Gnojek
Gnojek
  11 lutego 2010 (pierwszy post)

Jak wiemy, są takie budy, co się fotoradarami zwą.

Czy warto zwracać na nie uwagę podczas jazdy?

Tak się pięknie mówi, że po przekroczeniu prędkości fotoradar zrobi fotkę, na której widać numer rejestracyjny i kierowcę.

A w praktyce, to wystarczy farba w sprayu, taka do grafiti, żeby zamalować obiektyw i już fotoradar nie będzie działać. A nawet, jak się nie zamaluje, to na drodze z pewnością szybko się brudzi i nikt tego nie czyści, także na fotkach nic nie będzie widać. Prawda?

whitestok
whitestok
  13 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedys ogladalem topgear i tam badali ile trzeba jechac zeby nie zrobil i cos im wyszlo powyzej 300 z tego co pamietam.

podesłałem linki do tego właśnie, przy 272km/h radar nie zareagował nawet.
SkandalRally
Posty: 3279 (po ~206 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
SkandalRally
  13 lutego 2010

Połowa radarów jest tak ustawiona że nie jest w stanie zrobić normalnego zdjęcia. Przynajmniej na DK1 Mysłowice - Częstochowa

One passion one team

JustOneMati
JustOneMati
  14 lutego 2010

jestes idiota prawda ? nie moza byc takim debilem.

KORARM
KORARM
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jestes idiota prawda ? nie moza byc takim debilem.

można tylko normalni ludzie nie zrozumią takich cweli
whitestok
whitestok
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jestes idiota prawda ? nie moza byc takim debilem.


Konto usunięte
Konto usunięte: można tylko normalni ludzie nie zrozumią takich cweli


powiedzcie o kim piszecie...
KORARM
KORARM
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: powiedzcie o kim piszecie...

ja o SkandalRally
chciałem to przemilczeć ale jak już JustOneMati sie trafił to potwierdziłem
BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  14 lutego 2010

Fotoradary z sm maja homologacje do -10c wiec fota jest niewazna ponizej tej temperatury niewiem jak jest z stacjonarnymi zawsze wole zwolnic no chyba ze pare osob na cb potwierdzi pusta puche :)

WujekBeton
WujekBeton
  15 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fotoradary z sm

czyli jakie?

Konto usunięte
Konto usunięte: niewiem jak jest z stacjonarnymi

to stacjonarne poniżej tych -10 stopni nie robią zdjęć, a te, które wozi policja ze sobą w autach działają w każdej temperaturze. o ile policjant nie zamarznie :mrgreen:
whitestok
whitestok
  15 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o ile policjant nie zamarznie

hehe spokojna głowa :D policjanci lubią się na taka okazję zaopatrzyć w trunek "rozgrzewający" :D
WujekBeton
WujekBeton
  15 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: policjanci lubią się na taka okazję zaopatrzyć w trunek "rozgrzewający"

a później jedzie taki biedny kierowca, widzi samochody koło sklepu na jakiejś zabitej wiosce, mróz koło 20 stopni, a tam policja zarabia na kolacje i jest :zonk::zonk:
89justyneczka89
89justyneczka89
  15 lutego 2010

a ile mają czasu na przysłanie zdjęcia z fotoradaru do domu? Nie jestem pewna czy zrobili mi zdjęcie :P czekam już ponad tydzień z nadzieją, że nie :P

BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  16 lutego 2010

Strazy miejskiej. Pewnie ze dzialaja ponizej -10 ale chyba nierozumiesz - maja atest do -10c wiec jesli fotoradar pstryknie fote a bylo wiecej niz -10 i udowodnisz im to (powinni robic pomiary temperatury i zapisywac) masz anulowany mandat i punkty

WujekBeton
WujekBeton
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bylo wiecej niz -10 i udowodnisz im to

ciekawe jak?? bo z tego co wiem to przy fotoradarach nie ma montowanych seryjnie termometrów!! a i pytanie czy te -10 to ma być przy gruncie czy na wysokości puszki fotoradaru? a i czy chodzi o rzeczywistą temperaturę czy odczuwalną? LUDZIE POMYŚLCIE co piszecie!!!
BolekPce
Posty: 48 (po ~88 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  16 lutego 2010

Znajomy jest psem z drogowki i od niego sie o tym dowiedzialem. A co do udowodnienia temperatury niewiem w jaki sposob ale zapytam go

KORARM
KORARM
  16 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: LUDZIE POMYŚLCIE co piszecie!!!

Jeśli jakieś urządzenie szczególnie pomiarowe jest zaprojektowane tak żeby działało w jakimś zakresie temperatur to musi to być przestrzegane. Myśle, ze poniżej tych -10 nikt nie zamontuje takiego radaru.

Konto usunięte
Konto usunięte: przy gruncie czy na wysokości puszki fotoradaru?

zapewne na wysokości puszki

Konto usunięte
Konto usunięte: czy chodzi o rzeczywistą temperaturę czy odczuwalną?

jeśli chodzi o sprawy techniczne to nie ma takiego pojęcia jak temperatura odczówalna jest tylko jedna temperatura rzeczywista i nie ma innych.
urządzenie pomiarowe to nie człowiek.....
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.