Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  28 września 2010 (pierwszy post)

Hej, z racji tego że mieszkam w stanach ( buuuu ! ) chętnie podzielę się z wami ciekawostkami życia szkolnego tutaj ;)

Macie jakieś pytania ? coś was nurtuje ? Walcie śmiało :D

Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  2 października 2010

ano żabki nie, ale płód prosiaczka :D

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  2 października 2010

też mają zasyfioną trawe jak my, nie?
nie tak zieloną jak na filmach :D ?

Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  3 października 2010

trawa jest kupowana w rolkach, więc jest zielona, jeżeli nie jest skoszona albo zasyfiona to dostaje się mandat, ale gadamy tutaj chyba o szkole ;D

ShejkiemJestem
ShejkiemJestem
  4 października 2010

w ogóle od której do której macie tam zajęcia :woot:
też trwają tam lekcje 45min ?

szklaneoczy
szklaneoczy
  5 października 2010

Ja właśnie na drugi rok mam szanse wyjechania do Usa, do rodziców i nie wiem co zrobić. Nieby dory czas na zmianę szkoły, bo w tym roku jestem w 3 kl, więc LO zaczęłabym w Usa, ale nic nie wiem o tamtejszych szkołach. Są wgl polskie licea w USA ? :)
Mogłabyś mi przybliżyć naukę w szkołach w USA ?
Dziękuję z góry ;*

pinheiros
pinheiros
  6 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 45min ?

z tego co ja słyszałam trwają 50 minut:tak:
Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  8 października 2010

Nie wiem czy są polskie licea, szkolnictwo tutaj wyglada calkiem inaczej ( ja mam lekcje po 100 min) żeby zdac High School trzeba miec 22 tzw kredyty ( punkty), w tym trzeba miec przynajmniej 4 kredyty z angielskiego ( czyli jakies 4 lata). Jak przyjechałam to pokazałam im wszystkie moje świadectwa z liceum w Polsce i przetransferowali je na te swoje kredyty, niestety nie chcieli mi zaliczyc angielskiego z Polski bo uczylam sie go jako drugiego jezyka, wiec musze zaliczyc te 4 lata jak najszybciej ( mam 2 klasy angielskiego). Tak samo trzeba 1 rok historii USA, zaliczyli mi historie z Polski jako historie świata, ale usa musze znac, oraz 0,5 Civics, czyli coś w rodzaju WOS'u. Mam 38 kredytów na 22, ale nadal brakuje mi tych trzech przedmiotów, nie opłaca się przyjeżdżac na ostatnie pół roku, naprawdę nie warto, bo wyjdzie Ci że będziesz musiał przesiedziec przynajmniej półtorej roku w liceum.

mLetsRock
mLetsRock
  9 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co ja słyszałam trwają 50 minut

niewiele dłużej od nas :mrgreen:

Mrau91
Mrau91: Nie wiem czy są polskie licea, szkolnictwo tutaj wyglada calkiem inaczej ( ja mam lekcje po 100 min) żeby zdac High School trzeba miec 22 tzw kredyty ( punkty), w tym trzeba miec przynajmniej 4 kredyty z angielskiego ( czyli jakies 4 lata). Jak przyjechałam to pokazałam im wszystkie moje świadectwa z liceum w Polsce i przetransferowali je na te swoje kredyty, niestety nie chcieli mi zaliczyc angielskiego z Polski bo uczylam sie go jako drugiego jezyka, wiec musze zaliczyc te 4 lata jak najszybciej ( mam 2 klasy angielskiego). Tak samo trzeba 1 rok historii USA, zaliczyli mi historie z Polski jako historie świata, ale usa musze znac, oraz 0,5 Civics, czyli coś w rodzaju WOS'u. Mam 38 kredytów na 22, ale nadal brakuje mi tych trzech przedmiotów, nie opłaca się przyjeżdżac na ostatnie pół roku, naprawdę nie warto, bo wyjdzie Ci że będziesz musiał przesiedziec przynajmniej półtorej roku w liceum.

Czyli chyba nie jest tam aż tak pięknie jakby się nam wydawało :woot:
Mrau91
Posty: 13 (po ~339 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mrau91
  10 października 2010

jedyny plus amerykańskiej szkoły to to że popychają ucznia, pomagają zdobyc stypendia, wybrac College i dostac się do niego, mi szkoła płaci za dwuletni kurs Graphic Design po którym dostanę certyfikat ;P

thomas893
thomas893
  10 października 2010
Mrau91
Mrau91: hmm, dobrze powiedziane, tutaj ustawiają ludzi jak mają mówic i się zachowywac od małego

O to chodzi, żeby kierować społeczeństwem. Niedługo zacznie się wszczepianie chipów itd., żeby człowiek robił to, co władza mu karze. Z taką "wolnością" będziemy mieli do czynienia... właściwie to już mamy.
pinheiros
pinheiros
  10 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: niewiele dłużej od nas

no nie byłabym taka pewna, czasami te 5 minut w ławce trwa wieczność:woot:
mLetsRock
mLetsRock
  10 października 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie byłabym taka pewna, czasami te 5 minut w ławce trwa wieczność

szczególnie w piątki :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.