gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Pamiętacie co pisałam o tej rance od całowania? Byłam u lekarza i niestety Pani doktor stwierdziła, że to liszaj! Dziś mija 3 dzień od kiedy noszę to paskudztwo, jest trochę lepiej. Do tego mam anginę. Świetne zakończenie wakacji...

Pytania:
-mieliście liszaje?
-jak długo to się utrzymuje?
-czym smarowaliście?
-znika w zupełności czy pozostaje po tym jakiś ślad?
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  18 sierpnia 2011
massacre
massacre: zapytalas sie forumowiczow czy mieli liszaja, odpisalam wiec nie, bo nigdy nie mialam... pozostale pytania wiec mnie nie dotycza, nieprawdaz? :)

W sumie masz rację ; ) Nie czepiam się więc :)
adra1992
adra1992
  19 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Pytania: -mieliście liszaje? -jak długo to się utrzymuje? -czym smarowaliście? -znika w zupełności czy pozostaje po tym jakiś ślad?


Moja mama stwierdzila ze mam liszaje. Lekarz w Polsce stwierdzil ze to wysuszona skóra i taka moja uroda. Lekarz w Dublinie stwierdzil egzeme :lol2: Wiec moge stwierdzic, ze w 1/3 mialam haha
JESLI TO LISZAJE, to co mialam (i czasem wraca) to znika zupelnie, nie ma sladu. Po dobrej kuracji schodzi po kilku dniach i zostaje tylko lekki roz na kilka nasteopnych dni lub tygodni (to tez zalezy od pogody, wody w organizmie, itp).
Ja stwierdzilam, ze jest to wysuszenie i podraznienie skory ktore sie uwidacznia w kilku miejscach, wiec stosowalam kremy nawilzajace. Przy ostrych ''wyprychach'' uzywalam oliwki dla dzieci lub kremow typu 'silcock base' albo ' hydrocortisil', zadnych mydel, zeli, kosmetykow. Do tego tez trzeba przysiac przy diecie - duzo wody, malo chemikaliow, w zamian tego witaminki.
adra1992
adra1992
  19 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Mam to samo! Gardło boli mnie tak, że nie mogę przełknąć śliny... a o jedzeniu już nie wspominam. Biorę antybiotyk i tylko psikam i ciućkam różne specyfiki, które mało co dają!

Jesli chodzi o angine to jestem juz znawca w tym temacie niestety (chyba ze 100 razy grozono mi wycinaniem migdalkow - taka wala :fakju: )
Skoro juz jestes na antybiotyku to powinno przejsc w ciagu kilku dni. Goraca herbatka z cytrynka troszke zlagodzi skurczybyka. Dodatkowo mozesz strepsils jesli Ci pomaga. Pamietaj zeby miec cyzsto w buzi, trzeba wyzabijac te bakterie. Myj zeby czesto albo przeplukuj woda dentystyczna, cyz jak to sie tam nazywa.
Polecam propolis w spray'u rowniez. Ohydny w smaku, ale bakteriobójczy i troche koi ból.

Na nastepny raz natomiast, jak tylko poczujesz ze idzie bol, albo zobaczysz bialego gniotka to magiczny roztwór solny, jak najmocniejszy minimum 3 razy dziennie, plus to co napisalam wyzej.
Mi pomoglo w przeciagu 2 dni, pozbylam sie kompletnie, ale plukalam chyba z 6 razy dziennie bardzo mocnym roztworem.
Do tego cieple piwko wyzlopalam, ale nie wiem czy to takie pomagajace :D Na pewno w pewnej mierze koi ból :D
adra1992
adra1992
  19 sierpnia 2011

Ps. Teraz poki jestes na antybiotyku tez mozesz sola plukac, nie powinno kolidowac. Sol zabija bakterie i rozwala te biale swinstwa, pewnie efekt bedzie szybszy

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.