znajduch
znajduch
  31 października 2011 (pierwszy post)

Wczoraj usmażyła mi się grafa (widoczne artefakty w trybie DOS. Przejście do wyższych rozdziałek przy uruchamianiu się już docelowego systemu robi czarny ekran) .To już druga w tej puszce.
Strzelam, że może to być wina zasilacza. Jeśli się mylę to naprostujcie mnie. Poradźcie co zrobić, jaki zasilacz kupić? Czy może to nie zasilacz? Pomocy.
Pucha zawiera:
- procesor Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz
- płyta Główna Gigabyte 945PL-DS3
- karta grafiki GEFORCE Sparkle 8800 Gts 320 MB - ta się zjarało i chce wziąć coś podobnego
- karta sieciowa TPlink bezprzewodowa.
- dysk twardy Seagate 500 GB model ST3500418AS
- pamięć 2GB RAM (2 x1 GB 400 MHz DDR 800)
- nagrywarka CD/DVD

Nie powiem Wam jaki zasilacz jest obecnie, nie pamiętam a w chwili pisania tegoż posta jestem w robocie.

Bóg zapłać ludzie dobrej woli.

PS
Nie szalejcie z tymi zasilaczami, mam za sobą chudy miesiąc, a tu jeszcze raz lecę po kieszeni. Zasilacz ma być dobry, nie hi endowy ale nie paździerz ze szrotu. :ninja:
Za pomoc w rozwiązaniu problemu oferuję zakup gwiazdy z uściepanych przeze mnie srebrników :ziober2:

znajduch
znajduch
  31 października 2011

Czytam komentarze pod podobnymi filmikami i jestem nastawiony, że może się udać. Jakby się ją udało uratować to chyba wydam szmal na koks dziwki i ruletę miast k. graficznej i zasilacze :rock:

znajduch
znajduch
  31 października 2011

Przypomniałem sobie nazwę zasilacza. Jest to iBox ale cyferek już nicholery. :and:

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  31 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: iBox

Czyli niższa półka ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby się ją udało uratować to chyba wydam szmal na koks dziwki i ruletę

Z taką kwotą to co najwyżej na rodzinny Festyn możesz się udać :ziober2:
Shaitan
Shaitan
  31 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest sens robić to ze swoją nie działającą już grafiką?

Nie zajrzałem do filmiku, ale zapewne chodzi o zabawę z piekarnikiem? Sens jest, skoro i tak nadaje się do wywalenia to co ci szkodzi? Ale to pomaga tylko gdy winowajcą usterek są tzw. zimne luty, a jak np. przepaliła się kostka pamięci to dupa. Anyway skoro jest do wywalenia, to nie zaszkodzi spróbować ;)

Btw. gdzie ta gwiazdka? :lol:
znajduch
znajduch
  31 października 2011

Jak zrobię i będzie działać to wtedy pomyślimy :ninja:

Shaitan
Shaitan
  31 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zrobię i będzie działać to wtedy pomyślimy

Osz ty, tniesz w uja! xD
BHF
BHF
  31 października 2011

To się tu dobiję do tego tematu, bo po co nowy. Ktoś wspomniał o dodatkowych wiatrakach z przodu i z tyłu obudowy, więc temat o chłodzeniu. Więc co myślicie o wodnym chłodzeniu? Dobre to jest? Dodam, że dużo grywam i wyciskam z kompa ostatnie poty, więc czy wodne chłodzenie będzie dobre? I jak wygląda sprawa gwarancji? Podłącze pod procka chłodzenie wodne zamiast oryginalnego coolera powietrznego. Czy coś to zmieni, gdyby się spalił?

Bozar
Bozar
  31 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobre to jest?

Zrób prosty eksperyment - wsadź palec w ogień, a po chwili zacznij na niego dmuchać. To samo zrób z drugim palcem, wsadzając go potem pod zimną wodę. Który będzie bolał mniej? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: dodatkowych wiatrakach z przodu i z tyłu obudowy

Podobny efekt daje zdjęcie lewej bocznej ścianki. Ciepłe powietrze unosi się i samo ucieka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy coś to zmieni, gdyby się spalił?

Teraz procesory raczej się nie palą, bo mają wbudowane zabezpiecznie termiczne, które w przypadku przekroczenia określonej temperatury natychmiast wyłączają zasilanie. Raz przypadkiem udało mi się osiągnąć te 99 stopni i faktycznie to zadziałało. Lepiej jednak operować z 20 stopni poniżej tej granicy.

Inna spawa, że mocne podkręcanie zwiększa wartość prądu płynącego przez styki pomiędzy procesorem a płytą główną. Była kiedyś afera, że na płytach gigabyte z serii P55 był socket firmy Foxconn, którego kontakty były na tyle cienkie, że przy mocniejszym podkręcaniu po prostu się przepalały od nadmiaru prądu. Dopiero w serii P55A wymieniono socket na solidniejszy i problem został zażegnany.
znajduch
znajduch
  1 listopada 2011

Działa!!!!!:D

Zdjąłem z grafy całe badziewie, wyczyściłem, wsadziłem na 8 minut do piekarnika 190-200C stopni. Wyłączyłem gaz otworzyłem drzwiczki i zostawiłem na godzinę albo i więcej do wystygnięcia i dziś rano posmarowałem nową pastą wsadziłem wszystko do puchy i działa jak nowe :ziober2:

who is master of dizaster :rock:

Ad rem

Wiem juz jaki mam zasilacz
iBox 350 Watt, z tym 'demonem prędkości' da zasilacz wytrzymie czy nie bardzo?:woot:

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Działa!!!!!:D

Nic, tylko pogratulować :D
Konto usunięte
Konto usunięte: z tym 'demonem prędkości' da zasilacz wytrzymie czy nie bardzo?

Myślę, że wyrobi, jeśli szalał nie będziesz :ziober2: a teraz naginaj po ten koks i dzwoń po panienki :D
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 36
tomas
  1 listopada 2011

Zdemontuj go chociaż i wyczyść w środku z kurzu i brudu ;)

znajduch
znajduch
  1 listopada 2011

Boję się, że go już nie skręcę :ziober2:

Blue
Blue
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wczoraj usmażyła mi się grafa


A pisałem Ci kiedyś żebyś zmienił zasilacz :D
Fortron 350W wystarczy do tego zestawu. Koszt to ok. 50-70zł.

tomas
tomas: Z piekarnikiem jeszcze nie próbowałem


A ja próbowałem i działa :D
Blue
Blue
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: iBox 350 Watt, z tym 'demonem prędkości' da zasilacz wytrzymie czy nie bardzo?


średnio. Może wytrzymać pare lat, a może paść po dwóch dniach. Loteria.
znajduch
znajduch
  1 listopada 2011

Ojtam ojtam, ważne że piekarnik pomógł. Pewnie pierwsza grafa co mi się rozdupcyła też ożyje :ziober2:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.