chicel
chicel
  9 stycznia 2011 (pierwszy post)

witam, w moim samochodzie starł się prawy klocek wewnetrzny.
i teraz moje pytanie, trzeba wymieniać klocki w tylnych kołach i przednich czy można tylko w przednich ? samochód posiada ABS, czy po wymianie klocków gdy będą nowe ABS sam się ustawi ? bo chciałbym je wymienić sam lecz nie wiem czy bedzie samochód potem hamować

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  13 stycznia 2011

wsadz duzy srubokret płaski miedzy stary klocek a tarcze i rownomierna sila ciagnij go do siebie a klocek zacznie sie chowac... PROSTE I SZYBKIE ROZWIAZANIE

chicel
chicel
  13 stycznia 2011

witka ! jestem szczęśliwy bo wziąłem się za wymianę klocków dziś :)
i teraz piszę co i jak:
cała operacja trwała 3godziny trwało by to krócej ale miałem problemy ze znalezieniem kluczy itp, nigdy tego nie robiłem więc nie wiedziałem co konkretnie mi będzie potrzebne.
Po rozebraniu zacisku okazało się że trzeba przetoczyć tarcze, a konkretniej stoczyć wargi.. były zbyt duże, nowe klocki musiałyby nieźle się zetrzeć żeby się dopasować, więc wolałem zapłacić i mieć spokój :) odkręcenie zacisku nie było takie trudne, najgorsze było znalezienie w moich narzedziach klucza imbusowego 7mm ale to już przeszłość, wbicie tłoczka? trudne nie było bo użyłem ściska stolarskiego, miałem kilka długości i akurat ten najkrótszy który miałem idealnie mieścił się w nadkolu, teraz wielkie podziękowanie dla rodzynekchn za podrzucenie pomysłu z ściskiem, masz u mnie duże :piwo:
Cała operacja kosztowała mnie 110zł
Klocki hamulcowe 90zł i
przetoczenie tarcz 20zł
Klocki są włoskie, zapomniałem firmy, nie wiem ile wytrzymają, na pewno mi wystarczą, nawet jak za 3-4 lata się zetrą już umiem sam wymienić :) wszystko dzięki waszym radom :) dzięki wielkie, można zamykać temat

TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: witam, w moim samochodzie starł się prawy klocek wewnetrzny. i teraz moje pytanie, trzeba wymieniać klocki w tylnych kołach i przednich czy można tylko w przednich ? samochód posiada ABS, czy po wymianie klocków gdy będą nowe ABS sam się ustawi ? bo chciałbym je wymienić sam lecz nie wiem czy bedzie samochód potem hamować


chlopie nie ruszaj teggo samochodu bo kogos zabijesz jak tu kolega wczesniej napisal pojedz do warsztatu. No chyba ze chcesz sie pozbyc : życia, samochodu, i zabic kogoś to śmialo wymieniaj w garazu
chicel
chicel
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chlopie nie ruszaj teggo samochodu bo kogos zabijesz jak tu kolega wczesniej napisal pojedz do warsztatu. No chyba ze chcesz sie pozbyc : życia, samochodu, i zabic kogoś to śmialo wymieniaj w garazu

widzisz...nawet nie przeczytałeś wszystkich postów tylko na pewno pierwszy mój i już wszystko niby wiesz i głupoty piszesz....klocki już wymieniłem w czwartek i do dziś się już ładnie dotarły, samochód hamuje idealnie tak jak powinien.
Więc nie rozumiem skąd taka sugestia
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.