WueRZet
WueRZet
  19 maja 2012 (pierwszy post)


W tym roku odbędzie się 23 edycja Ligi Światowej siatkarzy pod patronatem FIVB. W fazie grupowej, która rozpocznie się 17 maja 2012 r. będzie występowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Turniej finałowy odbedzie się w Sofii w Bułgarii. Po raz trzeci rozegrano kwalifikacje, które wyłoniły zespoły, które będą brać udział w Lidze Światowej 2012 (Portugalia , Kanada). Warto również wspomnieć o zmianach w samym rozgrywaniu spotkań. W tym roku jedno miasto, z każdego uczestniczącego państwa będzie gospodarzem jednej kolejki, w której obowiązywać będzie zasady gry każdy z każdym w danej grupie.

Grupy tegorocznej edycji :




Kadra Polski na Ligę Światową :


Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Łukasz Żygadło ((Itas Diatec Trentino), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk).

Atakujący: Zbigniew Bartman (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (Andreoli Latino), Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS UWM Olsztyn).

Środkowi: Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Mateusz Mika (Asseco Resovia).

Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska).


Terminy spotkań Polaków
:





Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2012 - siatkarski turniej rozgrywany w dniach od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Ningbo w Chinach.

Podział na turnieje tegorocznej edycji




Kadra Polski na tegoroczny turniej
:
Obecnie brak :)

Zapraszam do dyskusji :piwo:
kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

Bartman już wysiada raczej.

kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

Bardziej spocony jestem niż oni z nerwów kuva :rock:

Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2012

no i 2-1 :rock:

Żygadło zaczął grać krótką i są efekty. Trochę mnie irytuje to skakanie naszych w ciemno do bloku, a później praktycznie siatka wyczyszczona...

kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

Zabawne jest to, że przy niezłym zasięgu w ataku Kubiak się męczy, a przy tragicznym w bloku tak czuje tempo, że gasi tych wszystkich skoczków z Brazylii:mrgreen:

kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

2 razy piła styczna z polem, a tu gówno.

kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

No i uj.Nie ma zwycięstwa za 3 pkt;/

Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2012

opiedolili nas sędziowie w dwóch akcjach ku:cenzura: :cenzura:

kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012

I tak to nie jest zwycięstwo za 3 punkty, ale ważne, że zwycięstwo.
Tak czy siak trzeba teraz dalej wygrywać z Brazylią, a w przypadku zwycięstwa za 3 byłby zapas ponad meczu:)

Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2012

ten mecz powinien być pokazywany jako instruktarz młodym siatkarzom.
Takiego meczu dawno nie widziałem, jednym słowem, zajebisty :rock:

Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: rz

ż
kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jednym słowem, zajebisty

No masakra, bardziej zapocony z nerwów byłem, niż na swoich meczach:D
Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  3 czerwca 2012

Ech, Świder skończył karierę, mój siatkarski idol, aż się łza w oku kręci...

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  4 czerwca 2012

Wypasiony mecz długo nie mogłem zasnąć ;)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  8 czerwca 2012

Brazylia - Finlandia 3:0 (25:21, 25:22, 25:9 :szok:)

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

kzyhu
kzyhu
  8 czerwca 2012

co oni w tej Brazylii o 10 rano mecze grają ? :wtf:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.