gvnia
gvnia
  20 czerwca 2012 (pierwszy post)

Proszę o przydatne informacje na maturę z lektury pt. "Lalka" piszcie wszystko co wiecie może komuś się przyda:-)

Strobista
Strobista
  24 czerwca 2012
Eve
Eve: Czasami z luźnych relacji innych osób można zapamiętać więcej, niż z tych głupich streszczeń, których czytania nigdy nie rozumiałam.

najlepiej przeczytac ksiązke a potem obejrzec film:)
Eve
Eve
  24 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej przeczytac ksiązke a potem obejrzec film:)

Tsa, mi się fajnie złożyło, że przed omawianiem Lalki miałam ferie, więc przeczytałam sobie, film na lekcji obejrzeliśmy.
Ogólnie to byłam jedną z 3 osób na całą klase, która czytała książki :woot:
FIONKA282
FIONKA282
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: FIONKA282:też lubię Granice Zofii Nałkowskiej Mały test?… oki :)

nie testuję:D mogła bym jedynie Ciebie przetestować ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak nazywał się piesek uwiązany na łańcuchu przy budzie wydeptujący granice wokół promienia łańcucha?

hehehhe Ptaszek na uięzi:D
FIONKA282
FIONKA282
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

ja tez siedzę w pracy a nie w szkole:)
FIONKA282
FIONKA282
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Lalka jest tak prostą lekturą, że szok Jak można nie wiedzieć NIC? Przeczytaj sobie informacje na stronce ostatnidzwonek.pl ;)

skoro taka prosta lektura to po co zaglądać na stronkę ,wystarczy przeczytać samą lekture ....nie uważasz?
Strobista
Strobista
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro taka prosta lektura to po co zaglądać na stronkę ,wystarczy przeczytać samą lekture

w sumie to podbijam:mrgreen:
outsiderPL
outsiderPL
  25 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie to podbijam

Miło z twojej strony :mrgreen:
gvnia
gvnia
  26 czerwca 2012

Ja tam lubię "Lalkę";-) ale ode mnie z klasy byłam jedyną osobą...

Eve
Eve
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam lubię "Lalkę";-) ale ode mnie z klasy byłam jedyną osobą...

dlaczego mnie to nie dziwi. :nie:
gvnia
gvnia
  26 czerwca 2012

Którzy z bohaterów książek omawianych w LO mieli podobne rozdarcie wewnętrzne jak Wokulski ("jedną nogą w poprzedniej epoce a druga w następnej"):-o

Eve
Eve
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jedną nogą w poprzedniej epoce a druga w następnej

na pewno o epoki chodzi?
może o dwie skrajne postawy bohaterów? np Konrad z Dziadów jako boh. romantyczny i tragiczny?
gvnia
gvnia
  26 czerwca 2012

O epoki chodzi;-) (Wokulski romantyk. I pozytywista)

Eve
Eve
  26 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: O epoki chodzi;-) (Wokulski romantyk. I pozytywista)

w takim razie sobie nie przypominam. Wydaje mi się, że takowych więcej nie ma ;>
Strobista
Strobista
  27 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Którzy z bohaterów książek omawianych w LO mieli podobne rozdarcie wewnętrzne jak Wokulski ("jedną nogą w poprzedniej epoce a druga w następnej"):-o

nie wiem... judym?:woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.