oOoBuZiAcZeKoO
oOoBuZiAcZeKoO
  5 stycznia 2011 (pierwszy post)

czy wam tez odciskaja sie noski na nosie i po zdjeciu zostawiaja slad? czy po prostu moje okulary sa za 'ciasne'?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, zapytac sie u optyka nigdy nie zaszkodzi, moze w pl jest taniej


w polsce ceny sa porownywalne, zeby nie powiedziec takie same, w przeliczeniu zlotowki na funta. kupowalam latem soczewki w Polsce - jedyny plus w PL to ze wchodze i kupuje bez recepty. w UK za uja mi nie sprzedadza soczewek bez :nie:
a plyn do soczewek kupowalam taki dosc tani za 20 zl chyba duza butelka w Rossmannie - normalny plyn do oczu wrazliwych :)
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie optyk (okulista nie wiem jaka roznica, ten co bada wzrok)

W chorej polsce recepty nadal wystawia okulista ktory jest lekarzem i powinien sia zajac leczeniem optometrysci sa specjalistami w wykonywaniu pomiaru ostrosci wzroku i jego korekcji.
Optyk z kolei zajmuje sie doborem i wykonywaniem okularow korekcyjnych
Okulistyka to chyba kierunek medyczny a optyka okularowa chyba nie :woor: ale tego nie jestem pewna :)

Yukiko
Yukiko: optyk = sprzedawca oprawek okulista = lekarz.


sprzedawca oprawek to sprzedawca oprawek, optyk to ktos kto zmierzy ci wade refrakcji dobierze odpowiednia korekcje, ewentualnie po wykryciu choroby wykraczajacej poza jego kompetencje skieruje cie do specjalisty typu okulista badz neurolog. no i optyk nie ma prawa podawac ci zadnych srodkow farmakologicznych

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  7 stycznia 2011
massacre
massacre: w polsce ceny sa porownywalne, zeby nie powiedziec takie same, w przeliczeniu zlotowki na funta. kupowalam latem soczewki w Polsce - jedyny plus w PL to ze wchodze i kupuje bez recepty. w UK za uja mi nie sprzedadza soczewek bez a plyn do soczewek kupowalam taki dosc tani za 20 zl chyba duza butelka w Rossmannie - normalny plyn do oczu wrazliwych :)

w sumie w uk ja kupuje zawsze soczewki w specsavers i oni maja wszytskie moje dane, nie chodze po zadne recepty, po prostu wchodze, mowie ze chce zamowic kolejne 3 pary, place zastaw (10 funtow) i oni do mnie dzwonia jak juz przyjda :woot:

massacre
massacre: W chorej polsce recepty nadal wystawia okulista ktory jest lekarzem i powinien sia zajac leczeniem optometrysci sa specjalistami w wykonywaniu pomiaru ostrosci wzroku i jego korekcji. Optyk z kolei zajmuje sie doborem i wykonywaniem okularow korekcyjnych Okulistyka to chyba kierunek medyczny a optyka okularowa chyba nie :woor: ale tego nie jestem pewna :)

kij, od dzisiaj jak mowie okulista/optyk to kazde z tych znaczen wedlug mnie znaczy i lekarz, i ten co dobiera oprawki, nie chce mi sie zaglebiac :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.