ocet
ocet
  16 września 2009 (pierwszy post)

Witam
Miał ktos może zagazowany ten silnik? 2.8
jak on sie zachowuje po gazie?
czy w ogóle sie nadaje do zagazowania?
Byłem w warsztacie to powiedzieli mi że ten silnik jak najbardziej pod gaz bo wolnossący ale wiadomo, że nie powie że sie nie nadaje bo na tym zarabia i to nie mało bo za sekwencje woła 4500zł do tego silnika

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  16 września 2009

Tylko sekwencja i powinno to chodzić...

Chociaż jak widze zagazowane BMW to mi go żal sie robi...

ocet
ocet
  16 września 2009

mi też szkoda hah bo uważam, że gaz niszczy silnik w jakims tam stopniu, ale to przecież tylko silnik, jak sie skończy to następny wstawie, silniki nies są zbytnio drogie w całosci

ziomekthx
ziomekthx
  16 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko sekwencja i powinno to chodzić... Chociaż jak widze zagazowane BMW to mi go żal sie robi...


Dokadnie. Ja jestem takiego zdania ze gaz to tylko do zapalnizcek
DEIVIS
DEIVIS
  16 września 2009

wkladaj ale tylko sekfencyjny autko bedzie chodzilo a z niszczeniem silnika to bajdy poprosty stare silniki typu poldek fiat nie wytrzymywaly 112 oktan ktore ma gaz i szybko padaly

lutek
lutek
  17 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: sekfencyjny

Naucz sie pisać

DEIVIS
DEIVIS: 112 oktan ktore ma gaz

Na mało której stacji ma powyżej wymaganych 90 a ty wymyślasz swoje 112:D
DEIVIS
DEIVIS
  17 września 2009

to jest moj styl pisania i mi go nie zabronisz

a gaz ma 112 oktan okolo taki ma sklad chemiczny i kropka

MeKaN
MeKaN
  17 września 2009

w LPG liczba oktanowa waha się w okolicach 100, ale nie 112...............

DEIVIS
DEIVIS
  17 września 2009

kazdy mowi co innego takze mowie to co slyszalem od wiekszosci osób moge sie mylic

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  17 września 2009

Kup sobie za 4500 benzyny i jeździj na benzynie, przynajmniej zaoszczędzisz na naprawach jak założysz gaz ;]

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
ziomekthx
ziomekthx
  19 września 2009
uotr
uotr: Kup sobie za 4500 benzyny i jeździj na benzynie, przynajmniej zaoszczędzisz na naprawach jak założysz gaz ;]

tak jak kolega wyżej napisał. Bedziesz jezdził i reguował zeby silniczek dobrze chodził. Znajomy miał w A3 wsadzony gaz i miał problem czeste wizyty u gazownika i stwierdził ze na to samo wychodzi i wyciagna gaz z atua obecnie jezdzi na paliwku.Nie miem czy masz czy chcesz sobie kupic i zagazowac wiec moze sie skusisz na diesla. Wiem ze pewnie co niektórzy napisza ze nie lubia klekotów czy takie tam ale nie ukrywam ze praca R6 w palliwku to poezja do tego dobry wydech i az miło sie słucha
ocet
ocet
  19 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak kolega wyżej napisał. Bedziesz jezdził i reguował zeby silniczek dobrze chodził. Znajomy miał w A3 wsadzony gaz i miał problem czeste wizyty u gazownika i stwierdził ze na to samo wychodzi i wyciagna gaz z atua obecnie jezdzi na paliwku.Nie miem czy masz czy chcesz sobie kupic i zagazowac wiec moze sie skusisz na diesla. Wiem ze pewnie co niektórzy napisza ze nie lubia klekotów czy takie tam ale nie ukrywam ze praca R6 w palliwku to poezja do tego dobry wydech i az miło sie słucha


Diesla nie chce bo po prostu już mi sie te silniki znudziły, a z drugiej strony to jaki silnik w dieslu? 520d 150km za słaby jak na tą bude, będzie cały czas obciażony, a za 530d trzeba sporo dopłacic żeby miec ten silnik i spalanie też nie jest zachęcające, 10l/100km trzeba smiało liczyć po tych naszych drogach i też bezawaryjne to te silniki nie są, a o tds to już sie nie wypowiadam;)
Więc zdecydowałem sie na ten 2.8 i zagazowałem go wczoraj w warsztacie gdzie gosciu zakłada gaz tylko do bmw, a bynajmniej tak sie ogłasza. Nie odczuwam zadnej różnicy w przyspieszeniu auta, a jeśli bym odczuwał to mam od razu do niego przyjechać. Mówił też, że jeśli bede reguralnie wymieniał co trzeba to żadnych problemów nie ma być. Zobaczymy;)
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  19 września 2009
ocet
ocet: Diesla

ale on nic o dieslu nie napisał :zonk:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
ziomekthx
ziomekthx
  19 września 2009
uotr
uotr: ocet:Diesla ale on nic o dieslu nie napisał

Pisałem kolego

ocet
ocet: 530d trzeba sporo dopłacic żeby miec ten silnik i spalanie też nie jest zachęcające, 10l/100km trzeba smiało liczyć po tych naszych drogach i też bezawaryjne to te silniki nie są, a o tds to już sie nie wypowiadam;)

Nie wiem skąd masz takie informacje co do 3.0l diesla bo te silniki wygrały ze wszystkimi silnikami BMW i właśnie chodziło o bezawaryjność.
Sam posiadam 3.0l d co prawda e46 ale te silniki były tez w e39 i nic przy silniku nie robiłem
ziomekthx
ziomekthx
  19 września 2009

a tak ogólnie to gratuluje Bardzo Mądrego Wyboru

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.