| Fotka.com
Gallacher
Posty: 97 (po ~442 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 138
Gallacher
  9 August 2013 (pierwszy post)

Za jakiś czas będę uczęszczał do szkoły informatycznej ( 2 lata ) obecnie jestem po mechaniku ( 6 lat zawód i średnie ) a potem chce na studia iść to tak kątem wykształcenia.Pytanie czy jest sens otwierania firmy komputerowej w PL ? Mówi się że za granicą owszem - tak ale czy w Pl jest to opłacalne ?

Gallacher
Posty: 97 (po ~442 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 138
Gallacher
  11 August 2013

Nie zniechęcasz mnie gdyż tak naprawdę nie znasz mnie i moich możliwości intelektualnych :) Naprawiam laptopy , stacjonarne itd. wszystko związane z komputerami i fakt informatyka jest ogólnie :) Bo nie powiesz mi że jako osoba która potrafi usuwać z PC i lapka groźne wirusy to osoba nie mająca pojęcia o komputerach :) ? W swoim życiu zrobiłem tysiące pecetów ja to po prostu kocham bo mam wiedzę na temat komputerów :) ale pomyślę poważnie nad firmą i wiadomo człowiek całe życie się uczy

GRADEK83
GRADEK83
  11 August 2013

Jak masz kapitał to czemu nie a jak myślisz na kredycie to lekko nie będzie.

Gallacher
Posty: 97 (po ~442 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 138
Gallacher
  11 August 2013

Poza tym od montowania układów scalonych raczej jest elektronik a ja chce być nie tylko programistą ale także osobą która diagnozuję , wymienia system itd. ja nie jestem elektronikiem także układu scalonego czy kondensatora Ci nie zrobię bo to fach elektronika ale już wymiana softu w BIOS'ie zrobię bez problemu :)

Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  11 August 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Taka sama śpiewka nikogo na siłę nie zmuszam aczkolwiek jak coś robię to tak jak bym robił dla siebie...


Nudziło już mnie to...robiłęm dużo tego za swego czasu, aż przyszedł moment, że miałem już dosyć usługiwania ludziom za bezcen praktycznie. Nie powiem, bo znajomym zrobię i czasem też coś wezmę do zrobienia, ale jako że miało by to być zródłem mojej inspiracji, olałem ten temat :) Zacząłęm bawić sie z sieciami i jest to dla mnie bardziej rozwijające :) O) sieciach wifi wiem teraz naprawdę dużo; począwszy od doboru sprzętu, po konfigurację :) Ja np. kiedyś deklarując się komuś ze znajomych, ze złożę kompa, potrzebowałem praktycznie na to dobre 3/4 dnia ;P Dobór sprzętu, pózniej konfiguracja, testy...i miało to jakieś ręce i nogi ;P Teraz przeciętny komputer do gier z przeciętnego sklepu to 2-3 lata i zdycha :) a już najwiękjszą głupotą jest pogoń za nowościami ;) Zauważ, że niezawodność w markowych komputerach typu Dell tkwi w każdym szczególe...nie znajdziesz tam najnowszych technologicznych trendów, tylko sprawdzone podzespoły w perfekcyjnie dobranej konfiguracji i kilku innych rozwiązaniach, typu układy chłodzenia, obudowa z soliodnej blachy i zadbanie o najmniejsze szczegóły :)
Gallacher
Posty: 97 (po ~442 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 138
Gallacher
  11 August 2013

No ja dysponuję " gratem" :D procek jeszcze pod socket A , grafa pod AGP , Ramce pod DDR i dysk pod ATA jedynie to mam nową zasiłkę chiefteca 500 a tak wszystko stare bo mi PC służy głownie do pracy i do słabszych gier typu PES 5 i FM ;p

GRADEK83
GRADEK83
  11 August 2013
tomas
tomas: Dell tkwi w każdym szczególe...nie znajdziesz tam najnowszych technologicznych trendów, tylko sprawdzone podzespoły w perfekcyjnie dobranej konfiguracji i kilku innych rozwiązaniach, typu układy chłodzenia, obudowa z soliodnej blachy i zadbanie o najmniejsze szczegóły :)


No Dell zawsze kojażył mi się ze sprzętem biurowym ale naprawdę fajne jednostki mają i fajnie wszystko ładnie rozmieszczone bezproblemowy dostęp czyszczenie a co do składania to tylko znajomym rodzinie no a naprawa stawianie systemu to tak od czasu doczasu jak ktoś przyniesie ze znajomych taki zarobek na waciki. Ale to nie tylko komputery elektronika też czy tam jakiś sprzęt o ile coś jestem w stanie zrobić to robię ostatnio kolumny koledze naprawiałem drobiazgi wymiana kondensatorów bo rozsadziło i potencjometrów i drivera który się spalił no i kosmetyczna naprawa obudowy przyjemna robota. W sieciach tez siedzę LAN wi-fi jeśli wszystko się zrobi jak trzeba to samo działa tylko po burzach czasem zasilacze padają ale to norma.

