Gnojek
Gnojek
  11 lutego 2010 (pierwszy post)

Jak wiemy, są takie budy, co się fotoradarami zwą.

Czy warto zwracać na nie uwagę podczas jazdy?

Tak się pięknie mówi, że po przekroczeniu prędkości fotoradar zrobi fotkę, na której widać numer rejestracyjny i kierowcę.

A w praktyce, to wystarczy farba w sprayu, taka do grafiti, żeby zamalować obiektyw i już fotoradar nie będzie działać. A nawet, jak się nie zamaluje, to na drodze z pewnością szybko się brudzi i nikt tego nie czyści, także na fotkach nic nie będzie widać. Prawda?

WujekBeton
WujekBeton
  17 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Znajomy jest psem z drogowki

mój też i wg niego to w puszkach przy dużych mrozach nawet nie ma fotoradarów, bo mija się to z celem.

Konto usunięte
Konto usunięte: ze poniżej tych -10 nikt nie zamontuje takiego radaru.

dokuadnie tak:tak:
PawelNDG
PawelNDG
  18 lutego 2010

też słyszałem że nie montują fotoradarów poniżej -10, a jeszcze inni twierdzą ze fotoradar można oszukac... - zwalniajac i przyspieszając. Ale czy to prawde to wątpie. bynajmniej nie próbowałem. wole zwalniać przy "budach" i miec pewnosc ze nie mam droższej pamiątki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy warto zwracać na nie uwagę podczas jazdy?

Ja zwracam i to szczególną :D uwage.

Konto usunięte
Konto usunięte: A w praktyce, to wystarczy farba w sprayu, taka do grafiti, żeby zamalować obiektyw i już fotoradar nie będzie działać


Wystarczec wystarczy, ale z kąd masz pewność że jest zamalowany? A jak nie to zamalujesz? w okolicy Elbląga i Nowego Dwor Gdańskiego fotoradary są pilnowane - niedaleko stoi nieoznakowany i stoją z lornetkami.

Konto usunięte
Konto usunięte: A nawet, jak się nie zamaluje, to na drodze z pewnością szybko się brudzi i nikt tego nie czyści, także na fotkach nic nie będzie widać

Jezeli jest fotoradar w budzie to na pewno co trochę "szybki" są czyszczone.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.