Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  21 grudnia 2010

Tzn ja też używam masek i odżywek z silikonami, ale zależy mi zeby miec tez takie bez nich ;)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010

Właśnie nakładałam mamie farbę, którą sama sobie kupiła i wybrała w drogerii. Jest to farba z Londy, ciemny blond. Nie polecam :nie: konsystencja za gęsta, niejednolita, robią się grudki po nałożeniu na włosy no i oksydant nie kremie tylko zwykła woda utleniona. Wielki minus, nie polecam!

Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie nakładałam mamie farbę, którą sama sobie kupiła i wybrała w drogerii. Jest to farba z Londy, ciemny blond. Nie polecam konsystencja za gęsta, niejednolita, robią się grudki po nałożeniu na włosy no i oksydant nie kremie tylko zwykła woda utleniona. Wielki minus, nie polecam!

Co myślisz o farbach Syoss ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Co myślisz o farbach Syoss ?


Powiem szczerze, że nie miałam jeszcze z nimi styczności.

Dla mnie całe SYOSS to jedno wielkie badziewie a nie profesjonalne produkty. Nie wiem dlaczego oni tak oszukują, chyba tylko żeby naciągnąć klienta na kase, nie znam fryzjera co by pracował na tych produktach to po pierwsze, po drugie nie jest to żadna nowa marka tylko producentem jak się nie myle jest Shwarzkopf. Składowo moim zdaniem nie błyszczą jak na 'profesjonalne' produkty. Miałam szampon i odżywkę które kupiłam ze zwykłej ciekawości - szału nie ma, efekty marne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
http://wizaz.pl/Fryzury/Nowosci/Dbaj-o-wlosy-z-Syoss

Znalazłam na wizazu. Nie zgodzę się z tym:

Po wizycie w salonie fryzjerskim, włosy wyglądają olśniewająco zdrowo i mają wspaniały połysk. Każda z nas życzyłaby sobie, by było tak każdego dnia. SYOSS spełnia te marzenia

SYOSS, nowa marka kosmetyków do pielęgnacji włosów, została stworzona przy udziale profesjonalnych fryzjerów i stylistów, po to by zapewnić kobietom dokładnie to, czego oczekują – profesjonalny wygląd włosów każdego dnia.

Jak szampon może nadawać 'profesjonalny wygląd włosów'? A jak wygląda nieprofesjonalny wygląd włosów? Co za bezsens...
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010

Zgadzam się, mają kiepskie produkty do pielęgnacji włosów. Zresztą składem nie zachwycają. Tylko nie wiem jak jest z farbami..

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Zgadzam się, mają kiepskie produkty do pielęgnacji włosów. Zresztą składem nie zachwycają. Tylko nie wiem jak jest z farbami..


Logicznie rzecz biorąc skoro pielęgnacje mają do d... to farby też nie powalą na kolana. Ale przypuszczam, że będą bardzo silne i agresywne coś takiego jak palett.
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Logicznie rzecz biorąc skoro pielęgnacje mają do d... to farby też nie powalą na kolana. Ale przypuszczam, że będą bardzo silne i agresywne coś takiego jak palett

A to nie dla mnie :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: A to nie dla mnie


A szukasz jakiejś dobrej farby dla siebie?
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A szukasz jakiejś dobrej farby dla siebie?

Już mam upatrzoną, taką :



Krucza czerń :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: A to nie dla mnie


A nie myślałaś nad farbami roślinnymi?

Boże, jakie one są cudowne! One nie niszczą włosów! Po prostu je pielęgnują!


Do kupienia w sklepie zielarskim chyba aptece i w drogeriach, ale aby poszerzyć paletę kolorów te w drogeriach są już lekko chemiczne i mają postać papki.

Te 100% roślinne to sproszkowane rośliny (henna (hna), indygo itp) zalewa się je wrzącą wodą do uzyskania konsystencji gęstej papki. W nakładaniu są nieprzyjemne konsystencja nie jest jednolita, ale kolory wychodzą bardzo ładne, Ty farbujesz na czarno więc nie powinno być problemu z doborem. Na prawdę mogę to polecić, mam koleżankę co też farbuje właśnie hną na czarno i włosy ma jakby nie było w ogóle farbowane, są miękkie, błyszczace.
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie myślałaś nad farbami roślinnymi? Boże, jakie one są cudowne! One nie niszczą włosów! Po prostu je pielęgnują!Do kupienia w sklepie zielarskim chyba aptece i w drogeriach, ale aby poszerzyć paletę kolorów te w drogeriach są już lekko chemiczne i mają postać papki. Te 100% roślinne to sproszkowane rośliny (henna (hna), indygo itp) zalewa się je wrzącą wodą do uzyskania konsystencji gęstej papki. W nakładaniu są nieprzyjemne konsystencja nie jest jednolita, ale kolory wychodzą bardzo ładne, Ty farbujesz na czarno więc nie powinno być problemu z doborem. Na prawdę mogę to polecić, mam koleżankę co też farbuje właśnie hną na czarno i włosy ma jakby nie było w ogóle farbowane, są miękkie, błyszczace.

Wcześniej farbowałam henną, ale wole jednak tradycyjne farby :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Wcześniej farbowałam henną, ale wole jednak tradycyjne farby :)


Ooo :-) ja bardzo lubię te roślinne, nie mają chemii i oksydantu który jednak najbardziej daje włosom popalić, niestety nie ma mojego koloru. :-( a jak kolory Ci wychodziły?
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak kolory Ci wychodziły?

Robiłam ciemnym brązem, albo czernią, ale naprawdę kiepska trwałość no i ręczniki brudne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Robiłam ciemnym brązem, albo czernią, ale naprawdę kiepska trwałość no i ręczniki brudne.


Ooo, a mojej koleżance bardzo fajnie się kolor trzyma, w sumie to też zależy od włosów. Teraz to się zdziwiłam. Co do ręczników najlepiej jeden przeznaczyć na ten zabieg w ciemnym kolorze, wtedy nie wygląda tak wstrętnie. :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.