Gallacher
Gallacher: No ja dysponuję " gratem" :D procek jeszcze pod socket A , grafa pod AGP , Ramce pod DDR i dysk pod ATA jedynie to mam nową zasiłkę chiefteca 500 a tak wszystko stare bo mi PC służy głownie do pracy i do słabszych gier typu PES 5 i FM ;p


ja przez 12 lat kisiłem na Duronie jak to mówią szewc w dziurawych butach chodzi no ale ostatnio po zmianach na allegro zmuszony byłem zainwestować łącznie 3 koła wydane część nowych rzeczy cześć używek oby wydajnie i tanio wyszło a i tak większość to do internetu używam w gry to czasem w WoT a a tak to szkoda czasu.

Gallacher
Gallacher: Poza tym od montowania układów scalonych raczej jest elektronik a ja chce być nie tylko programistą ale także osobą która diagnozuję , wymienia system itd. ja nie jestem elektronikiem także układu scalonego czy kondensatora Ci nie zrobię bo to fach elektronika ale już wymiana softu w BIOS'ie zrobię bez problemu :)


Co ty wymiana kondensatorów to pikuś kiedys się bawiłem w grzanie odsysanie cyny teraz drobne wiertełko i szybka akcja :)
z chipsetem jest już większy kłopot bez odpowiedniego sprzętu nie da rady
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  11 August 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: szukając sterowników producenta podzespołów zazwyczaj są wszystkie w necie
Z tymi sterownikami to niekiedy przewrotnie jest..jeśli nie ma suppoprtu pod dany system, wtedy może być problem z niektórymi funkcjami...niedziałające niektóre klawisze multimedialne, niedziałająca karta, pomimo, iż sterownik został zainstalowany, itp. ;) Walczyło sie niekiedy długo, jak trafiła sie oporna sztuka ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: no i kopia systemu
Zanim drugi raz trafi do mnie ten sam sprzęt, płyta z kopią ulegnie już samorozkładowi ;P
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesli lapek przychodzi to wchodzi w to zazwyczaj czyszczenie i wymiana pasty a to dodatkowa kasa bo milion pięćset czasem śrubek trzeba rozkręcić aby się dostać a czasem jak lapek fajnie zrobiony łatwy dostęp do radiatora to sama przyjemność.
W takim układzie szacunek...bo niekiedy żeby dostać się do wentylatora, trzeba nawet płytę główną wyjąć :) 8h? mi by chyba cierpliwości i determinacji zabrakło ;P często tylko czyszczę wentylator spreżonym powietrzem bez wyjmowania; nie ma konieczności częstej wymiany pasty. Jeśli nie trzeba, nie demontuję lapka ;) nawet już porzuciłem własną nadgorliwosć i robię tylko to, o co mnie proszą. ;P

Co do serwisów; mi średnio wyczyszczenie chłodzenia w lapku, gdzie trzeba rozkręcić go doszczętnie, jak w przypadku Toshiby, której zdjęcie wrzuciłem sobie do oddzielnego albumu, jak chcesz, to zerknij zajmuje mi około godziny...i robię to tylko w przypadku, gdzie objawy wskazują na ewentualny brak cyrkulacji w obwodzie chłodzenia, itp. Bądz ostrożny z tym demontowaniem płyt; trafisz na zaniedbanego laptopa z przegrzaną płytą, po akcji czyszczenia możesz mieć niespodziankę :) Najczęściej laptopy, jakie do nas trafiały z przegrzaną grafiką, były to ukady ATI. Problemem jest to, że cena często reguluje jakosć wykonania ;)
Z naprawami takich układów też nie zawsze jest tak lekko; często zamiast samej wymiany układu stosowany jest reballing, czyli odnowienie lutów poprzez nałożenie na układ nowych kulek BGA..do tego potrzebne są również sita. Awaria w efekcie przegrzania układu polega włąśnie na tym, że luty puszczają, wtedy konieczna jest ich regeneracja poprzez przekulkowanie :)
Są firmy, które typowo na to są nastawione w zakresie świadczonych usług i Firmy, które zajmują się wieloma dziedzinami; serwis, sprzedaż, monitpring, internet; i takie właśnie firmy wykonywanie skomplikowanych napraw zlecają firmom typowo się tym specjalizującym...i jest to niegłupie. Jednak przy założeniu, że chcemy żyć z serwisowania komputerów, wtedy trzeba być samowystarczalnym...a już samo świadczenie usług w tym zakresie i zarabianie na tym, wymusza na Tobie bycie naprawde zajebistym w tej dziedzinie ;)
Czas, nerwy i kombinacje...czasami gra niewarta świeczki ;)
czegooo
czegooo
  11 August 2013

