BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  10 marca 2013 (pierwszy post)

Za każdym razem gdy gram w grę na facebook'u tj. Angry Birds wyłącza mi się laptop, od tak. Bateria zawsze była pełna...
Dodam, że w grę gram już od jakiegoś czasu, ale problem dopiero od wczoraj. Dziś się znów powtórzyła sytuacja..
podczas korzystania z laptopa działa wszystko normalnie, nie wyłącza mi się wcale. Nic się nie dzieje..

Co robić? wina gry?, ale tak nagle..hm?

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

mariobosik
Posty: 14 (po ~274 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 24
mariobosik
  13 marca 2013

ale co z tej podkładki jak laptop jest zapchany kurzem, podkładka da ci 5 stopni mniej ale nie na dłuższą metę, ja w starym i nowym lapku miałem temperatury podchodzace do 100 stopni znaczy. dwóch kart graficznych i procesora, przy maxymalnym obciazeniu, i sie nic nie potopiło, bo takie czesci sa zrobione zeby wytrzymywały przez jakiś czas wysoką temperaturę, póki np. lutowana część nie odłączy się od pinów.

Immportant
Immportant
  13 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Zależy od technologii w której podzespoły laptopa zostały wykonane (ilość nm). Dla jednego procesora normalną temperaturą pracy będzie 70 stopni, dla innego będzie to 40 stopni.
Na przykład - mój laptop ma procesor p6100 - zwykle temperatura nie przekracza wspomnianych 40 stopni - maksymalna dopuszczalna temperatura na stronie producenta to 90 stopni. Został on wykonany w technologii 32 nm
Mojego ojca laptop ma procesor t4400 - zwykle temperatura wynosi około 50-60 stopni (nie wiem dokładnie nie mój laptop) producent mówi o bezpiecznej temperaturze pracy do 105 stopni. Został on wykonany w technologii 45 nm
A jeśli mamy sięgać pamięcią wstecz - niestety nie pamiętam jakie były dokładnie dane przy procesorach wykonanych w technologii 65 nm... Ale pewnie standardowo pracował przy jeszcze wyższej temperaturze. Ale z tego co widzę intel gwarantuje bezpieczną pracę do 100 stopni.

Więc jak widzimy nie ma co ładować wszystkich procesorów do jednego wora. (;

A czy zauważyłaś by system zwalniał przed wyłączeniem? Bo intel ma zabezpieczenie termiczne procesora, kiedy osiąga zbyt wysoką temperaturę - to zwalnia pracę.

mariobosik
Posty: 14 (po ~274 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 24
mariobosik
  13 marca 2013

w moim procku nie widać zwolnienia nawet przy obciazeniu go programami i szybkim wyłączeniem go, nie ma z tym problemu intel, mało kiedy laptop wyłączam w miesiącu, w procesorze i w dwoch kartach nie udało się jeszczee żeby temp była powyzej 100 stopni, przy stresie programem do podkrecania intela tez nie chce pojsc wysoko do góry, ale wtedy laptop i 3 wiatraczki huczą jak kombajn :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.