NaTaLka9310x
NaTaLka9310x
  18 kwietnia 2009 (pierwszy post)

niedługo kończę gimnazjum . wiem do jakiej szkoły chciałabym pójść .mianowicie do liceum w Poznaniu . tylko mam pytanie czy można wybrać sobie 2 profile w jednej szkole? czy to zwiększy moje szanse dostania się do tej szkoły?

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  18 kwietnia 2009

tak szczerze to ja też się nad tym zastanawiam,bo również kończę gimnazjum i też mam dwa profile na oku...ale wydaje mi się,że wybiera się niestety tylko jeden ;/

Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  18 kwietnia 2009

nie jestem pewna, ale chyba tak
tylko, ze moim zdaniem to jest bez sensu: lepiej wybrac sobie jeden profil, dążyc do wyznaczonego celu i uczyc sie czegos, co sie na prawde lubi, a nie patrzec tylko na szkole, bo ukonczenie szkoly z wysokim poziomem to nie recepta na sukces. Najlepiej jest robic pozniej cos w czym jest sie naprawde dobrym i co sie lubi, a nie narzekać, ze sie nienawidzi wlasnej pracy

sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009

można.
ja przy składaniu w tamtym roku papierów. wybrałam sobie więcej profili o ile pamiętam to chyba 4, którymi byłam zainteresowana.
Tylko musisz wpisać po kolei jakimi jesteś najbardziej zainteresowana;)

sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009

ale jednaj jestem takiego zdania jak Nikola, to nie ma sensu;)

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jednaj jestem takiego zdania jak Nikola, to nie ma sensu;)

no ale jeżeli profile te różnią się tylko jednym przedmiotem rozszerzonym w moim przypadku to nie mam pojęcia co wybrać...
NaTaLka9310x
NaTaLka9310x
  18 kwietnia 2009

bo można wybrać tylko 3 szkoły. te profile są podobne różnią się tylko 1językiem bo są to profile humanistyczne .

swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  18 kwietnia 2009

Można wybrać tyle profili w jednej szkole ile tylko w niej jest, oczywiście są ograniczenia takie jak ta śmieszna karteczka na, której zapisujesz szkołę klasę.

Szczerze mówiąc polecam Ci sprecyzowanie np. chcesz iść na profil geograficzny w 3 szkołach złóż podania właśnie na ów profil.

Jeszcze wszystko zależy od tych punktów z tego co wiem doszedł język, niestety nie wiem jak to jest liczone do średniej tych 200 pkt czy po prostu dana szkoła przydziela Ci poziom języka od tego ile pkt miałaś na tym teście.

sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo można wybrać tylko 3 szkoły. te profile są podobne różnią się tylko 1językiem bo są to profile humanistyczne .


złóż sobie podanie na oba.. jak się dostaniesz na ten pierwszego wyboru to tym bardziej na ten drugiego;) I jak się zdecydujesz na który to zawozisz oryginał i mówisz pierwszy albo drugi;))
Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale jeżeli profile te różnią się tylko jednym przedmiotem rozszerzonym w moim przypadku to nie mam pojęcia co wybrać...

a może łatwiej by ci było wybrać najpierw co chcesz robic w przyszłości, a dopiero później profil? Ja też jestem w III klasie gim i w ten sposób wybrałam sobie profil.
a nad jakimi przedmiotami rozszerzonymi sie zastanawiasz jesli można wiedzieć?
sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale jeżeli profile te różnią się tylko jednym przedmiotem rozszerzonym w moim przypadku to nie mam pojęcia co wybrać...


ja też tak miałam.
mogłam wybrać rozszerzenie : matma i geografia, matma i wos lub matma i informatyka;)
i oczywiście zdecydowałam się na ten pierwszy w ostatniej chwili;)
XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a nad jakimi przedmiotami rozszerzonymi sie zastanawiasz jesli można wiedzieć?

mam na oku klasę humanistyczną rozszerzony WOS i historia
lub
europejska:WOS lub geografia
Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  18 kwietnia 2009
swistaaak69
swistaaak69: z tego co wiem doszedł język, niestety nie wiem jak to jest liczone do średniej tych 200 pkt czy po prostu dana szkoła przydziela Ci poziom języka od tego ile pkt miałaś na tym teście.

w tym roku liczba pkt z jezyka w ogole sie nie liczy przy przyjmowaniu do szkoł
NaTaLka9310x
NaTaLka9310x
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a nad jakimi przedmiotami rozszerzonymi sie zastanawiasz jesli można wiedzieć?

j.polski , historia

i j.polski . wos. historia.
swistaaak69
Posty: 267 (po ~106 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
swistaaak69
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym roku liczba pkt z jezyka w ogole sie nie liczy przy przyjmowaniu do szkoł

Aha :> słyszałem tylko, że jak będą rozdzielać grupy językowe to będę patrzeć kto ile pkt.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.