damianPPC
damianPPC
  27 grudnia 2010 (pierwszy post)

siema

w zwiazku z tym ze na naszych polskich drogach jest sporo wsiozłomu, chcialem zapytac jaki powien byc porzadny tuning stylistyczny - taki zeby sie z nas nie smiali ??

wedlug mnie przepis na ladne auto to
-zadbany lakier
-ladna duza felga na niskim profilu
-odpowiednie obnizenie, niezaduzo wzgledem kół
-delikatnie przyciemnione szyby, ale wszystkie w jednym odcieniu, oprocz przedniej

whitestok
whitestok
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: JDM z German Style ma wiele wspolnego ;d gleba, kółko

to w sumie fakt :)


ale JDM to też to:

J023
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: siema w zwiazku z tym ze na naszych polskich drogach jest sporo wsiozłomu, chcialem zapytac jaki powien byc porzadny tuning stylistyczny - taki zeby sie z nas nie smiali ?? wedlug mnie przepis na ladne auto to -zadbany lakier -ladna duza felga na niskim profilu -odpowiednie obnizenie, niezaduzo wzgledem kół -delikatnie przyciemnione szyby, ale wszystkie w jednym odcieniu, oprocz przedniej

jak dla mnie to auto musi nie byc starsze niz 10lat
whitestok
whitestok
  28 grudnia 2010
adiluki
adiluki: jak dla mnie to auto musi nie byc starsze niz 10lat

dlaczego? bo obciach przed kolegami czy jak? :D
Damnavi
Damnavi
  28 grudnia 2010
adiluki
adiluki: jak dla mnie to auto musi nie byc starsze niz 10lat

Im nowsze, tym gorsze.
Zdecydowanie bardziej wole W123/W124 od samochodow z rocznika 2000.
J023
J023
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego? bo obciach przed kolegami czy jak? :D

ten samochód ma znacznie więcej niż 10lat, a czy było by wstyd ;)
Kolega adiluki nie zna się na motoryzacji. Osobiście, bez najmniejszego zastanowienia wolałbym kupić fastback'a z 68roku albo jakieś SS niż np nowe BMW

WujekBeton
WujekBeton
  28 grudnia 2010
adiluki
adiluki: jak dla mnie to auto musi nie byc starsze niz 10lat

a co wiek auta ma do rzeczy?:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowanie bardziej wole W123/W124 od samochodow z rocznika 2000.

:tak::tak: w Polsce wśród wielu osób istnieje przekonanie, że lepiej mieć auto nowsze, ale dlaczego??:zonk:
whitestok
whitestok
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w Polsce wśród wielu osób istnieje przekonanie, że lepiej mieć auto nowsze, ale dlaczego??

myślę, że po prostu w polsce większość ludzi chce pokazać, że ma nowsze auto niż sąsiad :D
WujekBeton
WujekBeton
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nowsze auto niż sąsiad

może i tak, ale nowsze nie znaczy lepsze. wolę stare W124 w DOBRYM stanie i wyposażeniu niż 5 letnią Pandę np.:jezyk:
J023
J023
  28 grudnia 2010
Nowsze wcale nie oznacza lepsze
chicel
chicel
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wierz mi, lub nie ale ten rozmiar w ogóle nie robi szału. Jeżdżę już sporo czasu na takim felunku i ogumieniu Toyo T1R Proxes i szału nie ma

moim zdaniem szersze opony to głupota....chyba że tylko na pokaz
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w Polsce wśród wielu osób istnieje przekonanie, że lepiej mieć auto nowsze, ale dlaczego??

może mniej do takiego trzeba dokładać :tak:
po co komu 10cio letni zajeżdżony trup, jak można mieć nowsze auto ?
jak ktoś mało jeździ to mu każdy samochód starczy, jak ktoś robi conajmniej po 50 tyś km rocznie, to takim starszym samochodem bez usterek pewnie nie pojeździ długo : )
whitestok
whitestok
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: może i tak, ale nowsze nie znaczy lepsze.

całkowicie się z Tobą zgadzam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem szersze opony to głupota....chyba że tylko na pokaz

Toyota Supra MK4 fabryczne ogumienie było w rozmiarach: z przodu 235/45R17 i z tyłu 255/40R17 i wcale nie było to na pokaz...a już tym bardziej nie jest to głupotą...
Damnavi
Damnavi
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: po co komu 10cio letni zajeżdżony trup, jak można mieć nowsze auto ?

Moze porusze dwie kwestie. Wyglad i stan techniczny. Wyglad: Jak myslisz, co zrobie wieksze wrazenie? W123 -40mm i ladna fela, czy chociazby golf V?
Przyklad:

vs


Kwestia mechaniki. W W123 wszystkie jednostki napedowe sprawowaly sie bez klopotu. Bodajze jakies problemy byly tylko z 2.3 benz. O dieslach juz nawaet nie wspomne, bo te modele bez remontu przejezdzaly 1 000 000 km. Porownujac nawet w123 2.8 benz z golf 5 1.9 tdi, to jestem pewiem, ze W123 przejedzie golfa 2x, a diesel 4x.
Koszta eksploatacji? W W124 wszystko mozna dostac na allegro, a jezeli nawet nie ma, to mozna dopasowac z W124 i sa to w sumie groszowe pieniadze, bo jest tam tak malo skomplikowane zawieszenie, ze nie ma co wydziwiac.
Golf 5? Nie jestem pewien, czy ma wielowahaczowe, ale tak czy siak, jest aluminiowe, ktore jest drogie i delikatne. Zreszta za naprawe turbiny mam drugie W123 na rozbiorke ;)
Damnavi
Damnavi
  28 grudnia 2010

Koszta eksploatacji? W W124 wszystko*

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.