czytowazne1
czytowazne1
  9 grudnia 2011 (pierwszy post)

co jest lepsze do wybielania zebow paski czy zele? stosowal ktos? ktore polecacie a ktorych nie? jesli mozna to nazwy prosze :)

Adidasowa
Adidasowa
  12 grudnia 2011
czytowazne1
czytowazne1: moja dentystka woli zebym u niej wybielil:/

no i dobrze ci radzi :tak: tyle, że:
Babsy
Babsy: samo usuniecie kamienia

podobno boli :mrgreen:
pijana
pijana
  12 grudnia 2011

A ja podpowiem, że każdy raz w roku może wykonać DARMOWE czyszczenie zębów u dowolnego dentysty, na NFZ. Nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale warto.

pijana
pijana
  12 grudnia 2011

Oczywiście u dentysty, który ma kontrakt z NFZem.

czytowazne1
czytowazne1
  16 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja podpowiem, że każdy raz w roku może wykonać DARMOWE czyszczenie zębów u dowolnego dentysty, na NFZ. Nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale warto.

a wiesz cos wiecej na ten temat?
mmaryjka
mmaryjka
  16 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak to się nazywa

usunięcie kamienia - piaskowanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: podobno boli

jeśli boli cię woda to może i boli.
mmaryjka
mmaryjka
  16 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: usunięcie kamienia - piaskowanie.

chociaż nie jestem pewna czy piaskowanie refundują, na pewno skaling, ale to powiązane zabiegi więc to trochę głupawe gdyby nie robili 2w1.
pijana
pijana
  16 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż nie jestem pewna czy piaskowanie refundują, na pewno skaling, ale to powiązane zabiegi więc to trochę głupawe gdyby nie robili 2w1.

Ano możliwe, na pewno jest czyszczenie "ręczne", a później wodą pod ciśnieniem, akurat na nazewnictwie tego się nie znam.
czytowazne1
czytowazne1: a wiesz cos wiecej na ten temat?

Jak wyżej :) Ale warto iść, normalnie to kosztuje pewnie koło kilkudziesięciu złotych, a skoro można mieć za darmo to żal nie skorzystać.
mmaryjka
mmaryjka
  16 grudnia 2011

no i usuwanie kamienia nie wybiela zębów. piaskowanie usuwa przebarwienia, natomiast bez tego i tak wybielanie raczej nie ma sensu.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.