Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najważniejszy składnik - henna jest nisko. Ogólnie sporo zmiękczająco-nawilżających emolientów, ale konserwanty bardzo wysoko już też. Przeciętna.


Ale na plus kolagen wysoko :)
Jasmina
Jasmina
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No składowo to jest mega zobaczymy jak się spisze :D

Zdaj relacje po ;)
mmaryjka
mmaryjka
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najważniejszy składnik - henna jest nisko. Ogólnie sporo zmiękczająco-nawilżających emolientów, ale konserwanty bardzo wysoko już też. Przeciętna.

eee, to się nie będę pieprzyć. poszła do wyyebki

kurde, przez ciebie weszłam na stronę tołpy i zrobiłam zamówienie za 100zł, a kupiłam miliard rzeczy:and: nie ma to jak koleżanka pracująca w fajnych sklepach
Paulinessa
Paulinessa
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kurde, przez ciebie weszłam na stronę tołpy i zrobiłam zamówienie za 100zł, a kupiłam miliard rzeczy


:ziober2: co fajnego kupiłaś?
mmaryjka
mmaryjka
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co fajnego kupiłaś?

z tej serii eko krem nawilżający, peeling ujędrniający pod prysznic. z tej zwykłej serii krem do twarzy lipidowy, krem ujędrniający do ciała i jakieś coś na cellulit, zawsze lepiej dmuchać na zimne i z kuracji borowinowej sól i ten płyn. łącznie bym zapłaciła ponad 200zł, a tak 110zł
Paulinessa
Paulinessa
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z tej serii eko krem nawilżający, peeling ujędrniający pod prysznic. z tej zwykłej serii krem do twarzy lipidowy, krem ujędrniający do ciała i jakieś coś na cellulit, zawsze lepiej dmuchać na zimne i z kuracji borowinowej sól i ten płyn. łącznie bym zapłaciła ponad 200zł, a tak 110zł


To tanio jak na tyle rzeczy :)
Barbiiiietka
Barbiiiietka
  30 stycznia 2011

mam pytanko, farbowałam ponownie farbą czarną i przy myciu glowy szamponem mam czarna piane od szamponu, czy jest cos aby kolor się nie zmywał ?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  30 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przy myciu glowy szamponem mam czarna piane od szamponu, czy jest cos aby kolor się nie zmywał ?

Przy każdym myciu?
Jeśli do trzech-czterech myć piana robi się szara lub czarna to jest to zjawisko normalne.

A jeśli za każdym razem to cos jest nie tak. Dobrze wymieszałaś farbę?
Jasmina
Jasmina
  30 stycznia 2011

Wczoraj upolowałam w Naturze ten Wellaton:



I tak mnie zastanawia czy jest tak samo dobry jak ten ?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: I tak mnie zastanawia czy jest tak samo dobry jak ten ?

sądze, że będzie gorszy :-) ten co Ci wcześniej poleciłam jest polecany też do włosów bardzo siwych, co za tym idzie ma więcej pigmentów i jest mocniejszy.
Jasmina
Jasmina
  31 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sądze, że będzie gorszy :-) ten co Ci wcześniej poleciłam jest polecany też do włosów bardzo siwych, co za tym idzie ma więcej pigmentów i jest mocniejszy.

Kurcze a już go kupiłam :and:
Paulinessa
Paulinessa
  31 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: Kurcze a już go kupiłam


A ja bym od razu wcale go nie skreślała :)
tutaj też jest obiecane 100% pokrycia siwych włosów. Nie rzucałam się na analizę składów farb, ale ciekawe czy się dużo różnią :woot:
Jasmina
Jasmina
  31 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja bym od razu wcale go nie skreślała :) tutaj też jest obiecane 100% pokrycia siwych włosów. Nie rzucałam się na analizę składów farb, ale ciekawe czy się dużo różnią

No ja na analizie farb za bardzo się nie znam :and:
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  31 stycznia 2011


Posiadam taką maskę, ile razy w tygodniu ją nakładać i ile minut trzymać na włosach ?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

ImaDrug
ImaDrug
  31 stycznia 2011

ampułki Radical
Godne polecenia? Ile używać by zobaczyć efekty?Stosuje sie to codziennie?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.