Evee
Evee
  31 października 2011 (pierwszy post)

Jak sądzicie, łatwiejszy do prowadzenia będzie temat z puli 'językowe', czy 'literatura'?
Do wstępnej deklaracji wpisałam temat językowy, brzmiący:
'specyfika języka poczty elektronicznej i rozmów na żywo (chat). Przedstaw temat, analizując wybrane przykłady.'
No i właśnie, temat niby okej, niby łatwy, a jak przyszło co do czego, to 'wybranych przykładów' zabrakło.
Nie mam pomysłów, choć ogólnie temat mi się podoba.
Myślałam nad przedstawieniem specyfiki skrótów np. 'Tb', zamiast 'Tobie' etc, ale to za mało nawet do tego, by cokolwiek zacząć.

A Wy, macie jakieś pomysły?

PeggyBrownn
PeggyBrownn
  31 października 2011

No właśnie temat niby łatwy aczkolwiek moim zdaniem najlepiej wybierać tematy do których jest dużo przykładów literackich żebyśmy nie mieli potem problemu z przykładami. Po co sobie utrudniać życie? W poprzednim roku dużo osób w mojej szkole wybrało jak im się wydawało łatwe tematy. Wiele z nich dotyczyło mojej miejscowości/regionu. Z literaturą było ciężko i niestety nie każdemu się powiodło. Dlatego moim zdaniem najlepiej jest dobrać taki temat, który po prostu będzie miał dużo przykładów w literaturze bądź sztuce :)

07Migotka
07Migotka
  31 października 2011

ja ,,pomagałam" paru osobom i sama także pisałam lit. i powiem szczerze wszytsko co związane z romantyzmem jest przeproste( lit. od wyboru do koloru) przerabiałaś to w szkole. ja pisałam o szaleństwie w tej epoce, ale też ,,pomagałam" w rozstaniu z miłością, w szaleństwie u Shakespeare'a, miłość a ojczyzna, itp, itd. tam masz Mickiewicza cała skale(większość przerobionych) nie ma co wyskakiwać i ja i moi znajomi wszyscy mieli max.

Evee
Evee
  31 października 2011

W sumie mój brat (pustak :ziober2:) nawijał o czymś z literatury i miał 16pkt.
Oj, ja sama nie wiem, to w tym wszystkim najgorsze. :and:

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  31 października 2011

emotikony, akronimy, opowiedz o neologizmach używanych w internecie

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Evee
Evee
  31 października 2011
Sylvinka
Sylvinka: emotikony

że też ja na to nie wpadłam wcześniej
:brawo:
Alucard
Alucard
  1 listopada 2011

Memy :ziober2:

explorator666
explorator666
  1 listopada 2011
Evee
Evee: A Wy, macie jakieś pomysły?

walnij im pokemonowym pismem :lol:
Evee
Evee
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: walnij im pokemonowym pismem

Wiesz, myślałam nad tym już wcześniej, ale jakoś sobie tego nie jestem w stanie wyobrazić, że stoję przed nimi zestresowana i MóWiĘ o czymś TaKiM. :rotfl:
explorator666
explorator666
  1 listopada 2011
Evee
Evee: Wiesz, myślałam nad tym już wcześniej, ale jakoś sobie tego nie jestem w stanie wyobrazić, że stoję przed nimi zestresowana i MóWiĘ o czymś TaKiM.

hehe. tam nie ma sie czego bać:) jak cos umiesz to Cie wyciągną z tego.

szczerze...jak dla mnie to najlepszym rozwiazaniem byłaby zmiana tematu na łatwiejszy dla zebys mogła dobrac normalne lit podmiotu i przedmiotu. bo w koncu musisz tam stać i nawijać 15 minut :P
Wybranie trudniejszego tematu nie oznacza wiekszego fejma u komisjii:)
Chyba że chcesz sama sie sprawdzić itp to spoko. Ale ja bym nie ryzykował poprawki z głupiego ustnego:mrgreen:
no chyba ze ten temat jest łatwy dla Ciebie to ok:)
Evee
Evee
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: y zmiana tematu na łatwiejszy

Tzn wiesz, teoretycznie ten jest łatwy, trochę screenów zrobić, pokazać, podać dobre przykłady.
Problem w tym wszystkim taki, że jakoś nie mam głowy, jak to wszystko połączyć w całość.
I tak szczerze mówiąc, to nie chcę tematów z literatury, nie leżą mi.
explorator666
explorator666
  1 listopada 2011
Evee
Evee: teoretycznie ten jest łatwy

teoretycznie większość wydaje sie łatwych, a jak sie nad nimi zastanowi to pustka w głowie:)

Evee
Evee: trochę screenów zrobić, pokazać, podać dobre przykłady.

zalezy tez w jakiej formie chcesz go zrobic. czy to ma byc prezentacja/plakat itp.

Evee
Evee: Problem w tym wszystkim taki, że jakoś nie mam głowy, jak to wszystko połączyć w całość.

idz do Twojego nauczyciela od polskiego lub bibliotekarki i któraś z nich pomoze Ci od czego zacząć itp.

ja na początku miałem tak samo. wybrałem sobie 2 ksiązki, przeczytałem je i nie wiedzialem od czego zacząć pierwsze slajdy w prezentacji. rozpisałem to na kartce pokazałem nauczycielce, powiedziała ze jest ok to potem zrobilem to w powerpioncie i z czasem dodawałem pare zdjęc, mapki, filmy itd zeby komisji nie zanudzic
Evee
Evee
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: teoretycznie większość wydaje sie łatwych, a jak sie nad nimi zastanowi to pustka w głowie:)

Owszem, tak właśnie wyeliminowałam wszystkie z literatury.

Konto usunięte
Konto usunięte: prezentacja

Jak screeny, to przecież ich drukować nie będę ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: idz do Twojego nauczyciela od polskiego

Kazała mi poszukać w necie, czy ktoś już nie pisał takiej pracy, bo ona nie ma pojęcia. :rotfl:
explorator666
explorator666
  1 listopada 2011
Evee
Evee: Owszem, tak właśnie wyeliminowałam wszystkie z literatury.

to tez zalezy ile sie lektur przeczytalo przez te 3 czy 4 lata:D potem czlowiek jest ograniczony w wyborze tematów bo nie ma sie do czego odwołac:) - wiem bo sam przeczytałem wiecej streszczeń niż lektur...

Evee
Evee: Jak screeny, to przecież ich drukować nie będę ;P

spoko, nie wiedzialem ze o takie "screeny" CI chodzi:)

Evee
Evee: Kazała mi poszukać w necie, czy ktoś już nie pisał takiej pracy, bo ona nie ma pojęcia

to masz zajebistego nauczyciela...nie ma co:ninja:
Evee
Evee
  1 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ile sie lektur przeczytalo

czytam każdą, poza tymi cienkimi, bo uważam, że nawet nie opłaca mi się ich otwierać. ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: to masz zajebistego nauczyciela...nie ma co

No ja wiem, czasami potrafi nam opowiadać o swoim kocie pół lekcji. :rotfl:
Btw, to nauczycielka ;P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.