chicel
chicel
  9 stycznia 2011 (pierwszy post)

witam, w moim samochodzie starł się prawy klocek wewnetrzny.
i teraz moje pytanie, trzeba wymieniać klocki w tylnych kołach i przednich czy można tylko w przednich ? samochód posiada ABS, czy po wymianie klocków gdy będą nowe ABS sam się ustawi ? bo chciałbym je wymienić sam lecz nie wiem czy bedzie samochód potem hamować

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Damnavi

Jak masz w ten sposób do kogoś się zwracać, to lepiej nie odzywaj się wcale.
Nie wiem, może przeoczyłeś, ale ten dział nosi nazwę MOTORYZACJA.
Użytkownicy mają prawo pytać, od tego to forum jest.
Jeśli masz z tym problem i każdego masz zamiar odsyłać do google, lub gdziekolwiek indziej
to się nie udzielaj i zmień forum. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
lutek
lutek
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

I jeszcze klapsa:D:D
chicel
chicel
  10 stycznia 2011

a jak sprawdzić czy mój samochód posiada złącze diagnostyczne OBD-2 czy innego rodzaju ? gdzie to będzie napisane ? bo chciałbym sobie kupić kabel z allegro, taki za 40zł mi będzie działał ? i do tego program Polski VAG

lamiluzje89
lamiluzje89
  10 stycznia 2011

Napisz w temacie jaki samochod bo nie wszyscy na forum wiedza jaki masz.

chicel
chicel
  10 stycznia 2011

audi a4 95rok sedan 1.8

lamiluzje89
lamiluzje89
  10 stycznia 2011

masz tu kilka linkow pomocnych nie audi ale samochodow z grupy vag http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?=&p=973558
angielska strona http://www.golfmkv.net/blog/archives/5# a tu masz temat zlacze diagnostyczne http://www.a4club.eu/index.php?topic=5213.0 zarejestruj sie chlopaki Ci tam konkretnie pomoga pozdro.

Damnavi
Damnavi
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak masz w ten sposób do kogoś się zwracać, to lepiej nie odzywaj się wcale. Nie wiem, może przeoczyłeś, ale ten dział nosi nazwę MOTORYZACJA. Użytkownicy mają prawo pytać, od tego to forum jest. Jeśli masz z tym problem i każdego masz zamiar odsyłać do google, lub gdziekolwiek indziej to się nie udzielaj i zmień forum. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

W wielkie d mam Twoje ostrzezenia i bany :and:
"Uzytkownicy maja prawo pytac, od tego to forum jest."- I owszem, zgadzam sie, ale to nie zmienia faktu, ze trzeba byc idiota do kwadratu, aby pisac na forum i czekac pare godzin na kogos odpowiedz. W ciagu 15 min przeszukalby cale google na ten temat, a w kolejne 15 min obejrzal filmy na YT z instruktarzem :zonk:
Ale co zrobic... To jest chicel.
W sumie nie dziwie sie, ze nie napisal chociazby na forum audi, bo by go tam zjechali i wysmieli ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: chicel

A4 stare juz jest. Powodzenia w urywaniu srub, lub spieprzenia gwintu w zacisku :mrgreen:
chicel
chicel
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A4 stare juz jest. Powodzenia w urywaniu srub, lub spieprzenia gwintu w zacisku

nie wiem skad tacy ludzie się biorą ....
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: W wielkie d mam Twoje ostrzezenia i bany "Uzytkownicy maja prawo pytac, od tego to forum jest."- I owszem, zgadzam sie, ale to nie zmienia faktu, ze trzeba byc idiota do kwadratu, aby pisac na forum i czekac pare godzin na kogos odpowiedz. W ciagu 15 min przeszukalby cale google na ten temat, a w kolejne 15 min obejrzal filmy na YT z instruktarzem Ale co zrobic... To jest chicel. W sumie nie dziwie sie, ze nie napisal chociazby na forum audi, bo by go tam zjechali i wysmieli ;)

Zamiast krytykować innych zająłbyś się sobą. Nie chcesz pomóc? To nie pomagaj, nikt Cie o to nie prosi. Nie musisz jednak na siłę wpychać wszędzie swoich trzech groszy, tylko po to, by pokazać "co to nie ja" i komuś ubliżyć. Nikt Cię za ręce nie trzyma, nie przywiązał Cię to komputera, że musisz koniecznie w danym temacie się wypowiadać. Ktoś wybrał taką metodę szukania pomocy, jego sprawa, jego wybór i nic Ci do tego.

