madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witajcie

Krótko i na temat: uważacie, że używanie gąbek,myjek itp, do kąpieli jest higieniczne?
Jak można je zastąpić? Bo mycie się samą ręką wg mnie nie usuwa dostatecznie brudu.
Ja osobiście uważam, że mycie się wszelakimi gąbkami czy myjkami JEST niehigieniczne, gdyż cały syf, który mamy na sobie zostaje w gąbce. Zastanawiam się jednak, czy wysuszenie takiej gąbki na kaloryferze zabije bakterie :woot:
Co macie do powiedzenia na ten temat?

Pozdrawiam

pijana
pijana
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Nie wyobrażam sobie NIE UŻYWAĆ gąbki :P A takich myjek z siateczki bardzo nie lubię. Na kaloryferze bakterie prędzej się rozwiną, bo będzie ciepło, ale nie gorąco. Jeśli chcesz zabić bakterie musisz wsadzić ją na pół minuty do mikrofalówki. Nie żartuję :P
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chcesz zabić bakterie musisz wsadzić ją na pół minuty do mikrofalówki. Nie żartuję :P

Ty tak robisz? Bo sposób dość dziwny ;p
Ja pomimo, że mam świadomość, tego, że używanie gąbki do mycia ciała nie jest higieniczne to uważam, że samą ręką też dużo nie zdziałam więc używam gąbki.
Z tym, że nie wiedziałam jak sobie poradzić z tymi bakteriami, aby się ich pozbyć ;p
machu221
machu221
  9 stycznia 2011

gąbka jest higieniczna mydło zawarte w gąbce zabija bakterie :D

madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mydło zawarte w gąbce zabija bakterie :D

nie używam mydła :< ;p
mmaryjka
mmaryjka
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uważacie, że używanie gąbek,myjek itp, do kąpieli jest higieniczne?

TAK.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy wysuszenie takiej gąbki na kaloryferze zabije bakterie

oczywiście, że nie. mogłoby pomóc kilkanaście sekund w mikrofalówce, ale ja bym nie włożyła gąbki która jest jedym wielkim syfem w miejsce gdzie wkładam jedzenie.
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: TAK.

a więc co z bakteriami które zostają w gąbce?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Krótko i na temat: uważacie, że używanie gąbek,myjek itp, do kąpieli jest higieniczne?


Tak, ale trzeba przestrzegać kilku zasad ;-) ja zmieniam gąbkę raz na 2-3 tyg, zależy jak często jej używam. Po każdej kąpieli i myciu dokładnie ją płuczę i odkładam na półkę aby wyschła a nie ciągle leżała w miejscu, gdzie będzie mokra. Jakby była wilgotna - to środowisko sprzyja rozwojowi bakteri.

I nie lubię tradycyjnych gąbek. Lubię te z siatki, takie 'róże'. :-) fajnie się żel nimi pieni :D
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię te z siatki, takie 'róże'. :-) fajnie się żel nimi pieni :D

szczerze to myślałam, że nimi się tylko okolice intymne myje.. nie wiem skąd mi się to wzięło :woot:
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: takie 'róże'

dla zrozumienia. Mówimy o tej samej? :mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: szczerze to myślałam, że nimi się tylko okolice intymne myje.. nie wiem skąd mi się to wzięło


:crylol: no coś Ty, serio? a czemu akurat okolice intymne? ona jest do całego ciała. Ja w ogóle nie używam gąbki do okolic intymnych, jakoś mnie nie kręci, żeby umyć sobie tyłek a potem np brzuch...

A i jeszcze jedno: brzydzi mnie jak gąbke używa kilka osób np. cała rodzina. Ja mam swoją, tylko narzeczonemu pozwalam ją używać (jeśli już musi) nikt inny nie ma prawa :D to jest pod groźbą uwalenia głowy...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dla zrozumienia. Mówimy o tej samej?


Tak, ale dlaczego ona ma byc do okolic intymnych?
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, ale dlaczego ona ma byc do okolic intymnych?

nawet jak wpisałam 'myjka do higieny intymnej' to wyskoczyła mi właśnie ta. Nie wiem dlaczego :woot: gdzieś mi się obiło o uszy, że ona do tego jest przeznaczona ;p
madzia2143
madzia2143
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A i jeszcze jedno: brzydzi mnie jak gąbke używa kilka osób np. cała rodzina. Ja mam swoją, tylko narzeczonemu pozwalam ją używać (jeśli już musi) nikt inny nie ma prawa :D to jest pod groźbą uwalenia głowy...

no to już chyba logiczne ;p tak samo jak z ręcznikami :) każdy ma mieć swój. Ja mam 4 ;p jeden do włosów, drugi do okolic intymnych, trzeci do ciała a 4 do twarzy ;p ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  9 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem dlaczego gdzieś mi się obiło o uszy, że ona do tego jest przeznaczona ;p


Dziwne.. Możliwe, że jest :-) Ja lubię jej używać do całego ciała. Bardzo fajnie żel się na niej pieni, lepiej niż na zwykłej gąbce.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.