Guteek9091
Guteek9091
  13 marca 2009 (pierwszy post)

Już za 29 marca w Australii rozpocznie się nowy sezon F1...
Terminarz w tym sezonie przedstawia się następująco:
29.03 - Australia
5.04 - Malezja
19.04 - Chiny
26.04 - Bahrajn
10.05 - Hiszpania
24.05 - Monako
7.06 - Turcja
21.06 - Wielka Brytania
12.07 - Niemcy
26.07 - Węgry
23.08 - Walencja ( GP Europy )
30.08 - Belgia
13.09 - Włochy
27.09 - Singapur
4.10 - Japonia
18.10 - Brazylia
1.11 - Abu Zabi
Zespoły, które wezmą udział w tym roku to:
Ferrari,McLaren,BMW Sauber, Renault, Williams, Red Bull, Toyota, Toro Rosso, Force India, Brown GP
Q. Jak Waszym zdaniem spiszę się Robert Kubica ? Czy ma szanse na podium MŚ czy nawet zwycięstwo ?
Q. Kto jest największym faworytem do tytułu Waszym zdaniem ?
Q. Czy bolid BMW Sauber jest już wystarczająco dobry żeby jeździć tak jak Ferrari czy McLareny ?
pozdrawiam :piwo:
fajnie by było gdyby ten temat ktoś podwiesił :ninja:

koraspl
koraspl
  29 marca 2009

CHyba te zero Kubicy nie bedzie mialo takiego duzego znaczenia w walce o prymat w F1.Jestem pewnien ze praktycznie kazdy z czolowki zaliczy zonka czyli zerowa zdobycz punktowa w poszczegolnych wyscigach czy tez nie ukonczy wyscigu.Przypomnijmy sobie jak poprzedni sezon zaczynal Massa ale i tak byl o krok od wygrania calych mistrzostw...

elilamasabachtani
elilamasabachtani
  29 marca 2009
LeonGrande
LeonGrande: Ale Kubica nie bedzie mistrzem swiata w tym sezonie z przykroscia musze stwierdzic

ale, może za to Nickiemu się uda ... ;P
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale, może za to Nickiemu się uda ... ;P

Oo tak. Może Nakajima będzie mistrzem :lol:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale, może za to Nickiemu się uda ... ;P


Nie tylko nie on
juz bym wolał zeby Buemi zostal mistrzem niz Nick :ninja:
Albinos1993
Posty: 118 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Albinos1993
  29 marca 2009
LeonGrande
LeonGrande: Ale Kubica nie bedzie mistrzem swiata w tym sezonie z przykroscia musze stwierdzic


Stary to dopiero pierwszy wyścig a ty wysnuwasz takie teorie, tutaj wszystko się może zdarzyc. Co do wyścigu to podobała mi się jazda Roberta i trochę szkoda że zakończył on się takim incydentem :and:
Powiśle Dzierzgoń - GTS Kolbudy 0:1
Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 0:2
xxElSiete
xxElSiete
  29 marca 2009

Moim zdaniem przy tym incydencie bardziej zawinił Vettel, ale nie ma co teraz się nad tym rozczulać ;p Robert dziś jechał bardzo dobrze i pokusiłbym się o stwierdzenie, że gdyby wyprzedził Vettela walczyłby jeszcze z Buttonem. Za tydzień mamy Malezję, zobaczymy jak tam pójdzie Robertowi

krzychu7818
krzychu7818
  29 marca 2009

Trulli 25 sekund kary dostał , Hamilton wobec tego na 3 miejsce wskoczył

xxElSiete
xxElSiete
  29 marca 2009

Vettel został uznany winnym stłuczki z Kubicą i w Malezji zostanie przesunięty o 10 miejsc do tyłu na starcie, oraz jego zespół musi wpłacić 50tys dolarów kary do FIA

koraspl
koraspl
  29 marca 2009

Stewardzi uznali ze Vettel byl winny tej kolizji.Jak uzasadniono chcial wymusic zmiane toru jazdy Kubicy.Wspominalem ze z gornej kamery bylo widac jak go podjezdzal.
Vettel zostanie cofniety w nastepnym wyscigu o 10 pozycji na starcie.Red Bull zaplaci 50 tys. dolarow kary.Jak podkreslono proba jazdy Vetela uszkodzonym bolidem byla zagrozeniem dla innych zawodnikow...