Też myślałem nad tym. Dużo roboty, dużo papierkowej roboty. Kase można z urzędu pracy zyskać nawet do kilkunastu tysięcy (zależne od powiatu)

Wiecie co jest w tym najśmieszniejsze ?
Serwis działa, serwis sprzedaje, serwis wgrywa ? Ale co wgrywa ...... Piraty .......

Gallacher dla Ciebie nawet nazwę firmy wymyśliłem :

Serwis Naprawiam to co powinien naprawiać Informatyk a nie elektronik

GRADEK83
GRADEK83
  11 August 2013
tomas
tomas: Zanim drugi raz trafi do mnie ten sam sprzęt, płyta z kopią ulegnie już samorozkładowi ;P


No kilka razy tak miałem ale zazwyczaj za drugim razem okazuje się ze albo dysk pa
tomas
tomas: W takim układzie szacunek...bo niekiedy żeby dostać się do wentylatora, trzeba nawet płytę główną wyjąć :) 8h? mi by chyba cierpliwości i determinacji zabrakło ;P często tylko czyszczę wentylator spreżonym powietrzem bez wyjmowania; nie ma konieczności częstej wymiany pasty. Jeśli nie trzeba, nie demontuję lapka ;) nawet już porzuciłem własną nadgorliwosć i robię tylko to, o co mnie proszą. ;P


No też z tą nadgorliwością walczę ale rozkręcam tylko lapki bez gwarancji jak ma lapek gwarancje to tylko system a tak to odsyłam do serwisu.

tomas
tomas: Najczęściej laptopy, jakie do nas trafiały z przegrzaną grafiką, były to ukady ATI. Problemem jest to, że cena często reguluje jakosć wykonania ;)


No ale taka wymiana nie spada czasem poniżej 200zł wiem że swojego czasu DV5 z Hapeka miały tragiczne chłodzenie i grafa padała ale pewnie inne firmy też maja swoje wpadki sprzętowe w danych modelach.
tomas
tomas: wtedy trzeba być samowystarczalnym...a już samo świadczenie usług w tym zakresie i zarabianie na tym, wymusza na Tobie bycie naprawde zajebistym w tej dziedzinie ;) Czas, nerwy i kombinacje...czasami gra niewarta świeczki ;)

No wiadomo taki serwis to najlepszy co nie zleca innym tylko sam ma odpowiedni sprzęt i personel bo jeśli on chciał by sam serwis prowadzić to za mało serwis najczęściej połączony jest ze sklepem ...ale teraz jest taka tendencja że nic w sklepach nie ma tylko to co na wystawie a tak to tylko na zamówienie dla tego mniejsze takie placówki jedynie tak mogą swoje usługi oferować swoim klientom ... ale jeśli ma się dostęp do dobrej hurtowni i wgląd w bazę magazynu to nie ma problemu jedynie klient musi czekać .

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co wgrywa ...... Piraty .......


Nie piraty zazwyczaj wgrywają system taki jaki jest na naklejce licencyjnej a jak klient chce można dokupić upgrade z win8 i zainstalować na licencji z innego systemu oby tylko nalepka była a jeśli mowa o zwykłe PC składaki gdzie nie ma nalepki to tak instalują system ale to klient odpowiada za to jeśli do użytku własnego to zapewne robią bo to klient odpowiada z a to nie oni.
Avatar użytkownika tomastomas
Posty: 4038 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 10
tomas
  12 August 2013

Ok Panowie, ja uciekam, bo temat poszedł w nie moje bity, dobranoc :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.