Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
styka51
styka51
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co to jest? Maska, odzywka, balsam?

Balsam aloesowe niby...
Absentiaa
Absentiaa
  20 grudnia 2010
styka51
styka51: Balsam aloesowe niby...

Mam to.Nic szczególnego.Nie widzę jakichś super efektów na włosach.
Skład też taki sobie.Zaraz po aloesie zapach.Jest też silikon.Ogólnie ubogi skład.
styka51
styka51
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nic szczególnego.Nie widzę jakichś super efektów na włosach.

Kurde a nawet ładne oceny ma na wizażu...
Jasmina
Jasmina
  20 grudnia 2010
styka51
styka51: Kurde a nawet ładne oceny ma na wizażu...

Moze Tobie akurat będzie pasować :)
pijana
pijana
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Absentiaa

I jak tam odżwka L'oreal, zadowala Cię choć odrobinę ? :-)
Absentiaa
Absentiaa
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak tam odżwka L'oreal, zadowala Cię choć odrobinę ? :-)

Jest ok,ale potrzebuję chyba czegos lepszego :(
Odżywka z Castingu Lub Loreali jest super :zakochany:Szkoda,ze nie można ich kupic oddzielnie :and:
Jasmina
Jasmina
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda,ze nie można ich kupic oddzielnie

Na allegro tez sie nie da ?
Absentiaa
Absentiaa
  20 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Na allegro tez sie nie da ?

wiesz może i można,ale czy się opłaca kupowac kilkanascie próbek.
Jasmina
Jasmina
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz może i można,ale czy się opłaca kupowac kilkanascie próbek.

Jak nie ma innego wyjścia .. :mrgreen: Dla mnie tez sie nie opłaca, naprawde szkoda, ze nie da sie tej odżywki normalnie kupić :)
mmaryjka
mmaryjka
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz może i można,ale czy się opłaca kupowac kilkanascie próbek.

przecież to nie są próbki, a standardowe opakowania z farb. sama mam w domu takich od cholery i jeszcze więcej i gdyby mi się chciało pieprzyć z allegro to też bym wystawiła.
pijana
pijana
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest ok,ale potrzebuję chyba czegos lepszego :( Odżywka z Castingu Lub Loreali jest super Szkoda,ze nie można ich kupic oddzielnie

Też je uwielbiam, a ta z Castingu na dodatek tak pięknie pachnie :napalony:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 grudnia 2010
styka51
styka51: Balsam aloesowe niby...


Ja miałam taki balsam aloesowy, wyglądał tandetnie miał litrowe opakowanie pisało FAMILY balsam aloesowy. Jak dla mnie bomba, zwykły ale czyni cuda :zakochany:
Absentiaa
Absentiaa
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież to nie są próbki, a standardowe opakowania z farb. sama mam w domu takich od cholery i jeszcze więcej i gdyby mi się chciało pieprzyć z allegro to też bym wystawiła.

Dobra chodziło mi o bardzo małe opakowania.Ile one maja z 30 ml? Jak na odżywkę to bardzo malo.Na moje włosy starczy tylko na 2 razy.

Konto usunięte
Konto usunięte: z Castingu na dodatek tak pięknie pachnie

Dokladnie :)

Jasmina
Jasmina: naprawde szkoda, ze nie da sie tej odżywki normalnie kupić :)

Tez nad tym ubolewam.
mmaryjka
mmaryjka
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile one maja z 30 ml?

nie wiem, nie chce mi się sprawdzać. dla mnie one i tak się nie nadają do użytku, więc leżą w szufladzie i czekają aż któraś koleżanka zechce je wziąć.
Absentiaa
Absentiaa
  20 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dla mnie one i tak się nie nadają do użytku, więc leżą w szufladzie i czekają aż któraś koleżanka zechce je wziąć.

Mozesz mi oddac :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.