starczy nabijania.


Rada zła!!!! facet kombinuje a Ty nie znasz powodów tej kombinacji ! nie donosi się od razu do organów które mogą go zniszczyć po drodze jest jego rodzina. Ja bym nie doniosła i tyle w temacie
cyckisom
cyckisom
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: zazdrośnikiem


To też już dawno ustaliliśmy. na 99% nie chodzi tu o sprawiedliwość.
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Rada zła!!!!

Oczywiście, niech przymknie oko na zamiary kolegi, tamten niech kogoś potrąci, doprowadzi do sytuacji niebezpiecznej. Tylko powiadomienie Inspektora Pracy wchodzi w grę. Pracodawca oraz ZUS sprawę zagłaszcze.
Akurat w kwestii BHP trochę się obracam d83dde09

Także, jeżeli nie masz nic konkretnego do dodania skończ się rzucać - wszak jesteś daleka od doradzania. :bye:
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015
esquilo
esquilo: maqnifique: Rada zła!!!! Oczywiście, niech przymknie oko na zamiary kolegi, tamten niech kogoś potrąci, doprowadzi do sytuacji niebezpiecznej. Tylko powiadomienie Inspektora Pracy wchodzi w grę. Pracodawca oraz ZUS sprawę zagłaszcze. Akurat w kwestii BHP trochę się obracam Także, jeżeli nie masz nic konkretnego do dodania skończ się rzucać - wszak jesteś daleka od doradzania.


Niczym mnie tak nie rozbawiłaś jak tym. Faktycznie zielono masz w głowie jak nikt. Jesteś pozbawionym uczuć wyższych super szczurem/ robotem:)
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Niczym mnie tak nie rozbawiłaś jak tym. Faktycznie zielono masz w głowie jak nikt. Jesteś pozbawionym uczuć wyższych super szczurem/ robotem:)


Świat to nie bajka, zejdź na ziemię.

Z sytuacją podobną, tyczącą się mojego wujka i jego znajomego miałam styczność. Także brnij dalej ^^
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Kilka lat temu miał miejsce wypadek. Kierowca tira potracił młodego chłopaka który zginął na miejscu. Kierowca zdrowy, zawartość alko we krwi zerowa, obecność narkotyków zerowa, ale ścigał się z półciężarówką na dość wąskiej drodze i zabił. Kierowca ma żonę chorą psychicznie i dziecko które urodziło się dokładnie miesiąc po tamtym wypadku. Osoba pokrzywdzona mogła/ miałą wybór domagać się odszkodowania i zostawić jego i jego rodzinę z niczym bądź o całej sprawie zapomnieć.

esquilo
esquilo: wszak jesteś daleka od doradzania


Nie doradzaj bo w dupie byłaś i gówno widziałaś i gówno wiesz:))) rozumiesz teraz? każdy popełnia błędy i każdy ma prawo dostać od życia drugą szanse by to naprawić
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Osoba pokrzywdzona mogła/ miałą wybór domagać się odszkodowania i zostawić jego i jego rodzinę z niczym bądź o całej sprawie zapomnieć.
Konto usunięte
Konto usunięte: ażdy popełnia błędy i każdy ma prawo dostać od życia drugą szanse by to naprawić

Czyli możemy pozwalać na to, żeby zakłamanie w papierach królowało. Mistrzostwo Lejdi! :brawo:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie doradzaj bo w dupie byłaś i gówno widziałaś i gówno wiesz:)))

Grozisz? Strachłam z ogromu Twojej wiedzy na mój i wątkowy temat :z
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015
esquilo
esquilo: Czyli możemy pozwalać na to, żeby zakłamanie w papierach królowało


Nadgorliwość gorsza od faszyzmu a Ty jesteś nadgorliwa wszędzie i we wszystkim i na każdym widze dziale:)) to kiedyś zaszkodzi Tobie bądź komuś. Daj ludziom iść włąsną drogą i pozwól im używać swoich rozumów :))

esquilo
esquilo: Strachłam z ogromu Twojej wiedzy na mój i wątkowy temat :z


To co ja wiem Ty nigdy wiedzieć nie będziesz, bo właśnie, bo jesteś nadgorliwa!!(choć nie ukrywam Twoja wiedza vel Twoich znajomych/ rodziny byłaby dość przydatna)
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  20 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: aj ludziom iść włąsną drogą i pozwól im używać swoich rozumów :))

Czekam aż użyjesz swojego (i doradzisz).

Miłego wieczoru życzę :-)
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
esquilo
esquilo: Czekam aż użyjesz swojego


Niech nic nie robi i nic na nikogo nie donosi, bo to nie jego sprawa i nie jego problem. Od tego ma rodzinę, żeby się o niego zamartwiała a nie przypadkowy koleś i forumowa złośliwa baba:)) co by mnie to interere że koleś kombinuje i orze jak może jak mu się udaje co mnie jego papiery? ja przez to więcej mieć nie będe a że to Polak to mu wolno i ma moje błogosławieństwo, bo państwo samo tworzy szarą strefe
maqnifique
maqnifique
  20 września 2015

Ja wezmę uchodźcom i dam Polakom z "żółtymi papierami" ooo i wolno mi bo u siebie jestem

cyckisom
cyckisom
  22 września 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Kierowca tira


TIR to nie samochód, to raz.
Dwa, ścigał się ciągnikiem siodłowym z naczepą czy bez, bo z to musiałoby komicznie wyglądać. Ścigać się takimi gabarytami to trzeba przez pół Mazowsza, a nie na wąskiej drodze.
Z tej Twojej historyjki wyniki, że jak rozjadą Ci syna/brata/męża jacyś idioci to pogłaszczesz ich po głowach, przeprosisz za to, że tam stał i koniec tematu?

A teraz na poważnie.
Nie wydaje się Wam, że ten temat jest na zasadzie kolega mi mówił? Ja odnoszę wrażenie, że zakładający go sam ma coś na sumieniu i boi się, że ktoś go podpieprzy, albo już ktoś to zrobił tylko nie wie, gdzie i jak.
esquilo
esquilo:
Konto usunięte
Konto usunięte:
a Wy drogie Panie swoje spory załatwiajcie prywatnie nie tutaj, przykro mi, że to ja muszę Wam to napisać, ale forum to miejsce do konstruktywnej wymiany argumentów, a nie na takie słowne przepychanki.

Konto usunięte
Konto usunięte: uchodźcom


A to już całkiem nie pasuje do tematu...
maqnifique
maqnifique
  22 września 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa, ścigał się ciągnikiem siodłowym z naczepą czy bez, bo z to musiałoby komicznie wyglądać. Ścigać się takimi gabarytami to trzeba przez pół Mazowsza, a nie na wąskiej drodze.


Z- i ciągnik zdążył minąć pieszego a naczepa zahaczyła o jego bok. Tak czy siak pieszy zginął ma miejscu idąc lewą stroną jezdni. Zakaz mijania/wyprzedzania właśnie ze względu na zwężenie, podwójna ciągła i ograniczenie do 50km.Reszty nawet nie komentuje, bo szkoda mojego czasu na przepychanki, a nie mam go akurat dzisiaj zbyt wiele. Najlepiej przestań się mądrzyć i chrzanić głodne kawałki wyssane z palca ok?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.