Guteek9091
Guteek9091
  13 marca 2009 (pierwszy post)

Już za 29 marca w Australii rozpocznie się nowy sezon F1...
Terminarz w tym sezonie przedstawia się następująco:
29.03 - Australia
5.04 - Malezja
19.04 - Chiny
26.04 - Bahrajn
10.05 - Hiszpania
24.05 - Monako
7.06 - Turcja
21.06 - Wielka Brytania
12.07 - Niemcy
26.07 - Węgry
23.08 - Walencja ( GP Europy )
30.08 - Belgia
13.09 - Włochy
27.09 - Singapur
4.10 - Japonia
18.10 - Brazylia
1.11 - Abu Zabi
Zespoły, które wezmą udział w tym roku to:
Ferrari,McLaren,BMW Sauber, Renault, Williams, Red Bull, Toyota, Toro Rosso, Force India, Brown GP
Q. Jak Waszym zdaniem spiszę się Robert Kubica ? Czy ma szanse na podium MŚ czy nawet zwycięstwo ?
Q. Kto jest największym faworytem do tytułu Waszym zdaniem ?
Q. Czy bolid BMW Sauber jest już wystarczająco dobry żeby jeździć tak jak Ferrari czy McLareny ?
pozdrawiam :piwo:
fajnie by było gdyby ten temat ktoś podwiesił :ninja:

krzychu7818
krzychu7818
  18 kwietnia 2009

fatalnie jest :and: , chociaz wg prognoz pogody wynika , że może jutro padać w Szanghaju , to w sumie chyba jedyna szansa dla Kubicy na punkty w tym wyścigu

smencik
smencik
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a na pewno nie wcześniej jak na GP Hiszpanii

Jeśli chodzi o BMW Sauber, to szczerze wątpię, żeby te ich fantastyczne zmiany miały coś wprowadzić.. Nad tegorocznym bolidem pracowali już w połowie zeszłego sezonu i widzimy jak to wygląda, a teraz w ciągu kilku tygodni mają go diametralnie zmienić i wrócić do walki o najwyższe pozycje? Jakoś nie przekonują mnie umiejętności tej ekipy.
elilamasabachtani
elilamasabachtani
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś nie przekonują mnie umiejętności tej ekipy.

spieprzyli sprawę ... zeszły sezon odpuścili ... a mogli już mieć mistrza świata, albo przynajmniej Roberta na podium ...
ja mam jednak nadzieje, że po dodaniu tego dyfuzora i "odchudzeniu" bolidu (choć szczerze mówiąc nie wiem czemu wcześniej nie mogli tego dokonać ) ...
egzekutor90goI
egzekutor90goI
  18 kwietnia 2009

Pamiętam jak w zeszłym roku ktoś rzucił hasło, że Kubica może przejść do Hondy i pukałem się w czoło, dziś wygląda na to, że gdyby tak zrobił byłby jednym z murowanych kandydatów do tytułu MŚ.
Oby ta zadyszka, która przyszła dzisiaj nie trwała zbyt długo. Robert to ambitny kierowca i na pewno nie odpuści. Nie z takiej pozycji kierowcy wjeżdżali na podium. Pytanie tylko jak zatankować bolid :woot: jazda na jedno tankowanie odpada, bo miękkie opony na pewno nie wytrzymałyby takiego obciążenia.

elilamasabachtani
elilamasabachtani
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie tylko jak zatankować bolid

to jest bardzo dobre pytanie ...
zgadzam się, że zatankowany na full bolid i jazda na jeden stop w tym przypadku nie jest najlepszym rozwiązaniem ... ale z bardzo lekkim bolidem i szybkim zjazdem też może nie być korzystna ... Robert nawet mając mało paliwa nie przebije się za bardzo, a szybki stop i tak sprawi że może spaść po nim ponownie na koniec stawki ... ktoś śledzi pogodę w Szanghaju ... myślę, że jedynie deszcz i fenomenalna strategia może sprawić, że Kubica jutro zapunktuje ... to raczej mało prawdopodobne ... ale jak wiemy z historii - możliwe (w końcu "Szumi" nie takie rzeczy na torze wyrabiał )
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  18 kwietnia 2009

No no, dzis Robert zaszalał nie ma co...

gdyby nie kara Glocka to za plecami mialby tylko Force India ... czyli Ci co napędzaja bolidy własnymi nogami :ninja:

scuderia4
scuderia4
  18 kwietnia 2009

SZCZERZE W bmw sauber kUBICA NIGDY DO NICZEGO NIE DOJDZIE..TO NIE JEST TEAM DLA KUBICY I NIE BEDZIE.

Gutek909
Gutek909
  19 kwietnia 2009

i znów nieudany wyścig Roberta :and:

elilamasabachtani
elilamasabachtani
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i znów nieudany wyścig Roberta

troszke to smutne patrzeć jak Robert jedzie cały czas w końcu stawki ... i do tego jeszcze Sutil go wyprzedzał
Gutek909
Gutek909
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: troszke to smutne patrzeć jak Robert jedzie cały czas w końcu stawki ... i do tego jeszcze Sutil go wyprzedzał

jestem ciekaw czy jak przyjdą wyścigi w Europie, to cos poprawią w bolidzie Roberta.. Mam pytanie dlaczego Robertowi nie założą tych podwójnych dyfuzorów ?
scuderia4
scuderia4
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem ciekaw czy jak przyjdą wyścigi w Europie, to cos poprawią w bolidzie Roberta.. Mam pytanie dlaczego Robertowi nie założą tych podwójnych dyfuzorów ?

dupa sie poprawi nie zaloza mu dyfuzorów bo jeszcze nie sa gotowe i benda dopiero pod koniec sezonu najprawdopodobniej ...dopiero cos ten jego bolid odchudzaja..ale w tym sezonie to raczej nikle szanse na cokolwiek
elilamasabachtani
elilamasabachtani
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie dlaczego Robertowi nie założą tych podwójnych dyfuzorów ?

teraz cały czas są w Azji i tam nie mają za bardzo takich możliwości technicznych. Poza tym założenie dyfuzorów wiąże się także z pewną zmianą aerodynamiki ... samo ich zamocowanie bez wprowadzenia tych zmian za wiele nie da ...
elilamasabachtani
elilamasabachtani
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale w tym sezonie to raczej nikle szanse na cokolwiek

nie wiem jak tam umowa Roberta z BMW wygląda, ale wychodzi na to, że o ile nic się nie zmieni to Kubica powinien zakończyć swoja współprace z niemieckim teamem ... (w przyszłym sezonie)
scuderia4
scuderia4
  19 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak tam umowa Roberta z BMW wygląda, ale wychodzi na to, że o ile nic się nie zmieni to Kubica powinien zakończyć swoja współprace z niemieckim teamem ... (w przyszłym sezonie)

nie wiem tez mi sie wydaje ze ma umowe na 2 sezony..ale nie jestem pewien.mimo to w sumie dziwi mnie znowu ze skoro mu nie daja niczego osiagnac to po co go trzymaja?? niech wezma jakiegos niemca a nie dali polaka po to zeby sie blaznil czy co??
egzekutor90goI
egzekutor90goI
  19 kwietnia 2009

Całe te BMW zaczyna mnie pomału wkurzać, ile się nie naopowiadali, że szykują świetny bolid na nowy sezon, pierwsi testowali kers i co z tego wyszło?
Nie rozumiem też ich polityki kadrowej. Swego czasu mogli się pozbyć Heidfelda i dziś mieliby wspaniałą parę kierowców Kubica-Vettel...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.