damianPPC
damianPPC
  27 grudnia 2010 (pierwszy post)

siema

w zwiazku z tym ze na naszych polskich drogach jest sporo wsiozłomu, chcialem zapytac jaki powien byc porzadny tuning stylistyczny - taki zeby sie z nas nie smiali ??

wedlug mnie przepis na ladne auto to
-zadbany lakier
-ladna duza felga na niskim profilu
-odpowiednie obnizenie, niezaduzo wzgledem kół
-delikatnie przyciemnione szyby, ale wszystkie w jednym odcieniu, oprocz przedniej

whitestok
whitestok
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wyglad: Jak myslisz, co zrobie wieksze wrazenie? W123 -40mm i ladna fela, czy chociazby golf V?

nie wiem jak w polsce, ale w UK ten merc ze zdjęcia zrobiłby dużo większe wrażenie niż golf :D
WujekBeton
WujekBeton
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: może mniej do takiego trzeba dokładać

Damnavi już Ci chyba wytłumaczył. jeżeli kupujesz 20letnie auto w dobrym stanie, za porządne pieniądze to będzie lepszy zakup niż nowszy np. ten golf, ale jeżeli kupisz za trzy tysiące złociszy w124 full opcja, itd. to nie dziw się, że padnie. jaka kasa taki samochód i wiek nie jest rzeczą dominującą, raczej stan techniczny:jezyk:
a merc ze zdjęcia:zakochany:Słitaśny:zakochany: jeszcze jakby coupe, cudo
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  29 grudnia 2010

ktoś jarał się tamtą serią siedem
polecam forum SyndykatBMW i zerknac e30 w cabrio z 11,5" felą ; o oczywiscie o szerokosc mi chodzi o stylu juz nie wspomne polacy zdolni są a auta tam okazywane to prawdziwe kocury

J023
J023
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem szersze opony to głupota....chyba że tylko na pokaz

jeżeli masz np 230KM i but R17/45/225 to wcale nie robi to szału jeżeli chodzi o trakcję.
dawidusw202
dawidusw202
  29 grudnia 2010

ale jak w polsce powiesz ze chesz kupić mercedesa z 1996r to cie wyśmieją bo golfik 4 z 1999 to jest super nowocznesne i luksusowe autko im nowsze auto tym lepiej i tak ogólnie w polsce auta niżej 2000r to są traktowane jako zabytki bo polacy zrobili sie nowobogaccy :D

whitestok
whitestok
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jak w polsce powiesz ze chesz kupić mercedesa z 1996r to cie wyśmieją bo golfik 4 z 1999 to jest super nowocznesne i luksusowe autko im nowsze auto tym lepiej i tak ogólnie w polsce auta niżej 2000r to są traktowane jako zabytki bo polacy zrobili sie nowobogaccy :D

hehe jak ja się kur.wa z tym cholernie zgadzam :D
dawidusw202
dawidusw202
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hehe jak ja się kur.wa z tym cholernie zgadzam :D

smutne ale prawdziwe tak naprawde odkryto ze polacy tak mocno kochają vw bo podobno za komuny niemcy do nas przyjezdzali vw i im zazdrościliśmy i teraz jak juz w polsce stał sie "dobrobyt" to wszyscy postanowili spełnić swoje marzenie :D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze porusze dwie kwestie. Wyglad i stan techniczny. Wyglad: Jak myslisz, co zrobie wieksze wrazenie? W123 -40mm i ladna fela, czy chociazby golf V?

a ja poruszę trzecią kwestię
Dlaczego np przedstawiciele handlowi jeżdżą nowymi samochodami, a nie 20to+letnimi mercedesami nie do zdarcia?
sam sobie szukam w123 COUPE do remontu :tak:
ale są auta stare, i zabytkowe, a jak nie zabytkowe to unikalne.
załóżmy, że masz do kupienia w211 220cdi, za 35 tyś, nie po taksówce, ale z przelotem grubo ponad 300 tyś, dobra opcja, skóry, xenon, i reszta bajerów, rocznik 2002/3
i fiat bravo, 1.9jtd 120km, przebieg ok 60 tyś, wyposażenie nie byle jakie, rocznik 2007/8
co wybierasz?
WujekBeton
WujekBeton
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co wybierasz?

