Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

farbowane, z natury mam raczej ciemny blond :)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: farbowane, z natury mam raczej ciemny blond :)

Ciemne blondy bywają mylące, często są różne proporcje pigmentów i nie wiadomo co wyjdzie, moja mama ma ciemny blond i farbą łapał jej żółty, ja mam ciemny blond i łapała mi platyna. Ale jak inne farby radziły sobie z żółtym odcieniem to ta nie powinna mieć problemu, aczkolwiek nie polecam. Za to wella ma świetne farby :zakochany:
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

własnie zastanawiałam sie nad wella, tylko boje sie ze zółte moga wyjsc :)
a londa?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: własnie zastanawiałam sie nad wella, tylko boje sie ze zółte moga wyjsc :) a londa?

londa, joanna, garnier(często uczula), palette nie polecałabym :-)

wella jest bardzo mocną farbą, mocniejsza nawet niż shwarzkopf.
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wella jest bardzo mocną farbą, mocniejsza nawet niż shwarzkopf.

a bardzo niszczy ?
zlezy mi zeby była w miare delikatna, bo i tak juz mam w wystarczajaco złym stanie wlosy
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: a bardzo niszczy ? zlezy mi zeby była w miare delikatna, bo i tak juz mam w wystarczajaco złym stanie wlosy

nie, własnie jest mocna ale nie agresywna, nie niszczy włosów :-) jak poszukasz w wątku to Jasminie też poleciłam tą farbę i bardzo chwali :-)
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

No to chyba jednak zaryzykuje :)
tylko o ile sie nie myle to tam nie ma bardzo duzego wyboru jesli chodzi o blondy ^^

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: tylko o ile sie nie myle to tam nie ma bardzo duzego wyboru jesli chodzi o blondy ^^

no właśnie, wybór jest duży w ich ofercie ale w sklepie albo nie wszystkie są albo szybko schodzą, ja z moim kolorem to kupowałam na zapas bo szybko schodził - brąz :-) najlepiej w rossmanie albo jakies duze tesco tam sa duze wybory...
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej w rossmanie albo jakies duze tesco tam sa duze wybory...

z tym bedzie ciezko ;p
w moim miasteczku nie ma takich atrakcji ;p
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: z tym bedzie ciezko ;p w moim miasteczku nie ma takich atrakcji ;

jesli jestes zaprzyjazniona z jakąś małą drogerią to poproś sprzedawczynie pewnie Ci zamówi dany kolor:-)
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

w sumie to zastnawiam sie nad tym 12/1 co mi pokazałas :)
ale skoro to "popielaty blond" obawiam sie ze moze wyjsc szarawy, lub niedaj boze zółty, choc to chyba malo mozliwe

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: ale skoro to "popielaty blond" obawiam sie ze moze wyjsc szarawy, lub niedaj boze zółty, choc to chyba malo mozliwe

nie, nie, nie ;P
popiel niweluje żółty odcien, jeśli fryzjer spaprze robotę np rozjaśnianie i włosy wyjdą żółte to nakłada odpowiedni odcień popielu, ten nie jest popielaty, jest to JASNY BLOND z dodatkiem popielatych pigmentów tak naprawdę, aby niwelowały żółty odcien. Tak wygląda prawdziwy popielaty blond:
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

no to chyba zaryzykuje z tym odcieniem ;) mam nadzieje, ze sie nie zawiode :)
tylko jeszcze ile powinnam trzymac farbe na wlosach a ile na odrostach zeby bylo ok?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  29 stycznia 2011
POCALUJ
POCALUJ: tylko jeszcze ile powinnam trzymac farbe na wlosach a ile na odrostach zeby bylo ok?

Hmm te blondy chyba trzyma sie 50 min jak się nie mylę. Radziłabym Ci rozmieszać farby tyle, ile będzie Ci potrzebne na odrost. Nałóż farbę na odrost i czekaj tak długo, az kolor będzie 'dobry', następnie rozmieszaj resztę farby i nałóż na resztę włosów nie więcej niż na 10 min, bo jak za długo przytrzymasz na tych już utlenionych włosach mogą wyjść zielone pigmenty, ale z tą farbą to mało prawdopodobne, jest za mało popielata.
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  29 stycznia 2011

Ok, dzieki wielkie :)
duzo mi pomogłas :) mam nadzieje, ze kolor wyjdzie ładny :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.