Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  2 maja 2009 (pierwszy post)

Wiem, wiem, macie dość tych tematów :tak:

Ale mam pytanie.

Na wypracowaniu na polskim zawsze są dwa tematy.
q1. wystąpiło kiedyś tak, ze nie było interpretacji wierszy? (przeważnie jest wiersz i wycinek tekstu z lektury)
q2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że na wypracowaniu pojawi się temat np. z Tanga, z Granicy (ogólnie, chodzi mi o te mniej znane lektury, niż Potop, Dziady)
q3. Czy jest takie samo prawdopodobieńśtwo wystąpiena lektór, o które mi chodzi w q2, jak wystąpienie nawiązan do potopu, dziadów, pana Tadeusza, Chłopów etc ?

Chyba napisałem zrozumiale :and:

Pozdrawiam, Łukasz.

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Grób Agamemnona

:wtf: ?
CattieBrie
Posty: 4511 (po ~66 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 10
CattieBrie
  2 maja 2009
Lucjan
Lucjan: Lucjan

daj już spokój! :ziober2:
ja zaraz na impreze lecę, a nie do nauki :and:
Szymona poinformowałam, może będzie :ssh:
Perfect only in her imperfections.
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  2 maja 2009
CattieBrie
CattieBrie: daj już spokój!

Jutro leje totalnie, chleje mało, ale chleje ;d
AvEpUNK666
hydeparkowy
hydeparkowy
  2 maja 2009
Lucjan
Lucjan: ?


nie znasz :woot:
smencik
smencik
  3 maja 2009

W tym roku mamy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej i wydaje mi się, że mogą dać coś o tematyce wojennej właśnie. Opowiadania Borowskiego, Inny świat może, albo Zdążyć przed Panem Bogiem. Mogliby w sumie rzucić 3 nazwy lektur, z których jedna będzie i bym sobie jeszcze dzisiaj powtórzył, a nie trzymają w niepewności :smutny:

SzejkiemJestem
SzejkiemJestem
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W tym roku mamy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej i wydaje mi się, że mogą dać coś o tematyce wojennej właśnie. Opowiadania Borowskiego, Inny świat może, albo Zdążyć przed Panem Bogiem. Mogliby w sumie rzucić 3 nazwy lektur, z których jedna będzie i bym sobie jeszcze dzisiaj powtórzył, a nie trzymają w niepewności

a ja właśnie bardzo bym się cieszył gdyby było o II wojnie , zawsze się jeszcze coś z Historii pamięta więc można byłoby trochę nazmyślać
Opowiadanie Borowskiego strasznie nudne są , Inny świat mi się nie podobał
a Zdążyć przed Panem Bogiem chyba nie czytałem
Kamaa08
Kamaa08
  3 maja 2009

bedzie Borowski albo Wesele, zobaczycie :rock:

hydeparkowy
hydeparkowy
  3 maja 2009

Co wy wszyscy tak z tymi Żydami, nic o Auschwitz nie będzie... żadnego Borowskiego ani tym bardziej Hanny Krall :)

szykujcie się na Grób Agagemnona :rock:

Kamaa08
Kamaa08
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szykujcie się na Grób Agagemnona

g*wno prawda, będzie Borowski i Wesele :rock:
albo Potop i Nad Niemnem :wtf:
smencik
smencik
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: albo Potop i Nad Niemnem

Potopu nie czytałem i nie mam zamiaru czytać, a z Nad Niemnem to z tego co kojarzę są tylko obowiązkowe fragmenty z III tomu :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: będzie Borowski i Wesele

Nie obraziłbym się :mrgreen:
loczek0302
loczek0302
  3 maja 2009

Będzie Potop następnie pójdziemy pić Pana Tadeusza i bić Soplice.. A jak nikt nie zda to pojedzie w Inny Świat i przekraczy Granice państwa. Wielu z nas Pożegna się z Marią oraz dosięgnie ich Zbrodnia I kara. Zapewne ktoś będzie cierpiał jak Werter. Wielu stanie się Ludźmi Bezdomnymi. A na następne Przedwiośnie wszyscy Chłopi i Lalki będę się martwić Jak natomiast zdamy to zatańczymy Tango i zrobimy Wesele będziemy żyli by Zdążyć przed Panem Bogiem.

LaNinaMia
LaNinaMia
  3 maja 2009
Lucjan
Lucjan: lektór


Lucjan
Lucjan: Bykom stop.

Rozumiem, że to literówka :P

Lucjan
Lucjan: q1. wystąpiło kiedyś tak, ze nie było interpretacji wierszy? (przeważnie jest wiersz i wycinek tekstu z lektury)

nie wiem nie słyszałam o czymś takim.

Lucjan
Lucjan: q2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że na wypracowaniu pojawi się temat np. z Tanga, z Granicy (ogólnie, chodzi mi o te mniej znane lektury, niż Potop, Dziady)

takie samo jak, że pojawi się potop.

Lucjan
Lucjan: q3. Czy jest takie samo prawdopodobieńśtwo wystąpiena lektór, o które mi chodzi w q2, jak wystąpienie nawiązan do potopu, dziadów, pana Tadeusza, Chłopów etc ?

No raczej tak.
loczek0302
loczek0302
  3 maja 2009

Ja wiem że będzie Nad Niemnem !!!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.