luzak959
luzak959
  28 grudnia 2012 (pierwszy post)

Cześć wszystkim. Od zawsze zastanie mnie co ludzie widzą w volksawgenach ?? A na słowo volkswagen i tdi doznają orgazmu.. Przecież to ani ładne ani trwałe, a jednak ludzie to kochają. Zauważyłem też, że właściciele aut tej marki na wszystkich samochodach się znają, szczególnie krytykując samochody włoskie oraz francuskie. A w bardziej cywilnych krajach zachodnich sytuacja jest odwrotna. Mam na myśli np francje gdzie większość obywateli jeździ rodzimymi markami.. Czy jest możliwe że u nas w pl sytuacja się zmieni ??

nonamexxxxxxx
nonamexxxxxxx
  3 stycznia 2013

małe silniki wcale tak mało nie palą
Grabazzz przy 80-90 to Ci bedzie jarał,silnik musi mieć swoje obroty i przy takiej prędkości jak jeździsz na 6 biegu to życzę powodzenia,o ile wiesz co to jest PSJ
powodzenia

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  7 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Od zawsze zastanie mnie co ludzie widzą w volksawgenach ??

wygląd kwestia gustu mi sie np nie podobają (oprócz corradoten jest piękny)
Sam miałem vento i jeśli chodzi o awaryjność to serio nie ma sie do czego przyczepić tylko tankować i jechać, a i nie był to diesel a benzyna (potem gaz)mase km przejechałem nim bezawaryjnie.
PaVWel
PaVWel
  20 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Od zawsze zastanie mnie co ludzie widzą w volksawgenach ??


W tej marce zastosowane są proste i sprawdzone elementy mechaniczne,są stosunkowo tanie i łatwe w naprawie,biorąc pod uwagę chociaż by wymianę rozrządu w volkswgenie a w jakimś Japońskim samochodzie. Proponuje także obserwować różne testy nowych samochodów Volkswagen nie jest w niczym najlepszy ani w niczym najsłabszy jest średni,tak jest od wielu lat. Wiadomo są zwolennicy i przeciwnicy ale wystarczy popracować w warsztacie i wiadomo na czym to wszystko polega. U mnie w rodzinie są 4 samochody marki Volkswagen żaden jeszcze nie zawiódł od wielu lat,odniosę się jeszcze do oznaczenia TDI jeżeli ktoś nie wie dlaczego ludzie się "podniecają" to po prostu chyba nigdy nie jeżdził,takie same silniki są montowane w audi,seatach i skodach,i zapewne każdy słyszał że są to to dobre silniki
WujekBeton
WujekBeton
  20 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: takie same silniki są montowane w audi,seatach i skodach,i zapewne każdy słyszał że są to to dobre silniki

To, że jeden koncern montuje jeden silnik we wszystkich swoich samochodach wcale nie znaczy, że ten silnik to takie cudo. Rok albo dwa lata temu silnikiem roku zostało volkswagenowskie 1.4 benzyna, a po jakimś tam czasie wychodzi, że silnik roku ma wadę wrodzoną :zonk:. Nie o to chyba chodzi?

Konto usunięte
Konto usunięte: zastosowane są proste i sprawdzone elementy mechaniczne

W starych samochodach tak, ale to nie tylko w tej marce.
PaVWel
PaVWel
  20 stycznia 2013

wiadomo,jak to nowe silniki nie wszystko jest dopracowane,ale przyzneję że ten 1.4 to jeżeli leje się 95 to porażka ale jeśli 98 to na własnej skórze przekonałem się że dojedzie e36 a dokładniej318i w przypadku golfa4

WujekBeton
WujekBeton
  21 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: e36 a dokładniej318i

Bo to jeszcze gorsza porażka :lol:.
PaVWel
PaVWel
  21 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to jeszcze gorsza porażka .


jak i wiele innych
piesleszek1
piesleszek1
  29 stycznia 2013

190hp i 400nm to się bardziej nadaje do roboty w polu niż jazdy na drodze.

mrc92ns
mrc92ns
  29 stycznia 2013
Ostatnio edytowany: za 19 kwietnia 9484

A ja za vw nie przepadam, za dużo tego jeździ po drogach. Już wolę bardziej prestiżowe audi w którym już od 85roku by podwójny ocynk i auta nie gniją. Za francuzami też jestem ale tylko peugeot i citroen oczywiście wybrane modele ;)
Ostatnio skody mi się zaczęły podobać. Taki cichociemny wóz.

A koncern VW dzięki temu że wiele modeli wypuszcza spokrewnionych ze sobą, rynek jest nasycony różnego rodzaju zamiennikami tańszmi i droższymi. A tdi dobre silniki szczególnie pierwszy tdi pokazany w audi 80 b4 o oznaczeniu 1z

Konto usunięte
Konto usunięte: 190hp i 400nm to się bardziej nadaje do roboty w polu niż jazdy na drodze.

Oj właśnie chyba nie jeździłeś dieselkiem. Wysoki moment obrotowy jest bardzo pomocny przy wyprzedzaniu czy wgl plynnej jeździe. Nie trzeba ciągle zmnieniać biegów a auto przyspiesza bardzo sprawnie. Wgl nie ma to jak uturbione silniki
piesleszek1
piesleszek1
  6 lutego 2013

Jeździłem dieslem i to nie raz, nawet posiadam TDI AFN w rodzinie ale chodziło mi o rozkład proporcji Moc-Moment

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.