justynka2829
justynka2829
  16 maja 2010 (pierwszy post)

Moich starych namówiłam już na moto, na urodziny, ale nie wiem jaki ... Zastanawiałam się nad hondą cbr 600 f4 , ale nie wiem czy nie jest za ciężka, no i czy nie jestem za głupia na taki sprzęt ... Parzyłam na inne, m.in. także Aprilę, ale nie wiem jaka ona jest .. Możeci mi coś opowiedzieć o niej i ogólnie o motorach, jakie macie, jak się prowadzą, co o nich sądzicie ?
Będę wdzięczna
:**
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: z wygladu nie mow bo jest ladna ;]

Wiesz są gusta i guściki, o nich się nie dyskutuje, wg mnie te starsze są ładniejszymi, bardziej udnymi konstrukcjami. A co do nakedów fajny pomysł, może Bandit 600 albo 400?
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  18 maja 2010

Miałem teraz do sprzedania pięknego czerwonego Bandita 600 z 2005r za 10koła :p Też byłby dobry dla dziewczyny..

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  18 maja 2010

No ale to jest jednak 600 i wiesz nie dość że to praktycznie jej pierwszy motor taki poważny to jeszcze jest to dziewczyna ;] Niech weźmie coś mniejszego ;P

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Moich starych namówiłam już na moto, na urodziny, ale nie wiem jaki ... Zastanawiałam się nad hondą cbr 600 f4 , ale nie wiem czy nie jest za ciężka, no i czy nie jestem za głupia na taki sprzęt ... Parzyłam na inne, m.in. także Aprilę, ale nie wiem jaka ona jest .. Możeci mi coś opowiedzieć o niej i ogólnie o motorach, jakie macie, jak się prowadzą, co o nich sądzicie ? Będę wdzięczna

:woot::woot::woot::woot::woot::woot::woot::woot::woot::woot::woot:
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale to jest jednak 600 i wiesz nie dość że to praktycznie jej pierwszy motor taki poważny to jeszcze jest to dziewczyna ;] Niech weźmie coś mniejszego ;P


byle nie ściga 600tki...
Hayabusa1990
Hayabusa1990
  18 maja 2010

a gdzie tam kup Kawasaki zzr1400 na pocz.ątek wystarczy ;D:D

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  19 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: byle nie ściga 600tki...

No dobra ścig 600 te 100 kucy wzwyż ma ale taki naked niewiele mniej, Bandit ile ma? 70? To wyobraź sobie jak ona się przesiądzie z Suzuki RG który ma 10 KM. No 10 a 70 to chyba róznica ;d
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  19 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kup Kawasaki zzr1400 na pocz.ątek wystarczy

Wiesz też tak sądzę, 200 KM co to jest, da radę :)
mozi86
mozi86
  19 maja 2010

Nie wiem czy masz prawko,czy tez nie... Ale nie bierz na poważnie tych "dobrych rad" typu:kup sobie coś o pojemności 250cm czy tez np.GS 500.Jeżeli masz jakieś pojęcie o motocyklach,a z tego co piszesz wychodzi na to,ze jakieś tam jest,to nie bierz żadnego z tych sprzętów.Bo po sezonie Ci się znudzą i będziesz bujać się z ich sprzedażą.Ktoś Ci tam doradzał ZX 6R.Chyba ten koleżka z ch... spadł za przeproszeniem.ZX 6R to prawdziwy szatan,którego moc przekracza grubo ponad 100KM.Za ostro jak na taka przesiadkę.Jeszcze rok temu śmigałem na ETZ 251,teraz kupiłem Kawe Z750,która dysponuje mocą 100KM (na kole).Zbiera się konkretnie,ale nie jest to moc bardzo przerażająca.Najśmieszniejsze jest to,że wszyscy dookoła doradzali mi jakiegoś Gs'a 500 czy tez właśnie jakąś 400.Oczywiście dużo jest fajnych motorków w tej klasie,ale dziś bym pewnie sobie pluł w brodę gdybym postąpił tak jak mi doradzano.Wiadomo,ze każdy chce Ci dobrze doradzić,ale motocykle o tych pojemnościach szybko się nudzą.Nie myślałaś może nad jakimś Fazerem 600,ewentualnie Suzuki SV 650 tylko,ze to silnik typu V wymaga troszkę ostrożniejszym operowaniem manetki,niż w motocyklach z silnikami rzędowymi.Ktoś tam również pisał o FZ 6N,to tez ładny niked,ale masz za mało siana na te moto,a poza tym przy prędkości powyżej 130km/h urwie Ci głowę:) Moim zdaniem rozglądnij się za jakimś fazerem 600.To praktyczne i wygodne moto,zarówno w miasto jak i w trasę.I nie słuchaj tych komentarzy typu: bierz jakąś 250cm.Bierz coś z większym silnikiem,bo jeśli będziesz miała się zabić to nawet na rowerze może Cie to spotkać.A śmierć na takiej Ninji 250 to chyba najgorszy wstyd;) Pozdro

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  20 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo jeśli będziesz miała się zabić to nawet na rowerze może Cie to spotkać.A śmierć na takiej Ninji 250 to chyba najgorszy wstyd;)

Fajna rada, kolega chce cie szybko widać uśmiercić haha
CzystySampling
CzystySampling
  20 maja 2010

kup WSKe a reszte hajsu na dom dziecka

xxCzejenxx
xxCzejenxx
  21 maja 2010

Ej ja mam aktualnie fz6 naked i jeździ się całkiem sympatycznie. Wcześniej miałem Gsxr600 z 1996 i powiem Ci że coś za coś... A ogólnie chodzi mi o to że jak sobie kupisz szosowo turystyczny to masz inny komfort jazdy a i przypi.:cenzura:.enie też całkiem w miarę... Tylko ogólnie polecam motory z owiewkami a nie nakedy bo strasznie wieje... Ej wiecie co nie wchodziłem ze 2 lata na fotke a na forum nie pisałem jeszcze dawniej ale nic się nie zmieniło... Czego by ktoś nie napisał to od razu jakieś głupie komentarze i mało na temat... Mimo tego że mam 19 lat to na 600 tkach śmigam już 3 sezon... wcześniej miałem aprilie rs 50 i od razu na 600... Ogólnie nie żałuję bo jak się ma trochę oleju we łbie to jak zaczniesz od 600 to wszystko będzie ok. Ogólnie proponuję jakieś szosowo turystyczny z owiewkami o poj. 600-650. Coś ala bandit albo włąśnie fz6 z owiewkami(tyle że jest trochę droższy...)

mozi86
mozi86
  22 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajna rada, kolega chce cie szybko widać uśmiercić haha

Nie o to mi chodziło.Chodzi o to,że jeśli ktoś ma naje... pod kopułą to na wszystkim co jeździ może stwarzać zagrożenie:)
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  22 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie o to mi chodziło.Chodzi o to,że jeśli ktoś ma naje... pod kopułą to na wszystkim co jeździ może stwarzać zagrożenie:)

Tak ale zwróć uwagę, że jest to kobieta i wątpię by trzymała 200kg pod tyłkiem, nie daj Bóg jak jej się przechyli i co wtedy? Bum! Ratunku motor mnie przygniótł, nie mogę się wydostać?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.