A za ubliżanie tak jak wcześniej ostrzegłam - banik, który masz w d.
dawidusw202
dawidusw202
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masz Ty baranie jeden google? Jestes na tyle glupi, ze wolisz czekac na forum, az ktos Ci wszystko wyjasni krok po kroku, niz wpisac jedno krotnie zdanie w google?

ja tam nie rozumiem takiej agresji no ale to tylko polskie forum.....
http://www.toproste.pl/forum/showthread.php?t=71153

a u ciebie są klocki z czujnikami zużycia?
bo jak zwykłe to nie ma tragedii ale wszystko juz tam może być zapieczone
chicel
chicel
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a u ciebie są klocki z czujnikami zużycia? bo jak zwykłe to nie ma tragedii ale wszystko juz tam może być zapieczone

no właśnie nie wiem, żadna kontrolka mi się nie zapalała, temaciku nie będziemy zamykać bo jesli będe miał piątek wolny to zabieram się do wymiany z samego rana i będę pisał jak czegoś nie będe wiedział :p
KORARM
KORARM
  11 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak zrobić z kluczy tą dźwignię żeby wcisnąć tłoczek :D

Trudno to wytłumaczyć.
Może prześledzimy normalne jego działanie od początku (jak jest nowy klocek)
Tłoczek jest wciśnięty i w miarę zużycia klocka się wysuwa.
Wiadomo, że jeździsz samochodem hamujesz to klocek ma stopniowo coraz mniejszą grubość.
Do tego klocka stopniowo dostosowuje się zacisk czyli cylinderek wysuwa się.
Jeśli wymieniasz klocki no to z powrotem musisz dopasować cały zacisk do nowego klocka.
Czyli jeśli cylinderek jest wysunięty to po prostu musisz go wcisnąć.
A to wciśnięcie wymaga dużo siły, jeśli jesteś tak silny jak Pudzian to może dasz rade.
Myślę, że nawet on by miał problem.
Dlatego musisz użyć głowy i zrobić z klucza dźwignie, wtedy bez większego wysiłku wciśniesz tłoczek i swobodnie cały zacisk wsadzisz.

Porównam to do przesunięcia ogromnego kamienia.
Jeśli chciałbyś taki ruszyć to nie masz siły, ale postaw obok niego drugi kamień i weź jakiś długi i mocny kij.
Jeśli ten kij włożysz pod duży kamień a oprzesz na małym kamieniu i na drugim jego końcu nadusisz na dół to duży kamień przesuniesz bez żadnego problemu.
To właśnie jest dźwignia.

Zauważ, że tracisz na odległości a zyskujesz na sile ponieważ końcówka kija którą ty przesuwasz to przesuwa się załóżmy 1 metr a końcówka kija pod dużym kamieniem przesuwa się o 10 cm ale za to z 10 razy większą siła.
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  12 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chicel: nie wiem jak zrobić z kluczy tą dźwignię żeby wcisnąć tłoczek :D


Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego musisz użyć głowy i zrobić z klucza dźwignie, wtedy bez większego wysiłku wciśniesz tłoczek i swobodnie cały zacisk wsadzisz.

Jak nie potrafisz tego wybaniować w głowie , czyli dźwigni z kluczy to polecam ścisk stolarski.Sprzęt dla ludzi z mniejsza wyobraźnią.
Damnavi
Damnavi
  13 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem skad tacy ludzie się biorą ....

Z d... :zonk:
Ale do rzeczy:
calkiem serio mowie o tych srubach :and:
Pracuje w serwisie i co jakis czas zdarza sie obrobic, urwac, czy po prostu wykrecic razem z gwintem. Nawet mimo pukania mlotkiem, odredzewiania preparatem, czy czyszczenia szczotka drudziana ;P
Takze uwazac ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Zamiast krytykować innych zająłbyś się sobą. Nie chcesz pomóc? To nie pomagaj, nikt Cie o to nie prosi. Nie musisz jednak na siłę wpychać wszędzie swoich trzech groszy, tylko po to, by pokazać "co to nie ja" i komuś ubliżyć. Nikt Cię za ręce nie trzyma, nie przywiązał Cię to komputera, że musisz koniecznie w danym temacie się wypowiadać. Ktoś wybrał taką metodę szukania pomocy, jego sprawa, jego wybór i nic Ci do tego.

bla bla bla :and:
chicel
chicel
  13 stycznia 2011
rodzynekchn
rodzynekchn: Jak nie potrafisz tego wybaniować w głowie , czyli dźwigni z kluczy to polecam ścisk stolarski.Sprzęt dla ludzi z mniejsza wyobraźnią.

oo to jest ciekawe rozwiązanie :) muszę spróbować mam kilka rodzaji ścisków więc coś wykombinuję jutro z samego rana biorę się za wymianę więc będę pisał
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.