chicel
chicel
  9 stycznia 2011 (pierwszy post)

witam, w moim samochodzie starł się prawy klocek wewnetrzny.
i teraz moje pytanie, trzeba wymieniać klocki w tylnych kołach i przednich czy można tylko w przednich ? samochód posiada ABS, czy po wymianie klocków gdy będą nowe ABS sam się ustawi ? bo chciałbym je wymienić sam lecz nie wiem czy bedzie samochód potem hamować

Damnavi
Damnavi
  9 stycznia 2011

Przy Twoich zdolnosciach, to jedz do warsztatu. Zaplacisz 50zl, a nikogo nie zabijesz.
Mozna wymienic sam przod.

Konto usunięte
Konto usunięte: ABS sam się ustawi ?

A co ma sie ustawiac? :zonk:
ABS zapobiega blokowaniu koł. Nie rozumiem co ma do tego wymiana klockow.
chicel
chicel
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A co ma sie ustawiac? ABS zapobiega blokowaniu koł. Nie rozumiem co ma do tego wymiana klockow.

nie wiem nie znam się, :) dlatego założyłem ten temat aby się jak najwięcej dowiedzieć o wymianie klocków,
jakie kupić itp, jak się je wymienia itp
dlatego prosze pisąc wszystko
Damnavi
Damnavi
  9 stycznia 2011

masz Ty baranie jeden google?
Jestes na tyle glupi, ze wolisz czekac na forum, az ktos Ci wszystko wyjasni krok po kroku, niz wpisac jedno krotnie zdanie w google?
Prosze bardzo- wyszukalem za Ciebie: http://tinyurl.com/37najs5

chicel
chicel
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masz Ty baranie jeden google? Jestes na tyle glupi, ze wolisz czekac na forum, az ktos Ci wszystko wyjasni krok po kroku, niz wpisac jedno krotnie zdanie w google? Prosze bardzo- wyszukalem za Ciebie: http://tinyurl.com/37najs5

czytałem to wszystko, ale nigdzie nie piszą czy ja musze mieć klocki hamulcowe z czujnikami ? czy nie ma bez czujników ?
KORARM
KORARM
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ABS sam się ustawi ?

Zabiłeś mnie tym, jak wyżej nic tam nie ma do ustawiania, niby co ma się ustawić?

Konto usunięte
Konto usunięte: ja musze mieć klocki hamulcowe z czujnikami ? czy nie ma bez czujników ?

Jeśli nie zobaczysz to się nie dowiesz.
Poza tym całym bałaganem jeśli masz klocki z czujnikami a założysz bez to tragedia się nie stanie, tylko nie zaświeci się kontrolka która informuje o zużytych klockach.
chicel
chicel
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie zobaczysz to się nie dowiesz. Poza tym całym bałaganem jeśli masz klocki z czujnikami a założysz bez to tragedia się nie stanie, tylko nie zaświeci się kontrolka która informuje o zużytych klockach.

no jak dziś zaglądałem po zdjęciu kola żadny kabelek tam nie odstaje, w niektórych poradnikach widziałem jak klocki smarowali jakimś smarem czy coś takiego, jak ten smar się nazywa? bo musiałbym kupić takie coś prawda?
i czy przy zakupie klocków musze znać wymiary tarcz ?
KORARM
KORARM
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak ten smar się nazywa? bo musiałbym kupić takie coś prawda?

Smar miedziany, nie musisz kupować kiedyś tego nie było i wszystko było dobrze.

Konto usunięte
Konto usunięte: przy zakupie klocków musze znać wymiary tarcz ?

Nie koniecznie, normalnie idziesz do sklepu i mówisz: " poproszę klocki hamulcowe na przód do hondy civic 1999 r. silnik 1.5 16 v 115 KM "
Pan lub pani sprzedawca sprawdza jakie są potrzebne, ewentualnie pyta o coś jeszcze bo być może w tym aucie wychodziły 2 różne typy.
Jeśli już ustalicie co dokładnie jest potrzebne to pytasz ile i dlaczego tak drogo i może jakiś rabacik?
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masz Ty baranie jeden google?

najlepiej kogoś pocisnąć zamiast wytłumaczyć jak się ogarnia temat
PJONA! :zabawa:
MusicMaker
MusicMaker
  9 stycznia 2011

Pamiętaj tylko że będziesz musiał ścisnąć szczęki. Najlepiej bierz ATE, FORD. albo Lucas. EBC, ferodo, RH, valeo odradzam.

chicel
chicel
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętaj tylko że będziesz musiał ścisnąć szczęki.

czyli ? nigdy nie wymieniałem klocków ale chciałbym sie uczyć wszystkiego samemu więc proszę o przydatne informacje
MusicMaker
MusicMaker
  9 stycznia 2011

zajrzyj na forum fcp.

chicel
chicel
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fcp.

a co znajdę na fabia club polska ? tam raczej się będzie tyczyć wszystko skody, a w skodach jest trochę inaczej...
KORARM
KORARM
  9 stycznia 2011