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po zdarzeniu młody kierowca przeprosił także swój zespół - Jestem idiotą. Jest mi bardzo przykro - przyznał Vettel. - Czy powinienem go przepuścić? Kierowcy zawsze walczą o swoje pozycje. Być może powinienem przepuścić Roberta i dojechac trzeci, ale takie jest życie - dodał


A ja tu myślę że chłopak po zdarzeniu postąpił kulturalnie i przyznał się do błędu.
A rzadko się to zdarza.. Nie mam nic do niego, takie są realia wyścigów, wyprzedzanie, niebezpieczne manewry. No i widać skutki.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  29 marca 2009

Co do incydentu Kubicy z Vettelem:

Tak naprawdę ciężko wskazać winowajcę. Moim zdaniem wina była po obu stronach - zarówno Kubicy jak i Vettela. Vettel nie odpuścił kiedy Robert znalazł się już przed nim - a wtedy przecież kierowca jadący z przodu wyznacza tor jazdy !
Szkoda Kubicy, ale to sport. Nie ma co płakać.:lol2:

Sam wyścig bardzo ciekawy. Wielki sukces startujacego z pit lane Trullego. Oczywiście dobrze Brawn, ale Barichello wcale jakoś nadzwyczajnie nie jechał i miejsce na podium zawdziecza wypadkowi Kubicy z Vettelem.:tak: Słabo natomiast - Ferrari. Najpierw wyścig kończy Massa, potem Kimi. Z ich strony duże rozczarowanie. Z kolei dla mnie powodem do zadowolenia nie jest dobry występ Hamiltona. Nigdy za nim nie przepadałem:nie: :and: ale trzeba przyznać, że dziś wypadł niezle.:tak:

NeverMind1910
NeverMind1910
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Trulli 25 sekund kary dostał , Hamilton wobec tego na 3 miejsce wskoczył

Głupi ma zawsze szczęście..

Konto usunięte
Konto usunięte: Stewardzi uznali ze Vettel byl winny tej kolizji.Jak uzasadniono chcial wymusic zmiane toru jazdy Kubicy.Wspominalem ze z gornej kamery bylo widac jak go podjezdzal. Vettel zostanie cofniety w nastepnym wyscigu o 10 pozycji na starcie.Red Bull zaplaci 50 tys. dolarow kary.Jak podkreslono proba jazdy Vetela uszkodzonym bolidem byla zagrozeniem dla innych zawodnikow...

I jednak miałem racje, winny był szwab.
Drugie miejsce Kubicy prysło jak bańka mydlana.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sam wyścig bardzo ciekawy. Wielki sukces startujacego z pit lane Trullego

Czy ja wiem? Na której on teraz pozycji się znalazł?
xxElSiete
xxElSiete
  29 marca 2009
uotr
uotr: A ja tu myślę że chłopak po zdarzeniu postąpił kulturalnie i przyznał się do błędu.

zgadzam się, ale np taki Hamilton do błędu by się nie przyznał
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kierowca jadący z przodu wyznacza tor jazdy

Nikt nie wyznacza toru jazdy. Po prostu ma pierwszeństwo ten, kto jest tak jakby bliżej celu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z kolei dla mnie powodem do zadowolenia nie jest dobry występ Hamiltona. Nigdy za nim nie przepadałem ale trzeba przyznać, że dziś wypadł niezle.

Jak zwykle, szczęście mu dopisało i wylądował na trzecim miejscu jak ktoś napisał..
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  29 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy ja wiem? Na której on teraz pozycji się znalazł?


Własnie przed chwilą przeczytałem Trulli spadł z 3 miejsca na 12 .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.