Goniec
Goniec
  6 maja 2009 (pierwszy post)
Co sadzicie o obowiazkowej maturze z matmy?

To wspaniały pomysł. Dzięki temu będzie można sprawdzić umiejętność logicznego myślenia, zdolność abstrakcyjnego myślenia. Nie podoba mi się tylko nagłe wprowadzanie zmian. Że matematyka jest obowiązkowa na maturze powinno się wiedzieć co najmniej 6 lat wcześniej czyli gdy idzie się do gimnazjum ?

a może myślicie, że to beznadziejny pomysł, ponieważ niektórzy nie mają umysłu ścisłego i nie lubią matematyki/fizyki/chemii, a z polskiego mają szóstki.Może to pomysł beznadziejny, polskiego i tak używasz co dzień, więc bardziej sie przydaje umiejętność poprawnej polszczyzny np. pisanie CV..

No.. już zapadła decyzja, tegoroczni pierwszoklasiści będą już obowiązkowo pisać maturę z matematyki. Według mnie to beznadziejny pomysł. Po pierwsze uderzy to w tych, którzy nie mają żadnej chęci do zdawania matury z matematyki i nie wiążą z tym przedmiotem swojej przyszłości. Po drugie to uderzy w pozostałych, ponieważ drastycznie obniży wszystkie wymagania maturalne i poziom nauki..
najzajebistsza
najzajebistsza
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sadzicie o obowiazkowej maturze z matmy?

Ile razy można wałkować ten temat?
Co chwilę tu jest zakładany taki wątek

Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze uderzy to w tych, którzy nie mają żadnej chęci do zdawania matury z matematyki i nie wiążą z tym przedmiotem swojej przyszłości.

Mi matura z polskiego nie była do niczego potrzebna, a pisałam, i nie jęczałam, jaka to niesprawiedliwość, że jest obowiązkowa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy powinien mieć prawo wyboru...

Dlatego i polski czy język obcy powinien w sumie być do wyboru, a nie narzucony z góry.

Konto usunięte
Konto usunięte: wcale nie trzeba znać ogromnej ilości wzorów

Praktycznie żadnego nie trzeba znać na pamięć, dostaje się przecież tablice.

Konto usunięte
Konto usunięte: polskiego i tak używasz co dzień, więc bardziej sie przydaje umiejętność poprawnej polszczyzny np. pisanie CV..

Na maturze z polskiego nie piszesz CV tak gwoli przypomnienia..

Konto usunięte
Konto usunięte: Po drugie to uderzy w pozostałych, ponieważ drastycznie obniży wszystkie wymagania maturalne i poziom nauki..

Podstawowy poziom na pewno się jeszcze obniży, ale jeżeli w kogoś to uderza niech sobie pisze rozszerzoną, no proste.
sekswubikacji
sekswubikacji
  9 maja 2009
Luka089
Luka089: a dodawać czy odejmować to każdy potrafi.


oj nie każdy. możesz mi wierzyć na słowo;)

Luka089
Luka089: Ta, wystarczy znać na jaką głębokość czy też długość masz wykopać ten rów ;]


do tego też trzeba umieć liczyć.
Luka089
Posty: 43 (po ~148 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Luka089
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oj nie każdy. możesz mi wierzyć na słowo;)


No to ciekawa sprawa ;] To czaj najwyższy się nauczyć...

Konto usunięte
Konto usunięte: do tego też trzeba umieć liczyć.


Ale co to jest kopanie rowów? Nic, żadna praca, więc zbędna jest znajomość matematyki...no chyba że, ktoś się tym będzie zajmować to zmienia postać rzeczy ;]

We live, as we dream-alone...

Finlandia-Zachowaj jasność umysłu. Pij odpowiedzialnie. ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.