Goniec
Goniec
  6 maja 2009 (pierwszy post)
Co sadzicie o obowiazkowej maturze z matmy?

To wspaniały pomysł. Dzięki temu będzie można sprawdzić umiejętność logicznego myślenia, zdolność abstrakcyjnego myślenia. Nie podoba mi się tylko nagłe wprowadzanie zmian. Że matematyka jest obowiązkowa na maturze powinno się wiedzieć co najmniej 6 lat wcześniej czyli gdy idzie się do gimnazjum ?

a może myślicie, że to beznadziejny pomysł, ponieważ niektórzy nie mają umysłu ścisłego i nie lubią matematyki/fizyki/chemii, a z polskiego mają szóstki.Może to pomysł beznadziejny, polskiego i tak używasz co dzień, więc bardziej sie przydaje umiejętność poprawnej polszczyzny np. pisanie CV..

No.. już zapadła decyzja, tegoroczni pierwszoklasiści będą już obowiązkowo pisać maturę z matematyki. Według mnie to beznadziejny pomysł. Po pierwsze uderzy to w tych, którzy nie mają żadnej chęci do zdawania matury z matematyki i nie wiążą z tym przedmiotem swojej przyszłości. Po drugie to uderzy w pozostałych, ponieważ drastycznie obniży wszystkie wymagania maturalne i poziom nauki..
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To wspaniały pomysł.

Zgadzam się,matematyka to bardzo potrzebny przedmiot :tak:Mówię to mimo, tego że jestem zdecydowaną humanistką.

Zgodzę się również z tym,że tę zmianę wprowadzono zdecydowanie za szybko. Jeżeli ktoś w gimnazjum i 1 klasie szkoły średniej uczył się matematyki na słabym poziomie( a tak jest, właśnie z powodu tego,że wtedy jeszcze matematyka nie była obowiązkowa) to ogromnie trudno, wręcz niemożliwie będzie takiej osobie nadrobić zaległości.
No ale cóż, tak to jest, Ministerstwo Edukacji, nie bierze pod uwagę tych kwestii, a my zwykli,szarzy malutcy niewiele zmienimy.
CattieBrie
Posty: 4511 (po ~66 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 10
CattieBrie
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To wspaniały pomysł.

:tak:
od zawsze lubiłam matmę, miałam ją zdawać na maturze i teraz żaluję, że tego nie zrobiłam.
Matma jest dla mnie łatwiejsza niż polski :zonk:
Perfect only in her imperfections.
wyzeej
wyzeej
  6 maja 2009

Skoro to wspaniały pomysł, to po co profile humanistyczne, ścisłe ?
Każdy powinien mieć prawo wyboru...

Konto usunięte
Konto usunięte: tegoroczni pierwszoklasiści będą już obowiązkowo pisać maturę z matematyki.

Tegoroczni drugoklasiści też i trzecioklasiści , jeżeli chodzi o naukę w technikum.
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  6 maja 2009
CattieBrie
CattieBrie: Matma jest dla mnie łatwiejsza niż polski

A dla mnie łatwiejszy tysiąc razy jest język polski, matematyki nie umiem i nie lubię, lecz uważam,że jest bardzo przydatnym przedmiotem.
CattieBrie
Posty: 4511 (po ~66 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 10
CattieBrie
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A dla mnie łatwiejszy tysiąc razy jest język polski, matematyki nie umiem i nie lubię, lecz uważam,że jest bardzo przydatnym przedmiotem.

z tym się chyba nikomu nie dogodzi i czego nie wymyślą i tak będzie złe..
Perfect only in her imperfections.
razotka
razotka
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To wspaniały pomysł. Dzięki temu będzie można sprawdzić umiejętność logicznego myślenia, zdolność abstrakcyjnego myślenia.

Dla mnie matemtyka nie jest ani logiczna ani abstrakcyjna.
Ja już to te okreslenia pasują do testu na inteligencję.
Konto usunięte
Konto usunięte: a może myślicie, że to beznadziejny pomysł, ponieważ niektórzy nie mają umysłu ścisłego i nie lubią matematyki/fizyki/chemii, a z polskiego mają szóstki.Może to pomysł beznadziejny, polskiego i tak używasz co dzień, więc bardziej sie przydaje umiejętność poprawnej polszczyzny np. pisanie CV..

