massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Siema :ziober2:

Biala suknia, sliczne kwiatki, golebie, ryz...


Kiedy singielka idzie na slub i widzi panne mloda idaca w strone oltarza w swojej pieknej bialej sukni, wygladajac jak ksiezniczka z bajki, wszyscy wnioskuja, ze jedyne co siedzi w glowie owej singielki to: "Czy kiedykolwiek to bede ja, w tej sukience, z bukietem, w pieknej fryzurze?" Czy faktycznie wszystkie dziewczyny, kobiety mysla, marza o tym wyjatkowym WIELKIM BIALYM DNIU?

Zalozylam temat z mysla o zblizajacym sie wielkim dniu Marty i zapytac Was jak Wy widzicie kwestie slubu/ wesela? Wiem, ze jestem jedna z niewielu niepelnosprytnych, ktorym najzwyczajniej w swiecie brakuje Genu Panny Mlodej :)

Nie jestem jakas tam przeciwniczka slubow, bardzo lubie chodzic na wesela, stroic sie w eleganckie sukienki, perfekcyjne makijaze i fryzury, napic sie i potanczyc wyglupiajac sie ze starszymi panami :ziober2: Nie wyobrazam sobie jednak siebie w postaci panny mlodej. Po prostu nie :)

Pytania:
1. Jakie waszym zdaniem sa plusy i minusy wesela?
2. Jakie sa plusy i minusy slubu.
A teraz przyjemniej:
1. Wasza wymarzona sukienka slubna - jak sobie ja wyobrazacie? Zdjecia mile widziane :D
2. Jak wyobrazacie sobie noc poslubna? Miejsce? Hotel? Pensjonat? Specjalna bielizna? Szczegoly pliz :pavarotti:
3. Jak wyobrazacie sobie slub? Wesele? Duze/ male? Gdzie?
4. Jak sobie wyobrazacie zycie po slubie? Od razu dzieci? Kariera? Bez wiekszych zmian?

O ile ja wykluczam w moim zyciu wesele, nie wykluczam slubu... :mrgreen: maybe some day...




Temat dedykuje Marcie, oby wszystko wyszlo wg Twoich wyobrazen, tak jak to sobie wymarzylas :)
:nutki: Juz mi niosa suknie z welonem... :nutki:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: idziesz do marketu, kupujesz bzdury po 1,2,3, parę złotych i jaki efekt końcowy przy kasie?

o dokładnie, tak jest najczesciej, a chodz wejdziemy kupic cos na kolacje czy tam sniadanie a przy kasie 100 zł :ninja:
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o dokładnie, tak jest najczesciej, a chodz wejdziemy kupic cos na kolacje czy tam sniadanie a przy kasie 100 zł

do marketów powinno się chodzić z listą i względnie odliczoną kwotą :rotfl:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: do marketów powinno się chodzić z listą i względnie odliczoną kwotą

i z pełnym żołądkiem :lol:
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i z pełnym żołądkiem

I z kimś asertywnym :rotfl:
adra1992
adra1992
  12 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: do marketów powinno się chodzić z listą i względnie odliczoną kwotą


Konto usunięte
Konto usunięte: i z pełnym żołądkiem


Konto usunięte
Konto usunięte: I z kimś asertywnym


I z zamlnietymi oczami :D
pijana
pijana
  12 sierpnia 2011

Ufff, przeczytałam to wszystko ! Ale jak zwykle musiało dojść do scysji, życzę Wam (niektórym) więcej dystansu do siebie i do tego forum, aż tak bardzo Wam się podoba licytowanie się kto jest lepszy od kogo ? To forum to ma być rozrywka, dobrze, że są tu osoby "z jajami", które to wszystko ratują, bo byłaby jedna wielka porażka.

massacre
massacre: 1. Jakie waszym zdaniem sa plusy i minusy wesela? 2. Jakie sa plusy i minusy slubu.

1.,2. Wszystko zależy od podejścia i organizacji. A plusy ślubu w Polsce to wiadomo, łatwiejszy kredyt, wizyty w szpitalach, spadki... To jest bardzo żałosne w tym kraju.
massacre
massacre: 4. Jak sobie wyobrazacie zycie po slubie? Od razu dzieci? Kariera? Bez wiekszych zmian?

4. Nie wiem czy kiedykolwiek wezmę ślub, raczej nie jestem osobą dla której byłby to priorytet. Będzie to będzie, nie to nie. Na pewno tylko cywilny, gdyż jestem niewierząca. Kariera zawsze, niezależnie od wszystkiego. Dzieci - zależy od zdrowia, z moją chorobą z roku na rok szanse na dzieci maleją, więc nastawiam się na to, że mogę ich nigdy nie mieć.
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  12 sierpnia 2011
massacre
massacre: Magdalena ale żeś sie rozpisala!!!

