WueRZet
WueRZet
  19 maja 2012 (pierwszy post)


W tym roku odbędzie się 23 edycja Ligi Światowej siatkarzy pod patronatem FIVB. W fazie grupowej, która rozpocznie się 17 maja 2012 r. będzie występowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Turniej finałowy odbedzie się w Sofii w Bułgarii. Po raz trzeci rozegrano kwalifikacje, które wyłoniły zespoły, które będą brać udział w Lidze Światowej 2012 (Portugalia , Kanada). Warto również wspomnieć o zmianach w samym rozgrywaniu spotkań. W tym roku jedno miasto, z każdego uczestniczącego państwa będzie gospodarzem jednej kolejki, w której obowiązywać będzie zasady gry każdy z każdym w danej grupie.

Grupy tegorocznej edycji :




Kadra Polski na Ligę Światową :


Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Łukasz Żygadło ((Itas Diatec Trentino), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk).

Atakujący: Zbigniew Bartman (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (Andreoli Latino), Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS UWM Olsztyn).

Środkowi: Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Mateusz Mika (Asseco Resovia).

Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska).


Terminy spotkań Polaków
:





Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2012 - siatkarski turniej rozgrywany w dniach od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Ningbo w Chinach.

Podział na turnieje tegorocznej edycji




Kadra Polski na tegoroczny turniej
:
Obecnie brak :)

Zapraszam do dyskusji :piwo:
Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: SKRA może da radę wywalczyć brąz w lidze jeśli Wlazły będzie w formie.
no o tym samym ostatnio z kumplem gadałem, słabiutkie te transfery Skry jak do tej pory ..
kuba92762
kuba92762
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no o tym samym ostatnio z kumplem gadałem, słabiutkie te transfery Skry jak do tej pory ..

Niech Wlazły się stamtąd zabiera bo w tym sezonie będzie tragedia.
Resovia broni tytuł:)
kuba92762
Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Niech Wlazły się stamtąd zabiera bo w tym sezonie będzie tragedia.
ten sezon jeszcze zostanie na bank, ale kto wie może za rok pójdzie w ślady Kurka.
Konto usunięte
Konto usunięte: Resovia broni tytuł:)

myślę, że Zaksa z Castellanim na ławce będzie także walczyć o tytuł ;p

a jak tam typujesz final six ? jak wyjdziemy z grupy to finał pewny co nie :mrgreen:
kuba92762
kuba92762
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak tam typujesz final six ? jak wyjdziemy z grupy to finał pewny co nie

No ja staram sie nie popadać w jakiś huraoptymizm, ale będę zawiedziony ze srebra w tej LŚ.
Bułgaria to jakaś tragedia teraz, Argentyna nam leży, Niemcy coś się poprawili, ale proszę, gdzie jakiś Kaliberda będzie nas niszczyć.
Ogółem to rywalem w tej edycji jest jedynie Brazylia, Kuba wiadomo jaka jest psychicznie, więc nie powinno być też z nimi jakichś większych problemów.
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, że Zaksa z Castellanim na ławce będzie także walczyć o tytuł ;p

Jak bardzo lubię Castellaniego to myślę, że sezon skończą gorzej niż w tym roku:D
Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja staram sie nie popadać w jakiś huraoptymizm, ale będę zawiedziony ze srebra w tej LŚ.
nie no , bez przesady.. dla mnie finał będzie sukcesem, ale wiadomo, że jeśli wtedy go przegrają to będzie zawiedzeni..
Konto usunięte
Konto usunięte: Bułgaria to jakaś tragedia teraz,

nie ma Mateja, nie ma Stoychewa, kłopoty w związku. Do ostatnich chwili niby nie było wiadomo czy dojdzie ten turniej w Bułgarii do skutku.
Konto usunięte
Konto usunięte: Argentyna nam leży,
a walnąć Cię ? :mrgreen: jaka znowu Argentyna stary ;D
Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy coś się poprawili, ale proszę, gdzie jakiś Kaliberda będzie nas niszczyć.
jedynie Grozer.
Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: będzie
będziemy
kuba92762
kuba92762
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie no , bez przesady.. dla mnie finał będzie sukcesem, ale wiadomo, że jeśli wtedy go przegrają to będzie zawiedzeni..

No jeśli Brazylię(mimo, że nie najlepszą już jakoś) potrafimy ograć w 3 z 4 meczy to kto tam powinien nam sprawić problem?
Jedynie Kuba w grupie, ale jak powiedziałem, psychicznie u nich to tragedia jest więc lekkie wybicie z rytmu i mają po meczu:tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: a walnąć Cię ? jaka znowu Argentyna stary ;D

Lol, USA:D pisałem już z myślą o igrzyskach chyba:lol: nawet bym sie nie skapnął, że się pomyliłem:lol:
No to USA w sumie też nam leży, raczej Stanley jedynie, Andersona powinniśmy wyeliminować szybko, Priddy ma jakieś problemy ostatnio.
Konto usunięte
Konto usunięte: jedynie Grozer.

Znamy Grozera:P
Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedynie Kuba w grupie, ale jak powiedziałem, psychicznie u nich to tragedia jest więc lekkie wybicie z rytmu i mają po meczu
Kuba nie zagra na IO, więc tutaj mogą naparzać ile będą mieli sił.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 lipca 2012

A jak gdzieś czytałem, że Możdżonek ze Skry odchodzi do Kędzierzyna...
plota ?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: plota ?

nie nie, cała prawda, ale to jest akurat wzmocnienie Skry :mrgreen:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ie nie, cała prawda, ale to jest akurat wzmocnienie Skry

No nie wiem. Brak Możdżonka, Kurka i Falaski. Rządy Skry albo definitywnie się skończą, albo to jest jakaś zmiana na plus po przegranej w finale MP.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: No nie wiem. Brak Możdżonka,
Możdżonek sezon ligowy miał bardzo przeciętny, a reprezentacyjny słabiutki.. Zobaczymy kogo za niego sprowadzą. Za Kurka jest Cala, za Falaske Vincić. Kubańczyk Kurka na pewno nie zastąpi. Falasca jakimś wirtuozem nie był, co do tego Vicicia to nie za bardzo mogę się wypowiedzieć, bo gościa kojarzę tylko z nazwiska..
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Możdżonek sezon ligowy miał bardzo przeciętny, a reprezentacyjny słabiutki.. Zobaczymy kogo za niego sprowadzą. Za Kurka jest Cala, za Falaske Vincić. Kubańczyk Kurka na pewno nie zastąpi. Falasca jakimś wirtuozem nie był, co do tego Vicicia to nie za bardzo mogę się wypowiedzieć, bo gościa kojarzę tylko z nazwiska..


No ja też go nie kojarzę a Kubańczyka będzie okazja obejrzeć już niedługo.
Jutro muszę w ogóle zajrzeć w PLS i zobaczyć jak tam inne drużyny z transferami.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  3 lipca 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: NuTiiiiii


http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/sezon-2012-2013/transfery/plusliga

tutaj masz wszystko ładne przedstawione ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.