NaTaLka9310x
NaTaLka9310x
  18 kwietnia 2009 (pierwszy post)

niedługo kończę gimnazjum . wiem do jakiej szkoły chciałabym pójść .mianowicie do liceum w Poznaniu . tylko mam pytanie czy można wybrać sobie 2 profile w jednej szkole? czy to zwiększy moje szanse dostania się do tej szkoły?

Miihihih
Miihihih
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko mam pytanie czy można wybrać sobie 2 profile w jednej szkole? czy to zwiększy moje szanse dostania się do tej szkoły?

możesz wybrać wszytkie profile w 3 szkołach.
Miihihih
Miihihih
  18 kwietnia 2009
swistaaak69
swistaaak69: Da sobie radę, ale jest problem bo potem po humanistyce praktycznie albo jesteś nauczycielem zarabiającym 1500zł miesięcznie...albo jakimś nędznym redaktorem gazety ulicznej...no chyba, że masz talent i napiszesz świetną książkę.

nie żartuj, że tylko to.
Już wiem skąd się biorą 'sprzątaczki po studiach' - z braku ambicji i pomysłów w pracy.
Jest cały obszerny krąg MEDIA, gdzie można robić praktycznie wszystko. świat się kręci wokół reklamy, telewizji, sklepów.. wszystko się ze sobą wiąże. ;-)

migotliwa39
migotliwa39: Wiecie może o jakis szkołach plastycznych ..??

ja chciałam iść do szkoły plastycznej, tam jest nie najlepsze przygotowanie do matury. Jeśli naprawdę jesteś uzdolniona plastycznie i wiesz, że na pewno będziesz to robić (a nie trafisz później na medycynę) to jest to szkoła dla Ciebie. :)
świetna jest w Supraślu, ludzie z północno wschodniej polski tam się zbierają.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba wybiorę ten przedmiot rozszerzony z którego będę miała lepszą ocenę na koniec gimn.

:zonk:
Wybierz ten, z którego NAJLEPIEJ SIĘ CZUJESZ.
Liceum od gimnazjum diametralnie się różni (całe szczęście!)
Oceny w gimnazjum nie zawsze równają się umiejętnościom.
Odnośnie geografii - w liceum jest sporo liczenia, większość na logikę, ale też dużo na pamięć.
Odnośnie historii - rozszerzenie polega na tym, iż będziecie pisać wypracowania, co nie jest wcale prostą sprawą. Generalnie matura z historii, z rozszerzenia jest trudna.
ShinyStern
ShinyStern
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko mam pytanie czy można wybrać sobie 2 profile w jednej szkole?

ja slyszalam wlasnie ze mozna,
ja wlasciwie to chce isc na rozszerzony angielski polaczony z polskim lub matematyka ( matematyka pod mature) ponoc w liceum matematyka jest ciezka :|
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 kwietnia 2009

z tego co wiem to w podaniu wpisywałaś dwa profile (dwie klasy) w danej szkole. W razie czego (np. likwidacji klasy z powodu braku chętnych) przenieśliby Cię automatycznie do klasy drugiego wyboru.

Miihihih
Miihihih
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W razie czego (np. likwidacji klasy z powodu braku chętnych) przenieśliby Cię automatycznie do klasy drugiego wyboru.

albo bardziej przyziemny przyklad - jakbys się nie dostała na ten 1 profil to by przenieśli na kolejny.
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: albo bardziej przyziemny przyklad - jakbys się nie dostała na ten 1 profil to by przenieśli na kolejny.

wybrałam bardziej optymistyczną wersję dla dziewczyny :)
blondynkaax3
blondynkaax3
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niedługo kończę gimnazjum . wiem do jakiej szkoły chciałabym pójść .mianowicie do liceum w Poznaniu . tylko mam pytanie czy można wybrać sobie 2 profile w jednej szkole? czy to zwiększy moje szanse dostania się do tej szkoły?

Można powiedzieć że zwiększy, bo im więcej klas wybierzesz, tym większe prawdopodobieństwo, że się dostaniesz ;)
W skrócie chodzi o to, że jeśli nie dostaniesz się do klasy którą wybrałaś na 1 miejscu, to automatycznie przerzucają cię do następnej, ale w tej samej szkole :)
Jeżeli nie dostaniesz się do żadnej klasy w szkole pierwszego wyboru to zrzucają do szkoły drugiego wyboru i znowu na tej samej zasadzie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: swistaaak69: Da sobie radę, ale jest problem bo potem po humanistyce praktycznie albo jesteś nauczycielem zarabiającym 1500zł miesięcznie...albo jakimś nędznym redaktorem gazety ulicznej...no chyba, że masz talent i napiszesz świetną książkę.

niekoniecznie. :zonk:
To w dużej mierze zależy od szczęścia, ale moim zdaniem jeśli się pójdzie na takie studia które cię ciekawią i wiesz, że będziesz się dobrze czuła w danym zawodzie to masz większe szanse na to że się uda :]
Poza tym znam dużo ciekawych i dobrze płatnych kierunków po klasie humanistycznej, np. prawo, dziennikarstwo czy filologia angielska...
sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009
swistaaak69
swistaaak69: Da sobie radę, ale jest problem bo potem po humanistyce praktycznie albo jesteś nauczycielem zarabiającym 1500zł miesięcznie...albo jakimś nędznym redaktorem gazety ulicznej...no chyba, że masz talent i napiszesz świetną książkę.


nie tylko. tu się mylisz ;) po humanistycznym można robić wiele innych rzeczy.
nie każdy jest przecież nauczycielem lub redaktorem.
sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ponoc w liceum matematyka jest ciezka :|


nie jest taka straszna jak ją malują;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.