w211 oczywiście

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego np przedstawiciele handlowi jeżdżą nowymi samochodami,

bo biorąc kilka aut do floty dostają na nie taki rabat, że się opyla:mrgreen: na używane nikt Ci nie da zniżek, a poza tym przedstawiciele handlowi to odrębny rodzaj kierowcy, u nich każdy samochód długo nie pociągnie...
Damnavi
Damnavi
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego np przedstawiciele handlowi jeżdżą nowymi samochodami, a nie 20to+letnimi mercedesami nie do zdarcia?

1. Gwarancja- zludna rzecz. Klient co ma zostawic w serwisie, to i tak zostawi.
2. Szef widzacy 30-sto letniego merca za 30 000, woli kupic samochody z przedzialu rocznikowego 2004-2007 woli astre III CDTI, leona II 1.9TDI, czy golfa V 1.9TDI z przekonaniem, ze mniej w niego wlozy. Poza tym "lepiej" i nowoczesniej wyglada.
A prawda jest nastepujaca, ze wszelkie nowe samochody sa strasznie delikatne. Zarowno mechanicznie, jak i blacharsko. Aluminiowe zawieszenia, wyzylowane zbyt mocno silniki, turbiny, wadliwa elektronika.
A w takiej tzw. beczce co ma sie zepsuc? :mrgreen:
Dlatego majac 30 000 i wybor miedzy w123, a chociazby astra z 2007r, wybralbym w123, bo wiem, ze przejezdzi kolejne 20 lat ;)
BooYaka1990
BooYaka1990
  29 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zadbany lakier

Koniecznie...

Konto usunięte
Konto usunięte: ladna duza felga na niskim profilu

Tylko nie za niskim... Wg mnie 50 starczy. No i z większym rantem.

Konto usunięte
Konto usunięte: delikatnie przyciemnione szyby, ale wszystkie w jednym odcieniu, oprocz przedniej

Pewnie :P

Wg mnie dobry tuning to przede wszystkim dobre koła, lekko przyciemnione szyby, delikatna lotka i jakiś ładny niegłośny wydech... Koniec - żadnych spojlerów i naklejek typu "GT TuninK"
WujekBeton
WujekBeton
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: żadnych spojlerów

delikatne lotki lub lekko poszerzające spojlery, tak, ale mówimy nie wielkim skrzydłom na lanosach:lol:
a przy okazji, czy każdy samochód można tuningować, tak żeby nie zrobić wiochy?:woot:
damianPPC
damianPPC
  30 grudnia 2010

faktycznie te nowe auta slabo wygladaja po tuningu bo zykle ladne są prosto ze salonów :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wg mnie 50 starczy.

jak dla mnie za duzo, chyba ze naciagnieta guma jest na rant

mam Ibize 6l i na lato chce zalozyc 17" na max 40 profilu, ale przedewszystkim zawiecha jakies 40mm w dół a jak dobrze to gwint i max gleba :ziober2:
AkaDwa
AkaDwa
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://enix.wrzuta.pl/sr/d/1QxmhLVPy9e/mercedes_w123 vs http://www.tuningmag.net/images/news/vw_golf_5_gti_r_22112006/vw_golf_5_gti_text_1.jpg

Tylko, że Mercedes nie jest seryjnym egzemplarzem takim jakim
wychodził z salonu, a golf tak. Ale ogólnie o co mi chodzi to
porównanie FAIL.

______________________________________________________

Co do 'stylu' tuning do jezeli chodzi o dupowóz to gleba i ładne koło
robi dośc wiele, bardzo wiele.. I czasem to wystarczy.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w211 oczywiście

wg mnie to troche ryzykowne, ale Twój wybór :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego majac 30 000 i wybor miedzy w123, a chociazby astra z 2007r, wybralbym w123, bo wiem, ze przejezdzi kolejne 20 lat ;)

widzisz, ja gdybym miał teraz kupić używany samochód, nie patrzył bym na to czy on przejeździ 20 lat, czy 10, bo nie trzymał bym go dłużej niż rok :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.