WueRZet
WueRZet
  19 maja 2012 (pierwszy post)


W tym roku odbędzie się 23 edycja Ligi Światowej siatkarzy pod patronatem FIVB. W fazie grupowej, która rozpocznie się 17 maja 2012 r. będzie występowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Turniej finałowy odbedzie się w Sofii w Bułgarii. Po raz trzeci rozegrano kwalifikacje, które wyłoniły zespoły, które będą brać udział w Lidze Światowej 2012 (Portugalia , Kanada). Warto również wspomnieć o zmianach w samym rozgrywaniu spotkań. W tym roku jedno miasto, z każdego uczestniczącego państwa będzie gospodarzem jednej kolejki, w której obowiązywać będzie zasady gry każdy z każdym w danej grupie.

Grupy tegorocznej edycji :




Kadra Polski na Ligę Światową :


Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Łukasz Żygadło ((Itas Diatec Trentino), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk).

Atakujący: Zbigniew Bartman (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (Andreoli Latino), Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS UWM Olsztyn).

Środkowi: Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Mateusz Mika (Asseco Resovia).

Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska).


Terminy spotkań Polaków
:





Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2012 - siatkarski turniej rozgrywany w dniach od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Ningbo w Chinach.

Podział na turnieje tegorocznej edycji




Kadra Polski na tegoroczny turniej
:
Obecnie brak :)

Zapraszam do dyskusji :piwo:
kuba92762
kuba92762
  10 czerwca 2012

Tak jak myślałem, wygrywanie z Brazylią po 3:2 nic nam może nie dać w kontekście awansu do turnieju finałowego, bo i z drugiego miejsca możemy nie wyjść.

Gutek909
Gutek909
  10 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jak myślałem, wygrywanie z Brazylią po 3:2 nic nam może nie dać w kontekście awansu do turnieju finałowego, bo i z drugiego miejsca możemy nie wyjść.

najlepsza drużyna z drugiego wychodzi, więc pewnie do ostatnich dni rozgrywek grupowych nie bd wiadomo kto awansuje z drugiego miejsca..
kuba92762
kuba92762
  10 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsza drużyna z drugiego wychodzi, więc pewnie do ostatnich dni rozgrywek grupowych nie bd wiadomo kto awansuje z drugiego miejsca..

Stawiam wyjście z 2 miejsca Niemiec lub Argentyny, chociaż wierzę w naszych, ale znowu dają dupy z Brazylią bo to, że wygraliśmy poprzednie 2 mecze z nimi nie znaczy, że nie daliśmy dupy, bo trochę skupienia, a już bylibyśmy w Sofii.
Michal1910SRD
Michal1910SRD
  10 czerwca 2012

tak czulem ze z brazylia bedzie ciezko bo graja u siebie :and:

Michal1910SRD
Michal1910SRD
  10 czerwca 2012

18:15 w trzecim secie :rock:

Michal1910SRD
Michal1910SRD
  10 czerwca 2012

25:23 i juz tylko 1:2 :ziober2:

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  10 czerwca 2012

Czyżby pościg z 0:2 na 3:2? Do boju panowie, zniszczyć ich :rock:

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

Gutek909
Gutek909
  10 czerwca 2012

uff jest 2-1, jednym punktem tutaj też bym nie pogardził ;P

Gutek909
Gutek909
  10 czerwca 2012

ale ten mecz w porównaniu z poprzednim spotkaniem w Spodku jest bardzo słaby...
tyle błędów z jednej jak i z drugiej strony to ja dawno nie widziałem.

Gutek909
Gutek909
  10 czerwca 2012

Możdżonek :zly:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  10 czerwca 2012

Dawać ważny set !

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kuba92762
kuba92762
  10 czerwca 2012

Przecież z taką grą Brazylia na IO zostanie upokorzona przez kacapów, dobrze, że my z nimi potrafimy grac:P

kuba92762
kuba92762
  10 czerwca 2012

Brazylia ma to czego my nie mamy, umie dociągnąć pewne zwycięstwo do samego końca.

kuba92762
kuba92762
  10 czerwca 2012

No i kupa.Tylko my nie potrafimy z Brazylią wygrać za 3 pkt u siebie mając co najmniej 5 pkt przewagi na półmetku seta.
Wywalić drewnianego Możdżonka.

Gutek909
Gutek909
  10 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wywalić drewnianego Możdżonka.

zgadzam się. Nowakowski z Kosokiem to powinien być teraz pierwszy wybór.
Wkurzył mnie strasznie Ruciak zepsuciem zagrywki po czasie, przecież gołym okiem było widać, że Brazylijczycy wgl nie kończą pierwszego ataku a ten cwel posłał piłkę w aut. Nie wiem czemu, ale Ruciaka nigdy nie trawiłem. Żal straty 3 punktów, no to Brazylijczycy na prowadzeniu. Jedynie zwycięstwo za 3 pkt w Finlandii z Brazylią da nam bezpośredni awans, bo nie sądzę żeby Brazylijczycy teraz potracili sety z Kanadą czy Finlandią :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.