Jeśli nie wymieniałes nigdy to najlepiej było by gdyby praktycznie ktoś tobie pokazal jak to zrobić. Ale zawsze mozesz wrzucić jakieś doty jak koniecznie chcesz samemu zrobić to nie widzę problemu żebym nie pomógł. Pamietaj, ze ważnym elementem jest to, zeby wszystko oczyścić z brudu, rdzy i piasku, szczególnie te elementy w ktorych klocek jest ruchomy. Jak bedziesz chciał zamontować nowe klocki to oczywiście beda grubsze od starych juz startych dlatego bedziesz musiał wcisnąć cylinder tak jak kolega wyżej pisal.
Krótka instrukcja:
1 podnieś auto lewarkiem
2 zdemontuj kolo
3 zdemontuj zacisk. Czasami wystarczy tylko jedna śrube odkręcić i przesunąć go. Jeśli nie to bedziesz musiał odkręcić 2 śruby i wyjmiesz go. Oczywiście nie musisz węża hydraulicznego odkręcac tylko odchylisz go i sznurkiem czy kablem go przywiązesz do sprężyny. Uważaj, zeby nie urwać tego hydraulicznego przewodu i zeby zacisk nie wisiał na nim.
4 wyjmiesz klocki
5 oczyśc miejsca w ktorych klocek jest ruchomy

6 wsadz nowe klocki
7 zamontuj zacisk: oczywiście nie bedzie pasował z powodu tego, ze klocek nowy jest grubszy dlatego niezbędne jest wcisniecie tłoczka, ta czynność wymaga użycia odrobiny sily i przyzadu do wciskania tłoczłów lub domowym sposobem dwóch kluczy oczkowych wygietych i po prostu zrobienia dźwigni ktora wcisnie tłoczek.
Czasami tłoczek trzeba wkrecic ale tym sie narazie nie przejmuj, rzadko spotyka sie takie auto.

8 zamontuj kolo
9 to samo zrob z drogiej strony
10 skontroluj poziom płynu hamulcowego bedzie większy
11 napompuj pedał hamulca i rozchamuj hamulce.

Pamietaj, ze pn wymianie klocków hamulce nie hamują Wogóle! Zaczną jak napompujesz pedał i poprawia sie jak je rozchamujesz!
Zwróc uwage przy wymianie na rozmaite sprężynki czy błaszki zeby zacisk po wymianie wszystko było na swoim miejscu.

Mam nadzieje, ze wszystko jasno wyjaśniłem.

chicel
chicel
  10 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli nie wymieniałes nigdy to najlepiej było by gdyby praktycznie ktoś tobie pokazal jak to zrobić. Ale zawsze mozesz wrzucić jakieś doty jak koniecznie chcesz samemu zrobić to nie widzę problemu żebym nie pomógł. Pamietaj, ze ważnym elementem jest to, zeby wszystko oczyścić z brudu, rdzy i piasku, szczególnie te elementy w ktorych klocek jest ruchomy. Jak bedziesz chciał zamontować nowe klocki to oczywiście beda grubsze od starych juz startych dlatego bedziesz musiał wcisnąć cylinder tak jak kolega wyżej pisal. Krótka instrukcja: 1 podnieś auto lewarkiem 2 zdemontuj kolo 3 zdemontuj zacisk. Czasami wystarczy tylko jedna śrube odkręcić i przesunąć go. Jeśli nie to bedziesz musiał odkręcić 2 śruby i wyjmiesz go. Oczywiście nie musisz węża hydraulicznego odkręcac tylko odchylisz go i sznurkiem czy kablem go przywiązesz do sprężyny. Uważaj, zeby nie urwać tego hydraulicznego przewodu i zeby zacisk nie wisiał na nim. 4 wyjmiesz klocki 5 oczyśc miejsca w ktorych klocek jest ruchomy 6 wsadz nowe klocki 7 zamontuj zacisk: oczywiście nie bedzie pasował z powodu tego, ze klocek nowy jest grubszy dlatego niezbędne jest wcisniecie tłoczka, ta czynność wymaga użycia odrobiny sily i przyzadu do wciskania tłoczłów lub domowym sposobem dwóch kluczy oczkowych wygietych i po prostu zrobienia dźwigni ktora wcisnie tłoczek. Czasami tłoczek trzeba wkrecic ale tym sie narazie nie przejmuj, rzadko spotyka sie takie auto. 8 zamontuj kolo 9 to samo zrob z drogiej strony 10 skontroluj poziom płynu hamulcowego bedzie większy 11 napompuj pedał hamulca i rozchamuj hamulce. Pamietaj, ze pn wymianie klocków hamulce nie hamują Wogóle! Zaczną jak napompujesz pedał i poprawia sie jak je rozchamujesz! Zwróc uwage przy wymianie na rozmaite sprężynki czy błaszki zeby zacisk po wymianie wszystko było na swoim miejscu. Mam nadzieje, ze wszystko jasno wyjaśniłem.

oczywiście że jasno, tylko nie wiem jak zrobić z kluczy tą dźwignię żeby wcisnąć tłoczek :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.