Wybacz Joanno !!!
Postanowiłam zadbać o ilość znaków w poście :rotfl:.
:ziober2:
Transcendencja
Transcendencja
  13 sierpnia 2011
massacre
massacre: 1. Jakie waszym zdaniem sa plusy i minusy wesela?

Jako że jestem z branży videofilmowania i fotografii plusów żadnych nie widzę natomiast minusów całkiem sporo , lecz nie chce mi się rozwodzić nad tym tematem że dla mnie instytucji zwanej Bogiem nie ma więc moja wypowiedź jest zbędna .

massacre
massacre: ktorym najzwyczajniej w swiecie brakuje Genu Panny Mlodej :)

Takiej też szukam.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A plusy ślubu w Polsce to wiadomo, łatwiejszy kredyt, wizyty w szpitalach, spadki... To jest bardzo żałosne w tym kraju.


No własnie chyba Marta pisała o odwiedzinach w szpitalu... W Anglii można byłoby sie spokojnie o to sadzić, wiesz poszłoby i dyskryminację i grube odszkodowania :LOL: ślub jakikolwiek cywilny, kościelny nie jest z punktu widzenia prawa obowiązkowy wiec nie powinien być odgórnie narzucany w ten sposób. Co za tym idzie to wybór ludzi ktorzy ze sobą chcą być. Rejestrujac sie do lekarza wypełnia sie formę najbliższej osoby ktora sie kontaktuje w razie wypadku itd Moze to być żona, matka maminsynka, siostra, brat, mąż,narzeczony, kochanka, chłopak gej, dziewczyna lesbijka. Człowiek o tym decyduje.

Kredyt można dostać tzw joint zeby podbić swoje dochody, tak samo z kazd możesz brać , z chłopakiem, wujkiem, trzema siostrami...:)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 sierpnia 2011
MaqdaIena
MaqdaIena: Postanowiłam zadbać o ilość znaków w poście

Przynajmniej na temat pisalas :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzieci - zależy od zdrowia, z moją chorobą z roku na rok szanse na dzieci maleją, więc nastawiam się na to, że mogę ich nigdy nie mieć.


:C
Moja kuzynka nie Moze miec :( jest hajtnieta od chyba 2004 :woot:
To znaczy teoretycznie moze ale przez chorobę ma wysokie prawdopodobieństwo powinien, wad płodu, pózniej chorób u dziecka i to tak poważnych jak zespół D
Jakoś zyje sobie z mężem :)

Ja jak byłam młodsza to brałam pod uwagę wszystko (od małego byłam zorganizowana, obliczona, zaplanowana na zapas:ninja:) min to ze mogę nie miec biologicznych dzieci. I wiedziałam juz wtedy ze będę adoptowac :) nawet teraz marze o tym by trzecie lub czwarte (liczę na bluzniaki teraz :rotfl:) adoptowac :zakochany:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 sierpnia 2011
massacre
massacre: Przynajmniej na temat pisalas

Taka odmiana po Hajdzie :zakochany:.
:ziober2:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 sierpnia 2011

Wczoraj jeszcze pisałam ze bedzie 60 os :ninja: bedzie 51!!! jestem wściekła :martuska:
na 3 tyg przed slubem nagle wyskakuje operacja dziecka 1,2.9 :ninja: i milion innych spraw

mirra20
mirra20
  13 sierpnia 2011
massacre
massacre: Pytania: 1. Jakie waszym zdaniem sa plusy i minusy wesela? 2. Jakie sa plusy i minusy slubu. A teraz przyjemniej: 1. Wasza wymarzona sukienka slubna - jak sobie ja wyobrazacie? Zdjecia mile widziane :D 2. Jak wyobrazacie sobie noc poslubna? Miejsce? Hotel? Pensjonat? Specjalna bielizna? Szczegoly pliz 3. Jak wyobrazacie sobie slub? Wesele? Duze/ male? Gdzie? 4. Jak sobie wyobrazacie zycie po slubie? Od razu dzieci? Kariera? Bez wiekszych zmian?

1. fajna zabawa jest po latach co wspominać/ potrzeba dużo kasy i załatwiania
2. Polska jest krajem biurokracji we dwoje łatwiej się rozliczać/ bierze się raz (teoretycznie) i trudniej się rozstać

1. coś takiego mniej więcej chyba

2. w domu dużo czułości ( perwersje mam na co dzień), bielizna pewnie jakaś by była ale nie wiem jaka póki co
3. mam duża rodzinę więc jeżeli bym się zdecydowała to pewnie na ok 200 osób
4. powiedziałam sobie że pierwsze dziecko chce przed 30 czyli za jakieś 5 lat, najpierw trzeba się dorobić
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 sierpnia 2011

Ehh no ale operacja dziecka to chyba poważny powód?
Nie można juz nic zmienic? W sensie organizacji?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.