WueRZet
WueRZet
  19 maja 2012 (pierwszy post)


W tym roku odbędzie się 23 edycja Ligi Światowej siatkarzy pod patronatem FIVB. W fazie grupowej, która rozpocznie się 17 maja 2012 r. będzie występowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Turniej finałowy odbedzie się w Sofii w Bułgarii. Po raz trzeci rozegrano kwalifikacje, które wyłoniły zespoły, które będą brać udział w Lidze Światowej 2012 (Portugalia , Kanada). Warto również wspomnieć o zmianach w samym rozgrywaniu spotkań. W tym roku jedno miasto, z każdego uczestniczącego państwa będzie gospodarzem jednej kolejki, w której obowiązywać będzie zasady gry każdy z każdym w danej grupie.

Grupy tegorocznej edycji :




Kadra Polski na Ligę Światową :


Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Łukasz Żygadło ((Itas Diatec Trentino), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk).

Atakujący: Zbigniew Bartman (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (Andreoli Latino), Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS UWM Olsztyn).

Środkowi: Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Mateusz Mika (Asseco Resovia).

Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska).


Terminy spotkań Polaków
:





Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2012 - siatkarski turniej rozgrywany w dniach od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Ningbo w Chinach.

Podział na turnieje tegorocznej edycji




Kadra Polski na tegoroczny turniej
:
Obecnie brak :)

Zapraszam do dyskusji :piwo:
Gutek909
Gutek909
  21 maja 2012

Wyniki 1 kolejki:

Grupa A

Rosja - Serbia 3-2
Japonia - Kuba 0-3
Kuba - Serbia 1-3
Japonia - Rosja 2-3
Japonia - Serbia 2-3
Kuba - Rosja 3-2

1. Serbia 6
2. Kuba 5
3. Rosja 5
4. Japonia 2

Grupa B

Kanada - Finlandia 3-0
Brazylia - Polska 2-3
Kanada - Brazylia 3-2
Polska - Finlandia 2-3
Brazylia - Finlandia 3-1
Kanada - Polska 1-3

1. Polska 6
2. Kanada 5
3. Brazylia 5
4. Finlandia 2

Grupa C

USA - Francja 1-3
Włochy - Korea Płd. 3-2
Korea Płd. - Usa 2-3
Włochy - Francja 3-1
Francja - Korea Płd. 3-2
Włochy - USA 3-0

1. Włochy 8
2. Francja 5
3. Korea Płd. 3
4. USA 2

Grupa D rozegra swoje mecze 25,26,27 maja we Frankfurcie nad Menem.

Następna kolejka naszej grupy zostanie rozegrana w Spodku ;)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  21 maja 2012

w końcu lepiej zagraliśmy, tak dalej Orły.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  26 maja 2012

grupa D

Portugalia - Niemcy 0:3

Bułgaria - Argentyna 0:3

Gutek909
Gutek909
  28 maja 2012

Portugalia - Niemcy 0:3
Bułgaria - Argentyna 0:3
Portugalia - Bułgaria 0-3
Niemcy - Argentyna 3-0
Argentyna - Portugalia 3-0
Niemcy - Bułgaria 1-3

1. Niemcy 6
2. Argentyna 6
3. Bułgaria 6
4. Portugalia 0

bardzo wyrównana grupa, będzie tam ciekawie. Portugalia chłopiec do bicia ;)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo wyrównana grupa, będzie tam ciekawie. Portugalia chłopiec do bicia ;)

A jeszcze parę lat temu los Portugalii dzieliłaby Argentyna, duży postęp zrobili zawodnicy z Ameryki Południowej.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  1 czerwca 2012

Na otwarcie turnieju w Spodku gładkie 3:0 z Kanadą, jedynie 1 set emocjonujacy.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  1 czerwca 2012

Mamy na nich patent a jutro Finowie, liczę również na 3:0 :)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kzyhu
kzyhu
  2 czerwca 2012

ile drużyn awansuje do igrzysk z tego turnieju kwalifikacyjnego co aktualnie jest rozgrywany w Japonii ??

Gutek909
Gutek909
  2 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ile drużyn awansuje do igrzysk z tego turnieju kwalifikacyjnego co aktualnie jest rozgrywany w Japonii ??

wydaję mi się, że jedna, ale pewien nie jestem ;)

Polska - Finlandia 3-0
Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  2 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ile drużyn awansuje do igrzysk z tego turnieju kwalifikacyjnego co aktualnie jest rozgrywany w Japonii ??

2. Zwycięzca turnieju plus najlepsza drużyna azjatycka. Jeśli wygra drużyna z Azji, wówczas awans uzyska druga najlepsza drużyna azjatycka.

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  2 czerwca 2012

kurde myślałem że gramy o 21

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  3 czerwca 2012

no to dziś wielki mecz ;D

Konto usunięte
Konto usunięte:

jak myślisz, wygrają drugi raz z rzędu ? ;)
kuba92762
kuba92762
  3 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jak myślisz, wygrają drugi raz z rzędu ? ;)

Wydaje mi się, że polegną 3:1 bądź 3:2 chociaż oczywiście w nich wierzę:D
W ogóle musiałem wydać 20 zł na łakocie dla dziewczyny, żeby mi pozwoliła oglądać mecz zamiast ostatniego odcinka Prawa Agaty,korupcja w domu:D
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  3 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle musiałem wydać 20 zł na łakocie dla dziewczyny, żeby mi pozwoliła oglądać mecz zamiast ostatniego odcinka Prawa Agaty,korupcja w domu:D

niech żyją 2 telewizory :ziober2:

Też patriotycznie chciałbym 3:1 ale myślę, że będzie 1:3

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kzyhu
kzyhu
  3 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W ogóle musiałem wydać 20 zł na łakocie dla dziewczyny, żeby mi pozwoliła oglądać mecz zamiast ostatniego odcinka Prawa Agaty,korupcja w domu:D


:rotfl: , przecież też wszystkie serialiki tvn są dostępne za darmo na ich stronie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.