DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Krótko i na temat,
potrzebuję konkretnych danych, jakie głośniki? (dość tanie, mogą być nawet używane jak się da takie dorwać i o dobrej jakości dźwięku) + dobry bass (subwoofer?) pytam bo się kompletnie na tym nie znam, mam w aucie 4 zwykłe głośniki, jakość dźwięku jest w sumie wystarczająca, ale brakuje mi bassu, (nie nie chcę żeby było słychać te auto z kilkuset metrów itd"
pomożecie?

WujekBeton
WujekBeton
  8 sierpnia 2009

chcesz kupić wzmacniacz a wcześniej piszesz że szkoda Ci hajsu, niełapie

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chcesz kupić wzmacniacz a wcześniej piszesz że szkoda Ci hajsu, niełapie

napisałem że chce kupić wzmacniacz? spytałem czy da się to podłączyć tak żeby grało gófno i moje 4 głośniki, chodzi mi o to czy to jakoś bezpośrednio do radia się podłącza czy jakoś przez wzmacniacz czy coś , o to mi chodzi, jak to się podłącza .
WujekBeton
WujekBeton
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak żeby grało gófno i moje 4 głośniki,

skoro tak to mozna podlaczyc bez wzmacniacza ale musisz miec impedencje (czy cos takiego) wieksze lub rowne tej w radiu, chodzi o Ohmy. a jezeli sie nie znasz to wymien stare na cos porzadnego i bedzie gralo lepiej niz takie laczenie zlego z jeszcze gorszym....
Korarm2
Korarm2
  8 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy da się to podłączyć tak żeby grało gófno i moje 4 głośniki, chodzi mi o to czy to jakoś bezpośrednio do radia się podłącza czy jakoś przez wzmacniacz czy coś , o to mi chodzi, jak to się podłącza .

nie da sie z twoim sprzętem tego zrobić masz radio na 4 głośniki chcesz jeszcze 2 to razem 6 musisz kupić wzmacniacz np:
http://www.allegro.pl/item699767022_niech_moc_bedzie_z_toba_wzmaczniacz_800watt.html
taki ci wystarczy do twoich głośników (tylko dobrze wyreguluj, żeby nie spalić głośników)!!!!
potrzebne ci będzie jeszcze okablowanie w tym linku znajdziesz też link do okablowania.....
Tylko jeśli założysz te głośniki to nie podniosą ci one basu!!!!
Bas to niski ton ty znalazłeś głośnik średniotonowy.
Głośnik Basowy to głośnik NISKOTONOWY to zupełnie coś innego.
Głośnik średniotonowy to taki co normalnie gra
a niskotonowy robi bum! bum!
WujekBeton
WujekBeton
  9 sierpnia 2009

i tak pewnie stwierdzi ze za drogo:P w ogóle jak mozna za 50plnów poprawiac car audio!!

lutek
lutek
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie da sie z twoim sprzętem tego zrobić masz radio na 4 głośniki chcesz jeszcze 2 to razem 6 musisz kupić wzmacniacz

Niekoniecznie... Moce znamionowe zawsze są zawyżone a głośniki o których mówicie i tak nie są wstanie przekroczyć moca koncówek mocy typowego radia

Konto usunięte
Konto usunięte: Głośnik Basowy to głośnik NISKOTONOWY to zupełnie coś innego.

Pod warunkiem że gra wydzielonym pasmem bo inaczej będzie bardziej szumiał niż grał
DDawiDD90
DDawiDD90
  9 sierpnia 2009

to jak chcesz podniesc bass to tylko zmniejszasz na wzmacniaczu parametry i gra delikatnie albo jak masz na radiu przycisk loud to go naciskasz i zero problemow bo ja nie naleze do takich co jak sluchaja muzyki w samochodzie to tylko bass slychać;D haha bass on tylko uzupelnia to co powinien ale jak trzeba to jest mocny I GLEBOKI a tak napowaznie jak masz kupic sprzet to nie tylko tuba wzmachor i kondensator.. bo to bezsens. trzeba myslec o wszystkim, glosniki przednie drzwi, tylnie drzwi i jakies sykacze a bez tego ostatniego to jest ciezko jak masz tylko dwa głosniki w drzwiach i tube... no chyba ze tube podlaczona pod koncówke mocy hehe pozdrawiam... jak ktos chce to mam sprzecik fajny do sprzedania..

lutek
lutek
  9 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: albo jak masz na radiu przycisk loud to go naciskasz i zero problemow

A potem się obudziłeś... wiesz chociaż co taki przycisk robi?

Konto usunięte
Konto usunięte: tuba

Brawo

Konto usunięte
Konto usunięte: kondensator

Po co?
DDawiDD90
DDawiDD90
  9 sierpnia 2009

a jaka frajda z sluchania rapu jest jak slów nie slychac, tylko bass? dlatego pisze ze bass to tylko 30 % calej instalacji z reszta jak komus szkoda kasy dokladac to po co pyta- co zrobic z niczego jak akurat w tym temacie sie tak nieda.

djgalaxy
djgalaxy
  9 sierpnia 2009

Powiedzmy, że komuś dźwięk odpowiada ale brakuje mu basu? No ja wiem,że chciałbyś odrazy wygłuszać drzwi i wsadzić tam jakieś niskotonowce i tweetery na słupkach i utworzyć "scene" dźwiękową ale nie każdy jest audiofilem.

DDawiDD90
DDawiDD90
  9 sierpnia 2009

do utrzymania napiecia na jednym poziomie tak zeby nie bylo spadków mocy to rzecz jasna... tak wiem do czego ten przycisk-do podbicia niskich tonów. jakies pytania?

DDawiDD90
DDawiDD90
  9 sierpnia 2009

mazdaspeed.forum.pl jak cos:)

Korarm2
Korarm2
  9 sierpnia 2009
lutek
lutek: Moce znamionowe zawsze są zawyżone a głośniki o których mówicie i tak nie są wstanie przekroczyć moca koncówek mocy typowego radia

I co z tego panie znawco... podłączysz głośniki pod tylne to jaka impedancja
wg ciebie będzie tego obwodu?
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 sierpnia 2009

Boże, potrzebuję po prostu czegoś od basu, myśle że nawet durna tuba by mi starczyła, nie chce żeby to tak napiedalało że całe auto będzie trzeszczeć, nie chce żadnych JBL za 600zł(jakoś w kompletach głośników np do komputera za ok. 200zł można mieć potężny bass, i po co wypiedalać tyle hajsu na głupią skrzynie -.- ), bo żeby taki bas (JBL) ładować to trzeba by było jakieś konkretne głośniki itd wstawić, mam zwykłe głośniki, fajnie grają, chcę więcej basu, tyle, teraz do modów , zamknijcie ten temat bo az mnie kórwica bierze jak czytam te pierdoły tych specjalistów.

djgalaxy
djgalaxy
  9 sierpnia 2009

Zależy w jaki sposób je podłączy (szeregowo, równolegle) i jaką impedancję mają głośniki ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.