No a co z osobami, które rzeczywiście z polskiego, angielskiego czy chociażby geografii napisza wszystko przynajmniej na 80% a matematykę o wiele gorzej?
Ja tam nie mam żadnych planów z matematyką.,
MaQ7
MaQ7
  6 maja 2009

Wg mnie dzieki obowiazkowej matmy bedzie sprawiedliwiej bo tak matura byla pod humanistow : >

MaQ7
MaQ7
  6 maja 2009

matmie*
a tak w ogóle to bedzie obowiazkowy poziom podstawowy ktory w dodatku ma byc obnizony do innych lat wiec to naprawde nie jest az tak trudne zwlaszcza ze karta z wzorami jest ;)

Luka089
Posty: 43 (po ~148 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Luka089
  6 maja 2009

Nie wiem jak można lubić matmę...może jakbym ją rozumiał to też bym polubił ale nie masz szans ;] Co do obowiązkowej matury z matmy to wg mnie totalna porażka, nie każdy jest orłem z matmy.Drastycznie spadnie zdawalność lub też dużo osób zrezygnuje z matury. To moje zdanie skromne zdanie ;]

We live, as we dream-alone...

Finlandia-Zachowaj jasność umysłu. Pij odpowiedzialnie. ;)

FoLLowMe666
FoLLowMe666
  6 maja 2009
dlatego przez matematyke duzo ludzi bedzie oblewac mature
MaQ7
MaQ7
  6 maja 2009

Tak samo można powiedziec ze ktos nie lubi polskiego albo jakiegos jezyka obcego.
Przeciez gdyby od tak jak za dawnych czasow matma byla obowiazkowa nigdy by nie marudzil bo by wiedzial ze tak wlasnie wyglada matura ;>
A tu nagle niechec do matematyki, to taki sam przedmiot jak inne i nie kazdy lubi to samo

shamaramorgan
shamaramorgan
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Że matematyka jest obowiązkowa na maturze powinno się wiedzieć co najmniej 6 lat wcześniej czyli gdy idzie się do gimnazjum ?

może od razu do przedszkola? po co tak wcześnie? wystarczy w szkole średniej, ewentualnie końcem gimnazjum.

Konto usunięte
Konto usunięte: No.. już zapadła decyzja, tegoroczni pierwszoklasiści będą już obowiązkowo pisać maturę z matematyki.

rocznik 90, technikum (obecni trzecioklasiści) przecież też.

Konto usunięte
Konto usunięte: Po pierwsze uderzy to w tych, którzy nie mają żadnej chęci do zdawania matury z matematyki i nie wiążą z tym przedmiotem swojej przyszłości.

dlatego podejrzewam, że studia humanistyczne obnizą wymagania co do poziomu rekrutacji.

FoLLowMe666
FoLLowMe666: dlatego przez matematyke duzo ludzi bedzie oblewac mature

jasne :zonk:
widziałaś jak jest okrojony materiał?

jestem humanistka, jednak nie boję sie matury z matematyki. Zawsze dobrze mi z niej szło, poza tym wierzę, że pierwsza matura z niej będzie banalnie prosta ;)
sekswubikacji
sekswubikacji
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a może myślicie, że to beznadziejny pomysł, ponieważ niektórzy nie mają umysłu ścisłego i nie lubią matematyki/fizyki/chemii, a z polskiego mają szóstki.


tak samo można powiedzieć, że niektórzy nie mają zdolności humanistycznych.

Konto usunięte
Konto usunięte: To wspaniały pomysł.


tak z tym się zgadzam. dobry pomysł. matematyka jest bardzo potrzebna w życiu;)
Luka089
Posty: 43 (po ~148 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Luka089
  7 maja 2009

Matematyka jest potrzebna w życiu?! Hahah :D Dobre ;] Uśmiałem się Sekswubikacji. Chyba masz na myśli dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielnie to z tym się zgodzę a tak to reszta gdzie Ci się przyda? Nigdzie, chyba że idziesz na studia gdzie tam wymagają znajomość matematyki. A tak to matematyka jest zbędna. (nie wliczając tych 4 podstawowych funkcji). Ta cała CKE potrafi tylko utrudniać życie.

We live, as we dream-alone...

Finlandia-Zachowaj jasność umysłu. Pij odpowiedzialnie. ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.